En Sevdiğiniz Beş Zagor Çizeri

Başlatan Kagan, 23 Nisan, 2011, 17:53:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kagan

Bir bakalım en sevdiğimiz Zagor çizeri kimmiş?

Gallieno Ferri, Franco Donatelli ve Franco Bignotti'nin adlarını listeye özellikle yazmadım. Çünkü Ferri ile Donatelli, Zagor'u Zagor yapan çizerler. Bignotti ise başka kahramanları da bolca çizdiği için akılları karıştırabilir... Ayrıca bu üçlü Zagor'un ilk çizerleri... Zaten bunları listeye ekleseydim ilk üç sırayı ele geçirmeleri kaçınılmazdı...

Haydi bakalım... Eski sayıları bir karıştıralım...

Not: Eksik varsa, belirtirseniz listeye eklerim...

gamlıbaykuş

1) Marco Verni
2) Alessandro Chiarolla
3) Massimo Pesce
4) Marco Torricelli
5) Raffaelle Della Monica
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

ferzan

Chiarolla özellikle dikkatimi çeker...Daha önce Chiarolla için yapılan eleştirilerin bazılarına katılıyorum...Mesela Çiko'yu bir acayip çizmesi gibi...Yine de çizdiği her serüven okunmaya değer diye düşünüyorum...Bir de bana mı öyle geldi,yoksa denk mi geldi,Chiarolla'lı Zagor maceraları ayrı bir güzel sanki...Çok takip edemesem de bugüne dek 100'e yakın Zagor okumuşumdur ve Chiarolla'nın çizdiği öyküler,sanki onun için yazılmış gibi özel bir izlenim bırakır bende...
    Marco Verni'yi beğeniyorum ama daha farklı ve alternatif çizerlerden yana kafamı zorladığım için Verni'yi işaretlemedim...Özellikle son İstanbul ziyaretiyle Verni çoktan taht kurdu gönüllerde :)
    Rahmetli Marcello'nun çizdiği DE dönemi Tex'lerden birine denk gelmiştim ama asıl hayranlığım,Kan Kardeşler adıyla başlayıp Wichita Dağları'nda Hesaplaşma diye biten 4 sayılık maceayla perçinlendi...Lal aylık seride yayınlanmıştı...Dolayısıyla diğer seçeneğim Marcello oldu...
    Sonraki tercihlerim Laurenti,Della Monica ve Rubini oldu...Rubini imzalı Zagor okumadım hiç..Sadece netten bir videosuna denk gelmiştim...Burattini ile birliktelerdi ve Burattini'nin ofisinde yer alan Rubini sayfaları gösteriliyordu...Zagor'a müthiş yakışan,hoş bir çizgisi vardı...Okumak isterdim bir Rubini'li Zagor...Bir de Rubini'yi bu kadar beğenme sebebim,en genç Zagor çizerlerinden olması...27-28 yaşlarında Zagor kadrosuna girmiş diye hatırlıyorum...Daha önce de olabilir...Videoda en fazla 25 gösteriyordu...Yaşına göre çok güzel bir başarı...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

rumar80

Chairolla'nın çizimlerine bir türlü ısınamadım. Marcello bir numaralı favorimdir.

Lami Tiryaki

Benim sıralamam şöyle:
1-Marco Verni
2-Rafaella Della Monica
3-Esposito Bros
4-Roberto D'Arcangelo
5-Franco Devescovi

Devescovi sadece tek macera çizmiş olmasına rağmen sürekli olarak "bu adam neden sürekli Zagor çizmez?" dememe sebep olmuş biridir. Esposito Bros keza öyle. Gerçi çizdiği tek sayılık Zagor henüz bizde yayınlanmadı ama ezberden oy vermekte hiç tereddüt etmedim. D'Arcangelo ve Verni ve dahi Della Monica Ferri okulu stilini sürdüren değerli çizerlerdir.

Chiarolla hakkındaki düşüncem malumdur. Bu adam sayesinde bir ara Zagor okumayı bile bırakmıştım. Bakınca Zagor'dan bile nefret edesim gelir. Zagor'u ve Çiko'yu çirkin çizme rekoru kesinlikle bu adamdadır diye düşünüyorum. Marraffa ve Chiarolla severlerin zevkine sonsuz saygı duymakla birlikte maalesef bu ikisi için düşüncelerim aynıdır ver birbiriyle yarışır.

Selamlar
Lami

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: Lami Tiryaki - 23 Nisan, 2011, 23:39:15
Chiarolla hakkındaki düşüncem malumdur. Bu adam sayesinde bir ara Zagor okumayı bile bırakmıştım. Bakınca Zagor'dan bile nefret edesim gelir. Zagor'u ve Çiko'yu çirkin çizme rekoru kesinlikle bu adamdadır diye düşünüyorum. Marraffa ve Chiarolla severlerin zevkine sonsuz saygı duymakla birlikte maalesef bu ikisi için düşüncelerim aynıdır ver birbiriyle yarışır.

Lami bey'e katılıyorum, yanlarına Cassaro'yu ekliyorum. Sevenlerine saygım sonsuzdur, böyle biline :)

Benim sıralamam:
1- Monica
2- Verni
3- Sedioli
4- Marcello
5- Torricelli

V

1)Marcello
2)Torricelli
3)Verni
4)Devesconi
5)Esposito Bros(Zagor çizeri sayılmaz ama en iyi fumetti çizerlerden birisi kesinlikle,Martin Dev Albüm 6(Ateş ve Buz Adası'ndaki çizimleri harikadır.)
"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

1.Chiarolla
2.Della Monica
3.D'arcangelo
4.Esposito Bros
5.Devescovi
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

1. Della Monica

2. Marco Verni  (İmza gününde çok sıcak davranmıştı)

3. Pesce; Laurenti, Andreucci (Ne yazık ki artık Zagor çizmiyor)

pizagor

Chiarolla'ya laf edenler artık bir daha düşünsün :)

15 katılımcıdan 8 oy almak oldukça iyi orana denk geliyor...

Ferri'nin halefi Chiarolla'dır  ;D
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

tommikser

Dostum ben ıy verememiştim şimdi verdim.9 oldu ona göre  ;D çoğu kişi sevmiyor ama ben severim.Tusubasa okur gibi oluyorum belki de ondandır ;D

hanac

Bu unutulmuş anketi bir hatırlatayım dedim.

Oylar Chiarolla, Marcello, Verni ve DellaMonica da yoğunlaşıyor.

Ama ben Marcello'yu her zaman bir Teks çizeri olarak görürüm. (2007 de rahmetli oldu)

Chiarolla ayrı bir yazı konusu zaten, ya seversiniz ya sevmezsiniz. Ben sevmeyenlerdenim.

Verni, bir Ferri taklidi. Malum; taklitler aslını yaşatır.

Bu yüzden DellaMonica'yı tek geçerim.