Hellblazer / Constantine

Başlatan kalidor, 16 Nisan, 2011, 00:23:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

3. Ahit, İstanbul o zamanki adıyla Constantinople'un yağmalanması derken Constantine çağrışımı oluştu :) Bizde Arka Bahçe'nin çıkardığı tek kitaptan çok Keanu Reeves'li filmiyle bilinen anti-hero ve fazlasıyla İngiliz bir karakter. Böyle kaygısız, soğuk, sigara tiryakisi, küfürbaz bir tip. Adının Constantin olması bilmiyorum ama Kıbrıs asıllı olmasına felan işaret ediyor olabilir. Mart sonundaki toplantıda da yanımda getirdiğim ama pek fazla ilgi çekmeyen :) Constantin ABD'de  en çok sevilen 5 çr karakterinden biriymiş. Toplantıda bulunanlar genelde filmini bildiklerini söylemişlerdi. Gerçekten de filmindeki cehennem tasviri muazzamdı. Bu arada orjinalde sarışın bir adam. Aralarda güzel laflar ve sisteme, borsacılara, bankacılara sağlam giydirmeler var. Açıkçası değişiklik için okumakta fayda var diye düşünüyorum.

Crom! Ölüleri Say...

pearl jam

Benim de okumak istediğim bir çizgi roman constantine..o kadar yeni yayın çıkıyor  ama constantine in adı bile geçmiyor nedense.

Huma

Arkabahçeden çıkan cilt okuduğum en iyi çizgi romanlardan biriydi. Ama nereden devam edeceğimi bilmiyorum. :)

kalidor

Alan Moore ve birkaç yazar tarafından düşünülmüş olan okült dedektifimiz Sandman'in ilk zamanlarında da görülmüş.
Crom! Ölüleri Say...

pearl jam

geçenlerde arka bahçeden çıkan cildi ceyhan abi ( pınar kitap) de bulunca hemen aldım.  henüz bitirmedim ama şimdiden çok beğendiğimi söyleyebilirim. constantine karakteri filmdekinden çok daha eğlenceli geldi bana. filmi beğenmiştim aslında ama çizgi romanı okuyunca demek ki keanu reeves yine oynayamamış ama bu sefer biz anlamamışız  diye düşündüm :)

emre ozdamarlar

Hellblazer candir.

Yakinda hayrani oldugum, Sean Murphy'nin cizdigi bir cildi yayinlanacak, City of Demons adli, cikmasini dört gözle beklemekteyim.

essegesse

Constantine Albüme sahip olmayanlar için bilgi.

Elimde bir kaç tane mevcut.Almak isteyenler özelden mesaj atabilir.

İyi okumalar.

pearl jam

dc nin değil mi bu constantine? telifi pahalıdır o zaman, hayatta yayınlanmaz. gıcık oluyorum şu dc ye. türkiye den kazanacağın 3-5 kuruş olsa ne olur olmasa ne olur. telifleri biraz ucuz tut da herkes okusun kitaplarını. sonuç olarak sanat bu, bu kadar ticari bakmayın kardeşim şu işe!

dc bu ayarın üzerine kendine gelir artık  ;D

kültürelgüncel

Bir-bir buçuk hafta önce forumda bahsedildiğini görünce aldım.
Bugün başlayacağım nihayet.

tommikser

Yazın aldım ama bekleyenlerin içinde duruyor hala.Çocukluğumda daha az mı yayın vardı ne sanki?

pukay

imkan olsa da garth ennis'in yazdığı sayılar yayınlansa bizde okusak
gerçi ikinci filmin dedikoduları dolaşıyolar belki film gelirse bir umut yeni bir cilt'de gelir

ErenKoyunoglu

Başlığı yayının İngilizce orijinal adı olan Hellblazer'ı ekleyerek güncelledim. Vertigo'nun 290'ıncı sayısına doğru giden en uzun soluklu, devam eden serisi (287. ayını Ocak ayında kutluyor).

logan

ciltlerinin tam listesini bilen birisi var mıdır hellblazer'ın ?

emre ozdamarlar

ercoktay

Hellblazer'i toplamak gerçekten çok zor. Ama Vertigo artık numaralı basmaya başladı ciltleri. Bundan sonra karışmazlar artık.