Müjdelenen Çizgi Romanlar

Başlatan pizagor, 10 Mart, 2011, 16:40:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Renkli basılacak ama aynısı mı basılacak emin değilim. Judas bir aralar kronolojiyi paylaşmıştı. Sadece renkli basılan sayılar da var sadece siyah beyaz basılan sayılarda. Dost siyah beyaz seriyi basmıştı. NTV orijinal seriyi takip ederse ilk kitap bizde henüz basılmayan Corto'nun gençlik yıllarını anlatan kitapla başlaması lazım seriye.

Alıntı yapılan: V - 06 Aralık, 2010, 22:34:55
[
  Kronoloji

Burada oniki adet Corto Maltese romaninin kronolojik siralamasi bulunmaktadir. Orijinal basliklari ilk olarak - Fransizca veya Italyanca - verilmis olup, Ingilizce ve Türkçesi takip etmektedir. Tüm albümlerin Türkçede yayimlanmamis olduklarina dikkat ediniz, bazi albümlerin orijinal isimlerle uyumlu olmadigi görülebilecektir. Fransizca basimlar Casterman, Italyanca basimlar Edizioni Lizard, Türkçe basimlar Dost Kitabevi tarafindan yayimlanmistir.

* 1905 (Fransizca) La Jeunesse (siyah beyaz 1981, renkli1985); Italyanca La giovinezza adiyla (renkli 1983); Ingilizce adi The Early Years (Türkçe basimi yapilmamistir).
    * 1913-1915 (Fransizca/Italyanca) Una ballata del mare salato/La ballade de la mer salée (siyah beyaz 1967-1969; renkli 1991); Ingilizce The Ballad of the Salt Sea ve Türkçe Bir Tuz Denizi Sarkisi [1]
    * 1916-1917 (Fransizca) Sous le signe du Capricorne; Türkçesi Oglak Burcu Altinda'[2]
    * 1917 (Fransizca) Corto toujours un peu plus loin (siyah beyaz 1970-1971); Türkçede Corto Git Gidebildigin Kadar[3]
    * 1917-1918 (Fransizca) Les Celtiques (siyah beyaz 1971-1972); Ingilizce The Celts, Türkçesi Keltler[4]
    * 1918 (Fransizca) Les Éthiopiques (siyah beyaz 1972-1973); Ingilizcesi Corto Maltese in Africa, Türkçesi Etiyopyalilar [5]
    * 1918-1920 Corte sconta detta Arcana (siyah beyaz 1974-1975), daha çok Fransizca ismiyle taninir Corto Maltese en Sibérie; Ingilizce Corto Maltese in Siberia, Türkçede Corto Maltese Sibiryada[6]
    * 1921 (Italyanca) Favola di Venezia - Sirat Al-Bunduqiyyah (siyah beyaz 1977; colour 1984), Fransizcada Fable de Venise, Ingilizcede Fable of Venice, Türkçede Venedik Masali[7]
    * 1921-1922 (Fransizca/Italyanca) La maison dorée de Samarkand/La Casa Dorata di Samarcanda (her iki dilde de es zamanli olarak, siyah beyaz 1980, renkli 1992); iIngilizcede The Golden House of Samarkand, Türkçede Semerkant'taki Altin Yaldizli Ev[8]
    * 1923 Tango... y todo a media luz (Italyanca, siyah beyaz 1985; diger diller ve Türkçede Tango[9]
    * 1924 (Italyanca) Le helvetiche - Rosa alchemica (renkli 1987; ayrica La rosa alchemica adiyla da); Fransizcada Les hélvétiques, Inglizcede The Secret Rose (Türkçe basimi yapilmamistir)
    * 1925 Mu (Italyanca, ilk kisim 1988–1989, ikinci kisim 1988-1989). Fransizcada Mû (siyah beyaz ve renkli,1992). Ingilizce baskisi yapilmayan albüm Türkçede Kayip Kita Mu[10]

[/center]
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

V

Alıntı yapılan: Peyami - 12 Ocak, 2012, 22:05:35
Alıntı yapılan: alan ford - 12 Ocak, 2012, 20:28:07
NTV renkli Corto Maltese' lerin ilk iki kitabını Şubat ayında dağıtıma veriyormuş bu arada.

Alıntı yapılan: alan ford - 10 Ocak, 2012, 21:47:12
Güneş'e özenip araştırmacı gazeteciliğe heves ettim. Leo Mallet'in  politik dedektifi "Nestor Burma" Tardi'nin çizgileriyle Versus kitaptan Ocak sonu ,en geç Şubat ayının ilk haftasında dağıtımda olacakmış. Merakla beklediğim bir seri. Umarım arayı açmadan diğer kitapları da yayınlarlar.

Türkiye'de yayınlanacaklarını ilk defa duyuyorum.  Arka arkaya nefis haberler veriyorsun  Doğa. Teşekkürler. İşte araştırmacı gazetecilik budur.

Nestor Burma ÇR serisinin ilk kitabına konu olan "Tolbiac" köprüsü üzerinde Malet ve Tardi'nin beraber çektirdikleri bir fotoğraf ile minik bir katkım olsun bu müjdelerine.

