Agatha Christie

Başlatan hennessy, 29 Mart, 2011, 20:30:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Fena değildi ama bir Alex pardon Roger Ackroyd değildi.

İşin ilginç kısmı, bu pek olmaz, sonunu tahmin edebildim.

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 01 Kasım, 2012, 21:23:56
Fena değildi ama bir Alex pardon Roger Ackroyd değildi.

İşin ilginç kısmı, bu pek olmaz, sonunu tahmin edebildim.

Önceden A.Christine okumuş birinin sonucunu bileceği bir kitap doğrudur Hasan abi ama ben hikayesini çok beğenirinm.Bence hikayenin kahramanı Zeliedir.Olay onun sayesinde açığa çıkmıştır.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Yine güzel bir hikaye, bu sefer sonunu tahmin edemedim.

Çok fena ters köşe oldum, Agatha okumak gerçekten çok eğlenceli.

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 13 Kasım, 2012, 22:04:52
Yine güzel bir hikaye, bu sefer sonunu tahmin edemedim.

Çok fena ters köşe oldum, Agatha okumak gerçekten çok eğlenceli.

Karizmatik adminim bunun üzerine biriç masasında cinayeti okuyun o zaman konuşalım

hennessy

Jane, kocası ile arasının açıldığını ve ondan kurtulabilmek için cinayeti bile göze alabileceğini söylediğinde Dedektif Poirot da oradaydı. Şimdi, o korkunç adam öldürülmüştü ve ünlü dedektif oyuna getirildiğini hissediyordu.

Ayrıca, ortada çözüm bekleyen sorular vardı: Jane bir yandan arkadaşlarıyla yemek yerken bir yandan da aynı saatlerde kütüphanesinde akşam vaktinin keyfini çıkaran Lord Edgware'i nasıl bıçaklayarak öldürebilirdi? Üstelik lord, boşanmaya razı olduğuna göre Jane'in adamı öldürmesi için nasıl bir nedeni olabilirdi?...

hanac

Hennessy'nin tavsiyesi üzerine gittim satın aldım.

Yakında okurum, yorumlarımı buraya yazarım.

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 29 Kasım, 2012, 21:21:50
Hennessy'nin tavsiyesi üzerine gittim satın aldım.

Yakında okurum, yorumlarımı buraya yazarım.

Masadaki oyunu iyi takip et Hasan abi

hanac

Evet, Agatha teyze yine sol gösterip sağ vurdu.

Güzel bir hikaye olduğunu söylemeliyim.

hennessy

Bugün diziyi izlerken unuttuğum büyük şahaseri yazayım dedim.Agatha'dan gene muhteşem bir eser daha.ABC cinayetleri

Alfabe sırasına göre kurbanlarını öldüren seri katil, cesetlerin yanına ABC tren yolları tarifesini bırakmaktadır. Aynı zamanda cinayetleri işleyeceği mekanları Hercule Poirot'ya önceden haber vererek deneyimli dedektifle dalga geçmektedir. Fakat Poirot adı geçen yerlere ulaşmakta her zaman gecikir. Bu psikopatın düşüncelerinden ve cinayet metodundan fazlasıyla etkilenen Poirot, Hastings ve Japp'ın yardımıyla İngiltere'de enine boyuna seyahet ederek bu acımasız katilin izini bulmaya karar verir.

hennessy

Dedektif Hercule Poirot "Tanrı aşkına hemen gelin!" diye bir yardım çağrısı almıştır ama bu yardım çağrısını aldığında geç kalmış, milyoner Paul Renauld ölmüştür. Kurban sırtı bıçaklanmış bir şekilde Merlinville'deki malikanesinin yanındaki golf sahasında, yeni kazılmış bir mezarın yanında bulunur. Şüpheliler arasında ise kurbanın sırtındaki hançerin sahibi olan karısı, metresi ve de kendisine öfke kusan oğlu vardır. Hepsinin gözü de adamın mirasındadır. Polis yaptığı araştırmalar sonucu suçluyu bulduğunu düşünürken, dedektif Hercule Poirot'nun hala bazı kuşkuları vardır ve sonuçtan tatmin olmamıştır. İşlenen ikinci cinayet ise dedektifin ne kadar haklı olduğunu kanıtlamıştır.

