KULL - Çizgi Düşler

Başlatan Underfined, 03 Ocak, 2011, 18:37:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mutarad

Neymis bu mujde? Merak ettim
İnsan için, diğer insanlar yollarına serilmiş irili ufaklı taşlardır. Çoğunun farkına ancak çarptığımızda varırız. Taşları biriktiren koca bir bina diker ölene kadar... Taşları atan ise ölür kalır, taşları bitirene kadar...

hanac

Alıntı yapılan: mutarad - 28 Nisan, 2012, 18:33:37
Neymis bu mujde? Merak ettim

Daha önce ilk sayısı HOZ dan çıkan Wasteland yani Çorak Topraklar.

İlk 4 sayı birarada cildi çıkacakmış yakında.

darkwood

Kull'un 1 sayısının hardcoveri bir hafta-on gün içinde çıkacakmış.
İlker Kull'un 2.bölümünün yayını için telif görüşmelerinin sürdüğünü söyledi.
Umarım kısa zamanda olumlu bir şekilde sonuçlanır. En azından bu yıl bitmeden 2.sayınında yayınlanması ile serinin tamamlanması güzel olur.
Darkwood Sakinleri..

Nightrain

Zaten bu seri 2 cilt sanırım? En azından Amazon da 2 cilt var. Bir de ilk cildin orjinali 375 sayfa olmasına rağmen bizde 450 sayfa! Çok sevindim buna. Madem 10 gün içinde hardcover cildi çıkıyor, onu beklerim ben de. Conan'ın 5.cildiyle birlikte alırım.

Çorak Topraklar'ın ilk baskısını alamamıştım. 4 cilt olayı süper. Lakin bildiğim kadarıyla toplam 6 cildi var. Bence hepsi bir arada basılsa, seri tamamlanmış olur.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

kalidor

Daha 1. cilt yeni çıktı ama biz arsızca 2. cildi de istiyoruz :)

Crom! Ölüleri Say...

yalcinerol345

Zamanında Kral Conan mı,Kull mu diye çok düşünmüş ve karar verememiştim. Hangisinin daha iyi olduğuna hala da karar veremem.

kalidor

Robert E. Howard Kull'u Conan'dan önce yazmıştır. Bununla ilgili oldukça bilgi verici bir yazı Kull 1. ciltte geçiyor zaten. Conan'ın krallık maceraları ne yazıkki yazar çizer değişikliklerinden olsa gerek bir yerden sonra kopmuş ve daha sonra zar zor toparlanmıştır. Kral Conan serisinin krallıktan hemen önce Akilonya'nın Pikt sınırlarında geçen maceraları enfestir. SSOC 5. ciltte bu maceralar başladı yanılmıyorsam.
Crom! Ölüleri Say...

labirent

İlker beye Kull 'u yayınladığı ve ekonomik fiyatla satışa sunduğu için teşekkür ederim. Kitabı okudum ve çok beğendim ama bana baskı biraz koyu geldi. Alfa yayınlarıyla kıyaslayınca bu açıkça belli oluyor.

drfuhrer

arkadaşlar iş yoğunluğundan ötürü kaçırmış olabilirim.kull kaç cilt olarak yayınlanacak?

haysat

Baskının koyu olmasındaki sebeb İlker'in matbaa'ya daha önceki yayınların renklerinin biraz açık olduğu o yüzden Kull'u basarken buna dikkat etmelerini istemesinden kaynaklanıyor.
Matbaada biraz koyu basıyor ama biraz fazla koyu oluyor.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

kalidor

Alıntı yapılan: ArAmAS - 07 Mayıs, 2012, 23:45:47
arkadaşlar iş yoğunluğundan ötürü kaçırmış olabilirim.kull kaç cilt olarak yayınlanacak?

Bu seri 2 cilt. Kull'un bir de renkli serisi var, bunun külliyatı da Chronicles of Conan formatında 4 cilt. Bu renklilerin yayınlanması şu an için söz konusu değil tabi.
Crom! Ölüleri Say...

drfuhrer

hımmm :)tşk sevgili kalidor....
2 cilt olması benim için iyi oldu..zaten kitaplıkta da ufak ufak yer problemi baş göstermeye başlamıştı zaten

tommikser

Son sayıyı aldım.Sert kapak işin İlker gerçekten çok iyi yapıyor.Bu kalınlıkta kitabı alacak arkadaşlara sert kapak öneririm.Okuma açısından ve görüntüden dolayı muhakkak kütüphane de olmalı.Konular bende farklı bir aroma bırakıyor.Yani Kull'un karakter olarak Conan'dan daha yumuşak olması ilk başta garip gelse de Kral olarak Conan'a 50 bastığını görüyorsunuz.Erdemli bir yönetici nasıl olmalı sorusunun cevabını bence Kull çok iyi veriyor.Akşamları yatmadan önce öykü öykü okumakta ayrı bir keyif.Bu keyfi sizinde tatmasını isterim.Şimdiden iyi okumalar.

papillon7

iyi güzel hoş ta bir de 100.sayfaya gelince sayfalar dağılmaya başlamasaydı keşke!

yalcinerol345

Alıntı yapılan: papillon7 - 19 Temmuz, 2012, 22:53:01
iyi güzel hoş ta bir de 100.sayfaya gelince sayfalar dağılmaya başlamasaydı keşke!

Bende HC cildi var.Öyle bir sorun yok.Her akşam bir macera okuyorum.Valla tadından yenmiyor.Özer Sahaf'a gerçekten çok teşekkür ederim.