Caravan - 1001 Roman

Başlatan V, 20 Nisan, 2011, 21:15:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

2. ciltte karakterleri daha yakından tanıma imkanımız oldu. Merakımız her sayıda daha da artarak devam ediyor. Bu tuhaf yolculuğun sebebi ne acaba?

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hennessy

Alıntı yapılan: s.b - 03 Temmuz, 2011, 21:11:04
2. ciltte karakterleri daha yakından tanıma imkanımız oldu. Merakımız her sayıda daha da artarak devam ediyor. Bu tuhaf yolculuğun sebebi ne acaba?

Devlet komplosu olabilir mi? bir uzay istilasına karşı :) bana o izlenimi bıraktı bu hikaye acaba bazıları bu ekibin içine özellikle uzaylılar tarafından yerleştirilmiş olabilir mi ne dersiniz
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

s.b

Bu dediğin olabilir abi. İnsanların nasıl tepki vereceklerini öğrenmek için bir deneyim olabilir.
Tabii açgözlü birinin, aslında çok değerli bir şeyler barındıran bu topraklardan halkı çıkarmak ve buralara el koymak için bir "dümen" de olabilir.

darkwood

Bu işte bir dümenler dönüyor ama bende tam çözemedim.  :)
Darkwood Sakinleri..

hennessy

kara adamlardan şüpheleniyorum burayada el atmış olmasınlar

s.b

Alıntı yapılan: hennessy - 03 Temmuz, 2011, 22:17:09
kara adamlardan şüpheleniyorum burayada el atmış olmasınlar
İhtimal dahilindedir. Martin'e değil de Java'ya heber verelim O gelir bunların hakkından.

hanac

Alıntı yapılan: s.b - 03 Temmuz, 2011, 21:20:14
Tabii açgözlü birinin, aslında çok değerli bir şeyler barındıran bu topraklardan halkı çıkarmak ve buralara el koymak için bir "dümen" de olabilir.

Bu senaryo Teks ve Zagor'a daha uygun olur abi  :)

rumar80

Üçüncü sayıda otaya çıkan hükümet görevlisi bayanın da varlığı ve tam işler karışmışken gökyüzünde olayın tekrarlaması bana organize işler olduğunu düşündürüyor.

alan ford

Bugün ikinci cildi bitirdim ve çok sevdim. Kısa bir seri olmasına rağmen yazarın acelesi yok , umarım son anda fazla hızlanmazlar.

İpucu

Her şeyden önce bol müzikli bir çizgi roman Caravan. Rock'n Roll'a saygıda kusur etmiyor.  İkinci kitapta Easy Rider'la başlayan göndermeler 4. kitapta Woody Guthrie'den Pete Seeger'a kadar muhalif amerikan ozanlarına saygılarını sunup 6. kitapta Big Boss'la şimdilik son buluyor. Pikapta Easy Rider LP'si dönerken Asi'yi okumak ayrı bir keyif. Herkese tavsiye ederim.

Ama İtalyan çizgi romanlarında zaman zaman gözüme çarpan bir hata Caravan'da var. Gerçi daha çok Ümit Kireççi'nin konusu bunlar ama ben yinede yazmadan duramadım.

4. kitapta Carrie'nin öyküsünü okurken 57. sayfada Carrie bakıcılığını yaptığı Art Singer'in müzisyen olduğunu öğrendiğinde "Evet Singer zaten şarkıcı demek" diyor. Şimdi olay zaten amerika'da. Bu adamlar ingilizce konuşuyor. Böyle baktığınızda cümle "evet zaten Şarkıcı şarkıcı demek" gibi bir şey oluyor. Çok önemli bir şey değil belki ama benim gözüme batıyor.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hanac

Şu anda Caravan 2. cildi okuyorum.

161. sayfa boş çıkmış.

Sizde de böyle bir hata var mı ?

altay1944

Alıntı yapılan: hanac - 18 Temmuz, 2011, 21:57:14

161. sayfa boş çıkmış.

Mesajınıza binaen kitaplığımı açıp kontrol ettim bende normal.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

rumar80

161. sayfa boş çıkmış.

Benimkinde de sorun yoktu

s.b

Ben de de sorun yok.
İşte o sayfa:

hennessy

161. sayfa boş çıkmış.

Bende de sorun yok

V

Henüz okumamıştım.Bendeki de eksiksiz..
"İstemem,eksik olsun.."