Gene sonradan aklıma gene güel bir Poirot hikayesi daha.İki kişide katil benim diyor doğru mu.* Gri hücrelerden gene çok esaslı bir hikaye daha...

hennessy

Londra'da bir apartman dairesinde yaşayan üç kızdan biri, Hercule Poirot kakaosunu içerken yanına gelir ve uşak George'ye Hercule Poirot ile görüşmek istediğini söyler.Hercule Poirot'yu gören kız bir cinayet işlediğini söyler.Başka bir şey söylemeden Hercule Poirot'a 'Siz çok yaşlınız' der ve çekip gider.Hercule Poirot hem alınır hem de çok şaşırır.Bir süre sonra Hercule Poirot yakın dostu polisiye yazar Ariadne Oliver ile kızı ve ailesini araştırmaya başlar.Ancak Hercule Poirot araştırmalar sonucunda bir çıkmazda olduğunu hisseder.Cevaplaması gereken ilk soru şuydu; Kız suçlu mu, masum mu, deli mi yalancı mı?

İşler gittikçe karışır.Görünürde hiç bir şey yoktur.Ta ki...

David Suchet'ın oynadığı dizi bölmüde kesinlikle izlenmelidir.Poirot'un en sevdiğim hikayelerinden biridir.Dedektifimizin zekasının nirvanaya çıktığı olaylardan biridir.Yazar bizi öyle şaşırtırki sonunda şapka çıkarmak zorunda bırakır bizi poirot'a.

http://www.imdb.com/title/tt0981210/

tunaorhun

Arkadaşlar çizgi roman konusunda itkilediğiniz yetmiyormuş gibi, edebiyat konusunda da beni itkilediniz ve bu akşam kitabı bir solukta okudum. Teşekkür ederim.

Gambit

hayatimda hic bir kitabi bir gunde okuyup bitiremedim

ya benim yeterli vaktim yok, ya da cidden dikkat sorunum var ya da ciddi uykum geliyor aksam kitap okuyunca.

Cizgiromanlari bile boluyorum ikiye cogu zaman  ;D

hennessy

Lucy Angkatell'in köydeki evine öğle yemeği için davet edilen Hercule Poirot tatsız bir olayla karşılaşır. Kanlar içinde bir adam yüzme havuzunun yanında yatmaktadır. Başucunda duran karısının ise elinde bir tabanca vardır.Poirot soruşturmaya başlayınca, o saygıdeğer yaşamların gerisinde arapsaçına dönmüş aile sırlarının varlığını keşfeder. Ve herkesten şüphelenmeye başlar...Hakketten kafaları kurcalayacak bir hikaye var ortada okuyun beğeneceksiniz.

hennessy

Mutsuz musunuz? Eğer öyleyseniz Bay Parker Pyne'a başvurun. Richmond caddesi - 17 numara.

Bu spot "kalp uzmanı" Bay Parker Pyne'a aittir ve sabah gazetelerinin ilan sayfalarında yayımlanır. Hayatlarının bir noktasında umutlarını yitirip çaresizliğe düşen insanlar, telaş ve şaşkınlık içerisinde Parker Pyne'ın ofisine koşarlar. Güçlü içgüdüleri, insan doğasını iyi bilmesi ve yetenekli yardımcılarıyla Bay Pyne, gerçek bir sihirbaz gibi umutsuzların düşlerini gerçekleştirmeye çalışır; tabii ufak bir ücret karşılığında...
(Tanıtım Bülteninden)

Bugün kitapevinde gördüm yakın zamanda alıp okuyacağım Agatha'nın bu karakterini duymuştum ama hiç okumamıştım ilk defa basılıyor Türkiye'de sanırım. Poirot'un sekreteride bayan Lemon bu karakter ile bir ara çalışmıştı. Ama Poirot'tan önceme sonramı bu bilinmiyor.