Müjdelenen Çizgi Romanlar

Başlatan pizagor, 10 Mart, 2011, 16:40:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

1993-1994 yıllarıydı sanırım...6-7 yaşlarımdayım...Bademcik ameliyatı geçirmiştim ve yeni başladığım okula ara vermek durumunda kalmıştım...O sıralar evde yayın saatini dört gözle beklediğim çizgifilmlerden biriydi Rahan...Beni o yaşta çok hüzünlendiren bir jeneriği vardı diye hatırlıyorum ama muhtemelen gayet normal bir jenerikti de benim aklımda öyle kalmış olabilir...Çizgifilmi çok net hatırlayamamakla birlikte Rahan'ın her bölüm başı ilginç,madeni bıçağını bir taşın üzerine koyup döndürdüğünü ve bıçak durduğu zaman ucu ne yana bakıyorsa oraya doğru yola çıktığını hatırlıyorum...
    Aha,bu da linki...Doğru hatırlamışım valla... :)
    http://www.youtube.com/watch?v=gtPxlFxcY2k
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

rumar80

Ne çizgi romanmış ki sevgili Ferzan'a uzun bir süre sonra mesaj yazdırdı.
Tekrar hoşgeldin Ferzan.  ;)

DAMPYR

Hayret ben bu çizgi filmi hiç hatırlamıyorum yaaa ilginç... ??? ::) :D

V

Alıntı yapılan: rumar80 - 21 Nisan, 2013, 12:15:21
  Yanlış hatırlamıyorsam zamanın çocuk dergilerinde yayınlanmıştı. Engin bize biraz bilgi verebilir.

Rahan'ın ilk kez Milliyet Çocuk'un çizgi roman ekleri ile okumuştum.Çizimleri dışında pek tuttuğumu söyleyemem.

Yıllar sonra elime geçen 1001 Özel çizgi romanları içerisinde "Simba" adıyla tekrardan okumuştum.

Alıntı yapılan: ferzan - 21 Nisan, 2013, 16:14:48
    1993-1994 yıllarıydı sanırım...6-7 yaşlarımdayım...Bademcik ameliyatı geçirmiştim ve yeni başladığım okula ara vermek durumunda kalmıştım...O sıralar evde yayın saatini dört gözle beklediğim çizgifilmlerden biriydi Rahan...Beni o yaşta çok hüzünlendiren bir jeneriği vardı diye hatırlıyorum ama muhtemelen gayet normal bir jenerikti de benim aklımda öyle kalmış olabilir...Çizgifilmi çok net hatırlayamamakla birlikte Rahan'ın her bölüm başı ilginç,madeni bıçağını bir taşın üzerine koyup döndürdüğünü ve bıçak durduğu zaman ucu ne yana bakıyorsa oraya doğru yola çıktığını hatırlıyorum...
    Aha,bu da linki...Doğru hatırlamışım valla... :)
    http://www.youtube.com/watch?v=gtPxlFxcY2k

Evet.. Bıçağının doğrusuna giden ,enteresan bir karakterdir..

Benzer bir karakter olan ve Tercüman Çocuk'ta tanıdığımız Tunga'yı daha çok severim.İlker Bey belki Tunga'yı da düşünür..

"İstemem,eksik olsun.."

kalidor

Rahan'ı ben de çizgifilminden hatırlıyorum. Ferzan belki 1 yıldır ileti yazmıyordun. Hoşgeldin yeniden :D
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

Evet hoşgeldin aramıza Ferzan.Bu arada Rahan'nı hatırlıyamadım ama Simba birşeyler çağrıştırdı onu hatırlıyorum 1001 Romandan... ::) :) :D

s.b

Alıntı yapılan: V - 21 Nisan, 2013, 21:35:41
Rahan'ın ilk kez Milliyet Çocuk'un çizgi roman ekleri ile okumuştum.Çizimleri dışında pek tuttuğumu söyleyemem.