Tolbiak Köprüsü Hava Puslu" çıktı.
"İstemem,eksik olsun.."

alan ford

yunusmeyra

arkadaşlar bunlar iyi haber,inşaalah tüm seriyi (ntv bitirebilir..) ama bi dakka..corto'ların hepsi renkli değil mi yoksa.. ve dostun yayınlamadıklarını mı ntv yayınlıyor..yoksa tekrar ve hepsi mi..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

kalidor

O husus tam belli değil. Türkiye'de yayınlanmayan renklilerin yanında sonradan renklendirilmiş orjinalleri yani tüm külliyatı yayınlayacaklarını ümit ediyoruz (inşallah). Tabi tüm albümü mü yayınlarlar yoksa kalın olanları parçalarlar mı o da şimdilik muamma. 
Crom! Ölüleri Say...

alan ford

Corto'ların fasikül halinde yayınlanacağını duydum bir yerlerden. Umarım doğru değildir. Nedense Corto'ya yakıştıramam fasikülü. Kalın albüm yayınlasınlar.

Neyse bu aralar eli kulağında zaten. Görürüz.

pizagor

Mart ayında Şirinler'den yine bir 5'li lot raflarda olacakmış...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Listedeki güncellemeler:

Şirinler 6 - 7 - 8 - 9 -10 eklendi...

Listeden çıkarılanlar :

Hoz Dylan Dog Maxi Albüm 2
Hoz DRAGONERO (Romanzi a Fumetti serisi)      Oğlak Yayınları Ekim 2011'de yayınlandı
1001Roman Volto Nascotto      Ocak 2012'de yayınlandı ve seri tamamlandı
1001Roman Ringo      Temmuz 2011'de yayınlandı
1001Roman Karaoğlan - Altay'dan Gelen Yiğit     Temmuz 2011'de yayınlandı
1001Roman Mohican      Ekim 2011'de yayınlandı
Gerekli Şeyler Weapon X       Kasım 2011'de yayınlandı
Desen Spirou 5. sayı    Aralık 2011'de yayınlanacak      Şubat 2012'de yayınlandı
YKY Tetikçi 3. cilt      Kasım 2011'de yayınlandı

Yayınlarıyla ve yayın tarihleriyle ilgili taahhütlerini yerine getiren tüm yayıncılarımıza bir okur olarak teşekkür ediyorum....

pizagor

Alıntı yapılan: alan ford - 02 Şubat, 2012, 17:49:44
  Corto'ların fasikül halinde yayınlanacağını duydum bir yerlerden. Umarım doğru değildir. Nedense Corto'ya yakıştıramam fasikülü. Kalın albüm yayınlasınlar.

Neyse bu aralar eli kulağında zaten. Görürüz.

Fasikül derken ne kastediliyor acaba sevgili Doğa?

pizagor

Lal Mister No almanaklarını tek ciltte toplayacakmış... Bu ay raflarda...

pizagor

Listeden düşenler :

Marmara Çizgi Hulk Gray      Şubat 2012'de yayınlandı
Marmara Çizgi Spider-Man Blue      Şubat 2012'de yayınlandı

Teşekkürler Marmara Çizgi, gerçi fiyatları çok tuzlu olmuş ama!

pizagor

Alıntı yapılan: hipnoz - 09 Şubat, 2012, 22:52:23
Alıntı yapılan: ArAmAS - 09 Şubat, 2012, 19:40:33
arkadaşlar efsane kaç kitaptan oluşuyordu???
Birinci volüm 5 kitaptan oluşuyor(5.kitap geçen yıl çıktı ve hikaye tamamlandı) Muhtemelen seri 2.volümle devam edecek. Devam ederlerse biz de ederiz. Ben Efsane'yi Durango'dan daha çok sevdim. ;) Sizin de seveceğinizi tahmin ediyorum. Özellikle kılıç ve büyü hikayelerini sevenler kaçırmasın. Kılıç, büyü ve entrikanın mükemmel karışımı ve destansı bir anlatım ile Swolfs, sanatının doruk noktasına çıkmış diyebilirim.

Sevgili İlhan'ın ifadesine göre listenin prestij başlığı yeniden şekilleniyor :)

pizagor

Listeden çıkarılanlar :

Prestij Kitap Durango 3        Şubat 2012'de yayınlandı
Prestij Kitap Efsane 1        Şubat 2012'de yayınlandı

Albümlerin devamını, FİYATLARI ESKİ MAKUL DÜZEYLERİNE ÇEKİLMİŞ OLARAK, bekliyorum...

Cümlede birinci tekil şahış kullandım ama benim gibi düşünenlerin olduğuna eminim :)

alan ford

Alıntı yapılan: pizagor - 10 Şubat, 2012, 11:03:50

Cümlede birinci tekil şahış kullandım ama benim gibi düşünenlerin olduğuna eminim :)

ruz  ;)

pizagor

Demirbaş yayıncılık müjdeledi, ben de listeye ekledim :

Demirbaş Planet
Demirbaş Teksas EsseGesse renkli
Demirbaş Tommiks EsseGesse renkli

Renkli Teksas ve Tommiks hem de 400 sayfa, hem de makul fiyata... Merakla bekliyorum...