Müjdelenen Çizgi Romanlar

Başlatan pizagor, 10 Mart, 2011, 16:40:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gambit

Alıntı yapılan: alan ford - 25 Aralık, 2012, 21:14:54
  Güzel haber. Cehennem kaçkınlarına kapım her zaman açıktır. Yalnız nolur matbaayı değiştirsinler. Dağılan cilt istemiyoruz ;)

Ben cok emin degilim dogru bi karar olduguna
Degisen piyasa kosullarini iyi takip etmek lazim, arkabahce bunu pek basarabiliyormus goruntusu vermiyor bu tercihle, yaniliyor olabilirim tabii, gorucez

ExarDarkkiller

Alıntı yapılan: hanac - 03 Ocak, 2013, 11:55:24
Akılçelen den yeni haber var mı ?

Ne zaman başlayacaklar Full Metal Alchemist'e ?

Death Note 13 yayınlanmadı daha.

HacıGeraltEmmi

[IMG]http://imageshack.us/a/img72/6107/415942.jpg[/img]

İdefix'te ön siparişte : 18.01.2013

Ayrıca Red Kit 63 Yalnız Atlı çıkmış!

rumar80

YKY sessiz ve derinden gitmeye devam ediyor.

tommikser

Umar abi yanlış hatırlamıyorsam dergi zamanında en beğendiğin çr lardan biriydi.Nasıldı öyküsü acaba?

altay1944

Haçlı Seferi
Jean Dufaux
Yapı Kredi Yayınları

İdefix'te ön siparişte : 18.01.2013
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hanac

Alıntı yapılan: altay1944 - 15 Ocak, 2013, 13:07:27

İnşallah Blacksad gibi büyük boydur.

Bu Haçlı Seferi Doğan Kardeş'de yayınlandı mı ?

omega red

Alıntı yapılan: hanac - 15 Ocak, 2013, 13:20:14
İnşallah Blacksad gibi büyük boydur.

Bu Haçlı Seferi Doğan Kardeş'de yayınlandı mı ?

doğan kardeşte yayınlanmıştı. küçük boyutta hazırlanmış.
blacksad'in büyük yayınlanmasının nedeni yazar/çizerini küçük boyutlu edisyonlara -bütün ülkelerde- izin vermemesiydi.

BAHADIR

Bir şey diyecem yanlış anlaşılacak...

Tamam çizgiroman...Tamama frankofon...da  yayınlayacak başka bir şey yok mu?

Neden haçlı seferleri?

Çek geniş bir yayın pörtföyü olan Fransız-Belçika ekolünden çizgiroman yayınlayacak yayıncılarımızın kriterleri ne?

Eskiden çizgiromanı mumla aradığımız devirler de bu kelimeleri yazsam bana da garip gelirdi..."Ulan buldunda buduyon" gibisinden...

Ama bu tercihler sanki bizim değil de dışarıdan destekli yayınlar için mecburi tercihlermiş geliyor...

Tabi ki böyle bir şey söz konusu olamaz...Ama Yapıkredi pörtföyüne baktığımda dişe dokunur bir tek Blacksad'i görüyorum...Kimse kusura bakmasın ama diğerleri biraz angarya gibi duruyor...

Yapıkrediyi eleştiriyorum ama Çizgili Düşler'in de Frankofon tercihleri konusunda haddim olmayarak söylüyorum biraz daha ince eleyip sık dokuması gerekiyor...

Üçüncü Ahit' de Haçlı seferleri gibi kanımca çok yanlış bir tercihti...Hikaye de bize hitap eden (Yada yanlış anlaşılmalara mahal vermemek adına bana hitap eden) bir şey yoktu...

Grand Dük, Üçüncü Ahit kadar olmasa da (İlk iki sayısını okudum) 2. dünya savaşı içinde bir hikaye anlatmaya çalışmış ama ben ne anlatıldığını anlayamadım...Tamam orjinal ebatlarda basılmasa bile Bouncer kadar sırıtmıyor ve okurken rahatsız etmiyor...Baskı kalitesi de bir o kadar güzel...Ama her zaman söylüyorum madem telif ve baskı maliyeti hemen hemen aynı ve bunlar sabit giderler...Seçimlerimiz daha ayrıcalıklı olamaz mı?...

Grand Dük'te hikaye anlatmaktan ziyade amcam sanki uçak çizerek kendi zevkini tatmin etmiş...Arka plan çizimleri ağırlıkta olmasa da uçak çizimleri ve ayrıtıları ile bir o kadar renklendirmesi ile sınıfı geçer bir yayın...Ama sadece sınıfı geçer...

Son olarak Blacksad'in yazar ve çizerinden Allah razı olsun...

yalcinerol345

Sayın Bahadır,yazdıklarınızdan cesaret alarak ben de fikrimi söylemek istiyorum.Yıllardır Frankofon dedik, sonuçta yayınlananlardan bir tek tetikçi etkiledi beni o da ilk sayı.Yıllar önce çocuk dergilerinde yayınlananlar daha mı iyi seçiliyordu ne?Bu yenilerde bir şeyler eksik ama ne olduğunu anlayamıyorum.

hanac

Okko ve Samuray'ı da beğendim ben.

Sonuçta Doğan Kardeş'de yayınlananlar sıra ile yayınlanıyor.

altay1944

18x25 cm ebatlarında ve 168 sayfa olarak gürünüyor.Gelelim frankofon tercihine ...BAHADIR bey anladığım kadarı ile bu konu sizi açmamış(Kabalık olmasın beğeni anlamında kullandım).Ama inanın ben bu tür korku,ezoterik ögelerinin harmanlandığı serileri Blacksad gibi serilerden daha çok seviyorum.Yayını dört gözle bekliyorum.Frankofon olsunda...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

BAHADIR

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 15 Ocak, 2013, 14:09:43
Sayın Bahadır,yazdıklarınızdan cesaret alarak ben de fikrimi söylemek istiyorum.

Bu cümle çok manidar...

Sevgili Hasan;

Tamam dergide yayınlananlar sırayla yayınlanıyor orası amenna....Ama gerek dergi gerekse şimdi...tercihler niye bunlar diye insanın sorası geliyor...

Altay bey; Zevkler ve renkler sizde haklısınız  :)

HacıGeraltEmmi

YKY'nın yayınladıklarından "Kafalarına Bir Kurşun" haricindekilerin hepsi benim açımdan doğru tercihlerdi 8) Aslında o da fena değildi.

rumar80

YKY yayınlarından OKKO dışındakileri ben de beğendim. OKKO'yu da basım nedeniyle bir türlü kendimi vererek okuyamadığım için sevemedim.
   Çizgi romanlarda bazen konuyu çok aramamalı, çizimlerin de tadı çıkarılmalı.
   Yine de Bahadır'ın bahsettiği çocukluğumuzun frankofonlarının tatları da ayrı bir güzeldi.