Yıllar sonra elime geçen 1001 Özel çizgi romanları içerisinde "Simba" adıyla tekrardan okumuştum.

Evet.. Bıçağının doğrusuna giden ,enteresan bir karakterdir..

Benzer bir karakter olan ve Tercüman Çocuk'ta tanıdığımız Tunga'yı daha çok severim.İlker Bey belki Tunga'yı da düşünür..

Ben de Simba olarak okuduğumu hatırlıyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

yalcinerol345

Rahan'ı kesinlikle satın alırım.Benim için Rahan'ın tek rakibi Tunga'dır.Keşke o da yayınlansa.

yalcinerol345

Süpriz Conan ve Örümcek klasik ay sonuna doğru satışta.Nette okudum.

s.b

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 21 Nisan, 2013, 23:06:52
Süpriz Conan ve Örümcek klasik ay sonuna doğru satışta.Nette okudum.

O kadar çok onu yayınlayacağım bunu yayınlayacağım diyen var ki. Artık inanasım gelmiyor. Benim inanmam için rafta görmem lazım. Gerisi lafı güzaf.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

BAHADIR

Canına yandığım...Şu yayıncılara söyleyin bir rahat dursunlar...Tamam çizgiroman basılırda her aklına gelen basılmaz ki...

altay1944

Kendime bir söz verdim devamı gelmeyen kitapları almayacağım.Tek sayılık kitaplar zaten okuduğumuz ,daha önce basılmış kitap değilse alacağım...Destek,destek...nereye kadar.Birkaç sayı çıksın eğer varsa satıcının elinde takip edeceğim ama yok hiçbir yerde bulunmuyorsa şansına küssün.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

ercoktay

Ben de kendimi sınırlamaya karar verdim. Bu ne ya. Bütün yayınları almaya kalksam ayda 500 tl harcamaya çıkacağım neredeyse.

Ben bundan sonra kendimi 200 Tl ile kısıtlamaya karar verdim. İlk hedef elimdeki devam eden serileri satın almak. Yeni çıkanlar sınırlı basım değilse bir de örümcek adam gibi eski göz ağrım değilse almayacağım.

Nasıl olsa yıl sonuna doğru iyi bir indirim gelir yine. O zaman alacağım.

Bu sefer kararlıyım.

mutarad

Listedeki bazı maddeler güncel değil. Bunları aşağıda listeledim.
Marmara Çizgi Berlin Sayı 3 : Yayınlandı diye biliyorum.
Marmara Çizgi Sanctuarie: Tapınak adıyla yayınlandı sanırım,
Marmara Çizgi Yürüyen Ölüler 12. cilt:14.sayı bekleniyor.
Marmara Çizgi Lone Wolf and Cub 2.Cilt   :4. cilt bekleniyor
Hoz Dylan Dog sayı 37:Yayınlandı
Hoz Kit Taylor  7: 8. cilt yayınlandı
Hoz Dylan Dog maxi 5:yayınlandı
1001Roman Tex Almanak 4     :Marmara Çizgi yayınladı
Uykusuz / Mürekkep Yayınları En Kahraman Rıdvan 6. sayı : yayınlandı
Demirbaş Yüzbaşı Volkan   1.sayı  :3. sayı yayınlandı     
Çizgi Düşler / Özer Sahaf   Nathan Never 5   :7.sayı yayınlandı
Çizgi Düşler / Zona X:yayınlandı
Çizgi Düşler / Saguaro: yayınlandı
Çizgi Düşler / Özer Sahaf   Dampyr Maksi 2: 3.cilt yayınlandı
İnsan için, diğer insanlar yollarına serilmiş irili ufaklı taşlardır. Çoğunun farkına ancak çarptığımızda varırız. Taşları biriktiren koca bir bina diker ölene kadar... Taşları atan ise ölür kalır, taşları bitirene kadar...

alan ford

Berlin hariç haklısınız , düzeltiyorum hemen
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir