Martin Mystere Seri - LAL

Başlatan hennessy, 25 Nisan, 2011, 19:37:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Sihirbazlar kralı büyük Houdini ve onun ismini sorandan alan sihirbazın hikayesi etrafında geçiyor.Güzel bir hikayeidi son zamanlarda yeni seriden soğumuş biri için güzel bir hikaye oldu. onsekizinci yüzyılın karanlık bir sihirbaz günlüğü olup bu, efsanevi "Escape Sanatçısı" kariyer etkileyecektir.Günlüğü okuyan Martin Mystère kendini hikayenin içinde bulur etrafındakilerde garip davranıyordur.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 20 Kasım, 2011, 18:58:06
Arkadaşlar Yeni Seri'yi toplamaya yeniden başladım.

Bu kararımda sevgili Murat'ın "Martin Forever" kampanyasının etkileri de var tabii.

114. ve 115. sayıları satın aldım ve 114. sayıyı okudum.

Benim şansım mı bilmiyorum ama bu sayıyı çok beğendim.

"Onüçüncü Görev" adlı macera çok iyi idi.

Çizimler kötü olmasına rağmen senaryo çok akıcı idi.

Bakalım 115. sayı nasıl olacak.

Karizmatik adminiminde dediği gibi bu yeni serideki Martin amcanın tam maceralarında iş var sanırım gene çok konuştu ama güzel bir hikaye idi. Yalnız ne olursa olsun Martin amcanın Diana'ya tokat atmasını kınıyor hikayeyi sevdim.

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 20 Kasım, 2011, 23:02:12
116. sayıyı henüz almadım, yakında alır ve yorumlarımı yazarım.

Hz.Musa'ya bahşedilen şamdanla ilgili ilginç bir hikaye idi.Hala nerede olduğu gizemini koruyan şamdamı arıyor martin amca ve dostları Hoşuma gitti bu Martin amca'nın 160 sayfalık tam maceralrıda.

darkwood

Seriyi 2-3 sayı arkadanda olsa düzenli biriktirmeye devam ediyorum. Klasiklerle birlikte okuyup biriktirdiğimden ve aynı zamanda diğer çizgiromanlarıda takip ettiğimden dolayı okuduğum maceralarda ise bir parça geriden geliyorum. Yeni seride en son 83 nolu cildi bugün okudum.
Darkwood Sakinleri..

Gambit

darkwood, hennesy ya da baska arkadaslar

ben bayaa bir suredir almiyordum MM ve en son kaptan kidd in hazinesini aldim ama macerayi cok sevemedim. 160 sayfa dedim, kapak guzel dedim, yeni macera dedim ama eski maceralardan aldigim tadi alamadim.

sorun kaptan kidd in hazinesi adli maceradami acaba? diger yeni maceralar daha guzel mi ?

darkwood

Yeni maceralarda klasik maceralar tadı olmasada M.M. her zaman kendini okutturuyor.
Özellikle 1001 roman'ın yayınladığı M.M.-Never ortak maceralarını çok beğenmiştim.
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Alıntı yapılan: Gambit - 14 Nisan, 2012, 16:26:20

ben bayaa bir suredir almiyordum MM ve en son kaptan kidd in hazinesini aldim ama macerayi cok sevemedim. 160 sayfa dedim, kapak guzel dedim, yeni macera dedim ama eski maceralardan aldigim tadi alamadim.

sorun kaptan kidd in hazinesi adli maceradami acaba? diger yeni maceralar daha guzel mi ?

Yeni maceralara göre 160 sayfalıkları daha okunur gördüm gambitim.En son okuduğum yukardaki iki kitabıda beğendim hele 116.sayı fena değildi diyebilirim.Tabiki KS'ler ile kıyaslanamaz ama genede okunur.

DAMPYR

Alıntı yapılan: hennessy - 14 Nisan, 2012, 17:12:17
Alıntı yapılan: Gambit - 14 Nisan, 2012, 16:26:20

Yeni maceralara göre 160 sayfalıkları daha okunur gördüm gambitim.En son okuduğum yukardaki iki kitabıda beğendim hele 116.sayı fena değildi diyebilirim.Tabiki KS'ler ile kıyaslanamaz ama genede okunur.
Martinin Klasikleri daha yere basan konulardan oluştuğu için daha güzel ama artık konu sıkıntıntısı çekildiğindenmidir bilmem yeni seride konular iyice dağılmış.o yüzden tat vermiyor.... :-\ :D ;)

hanac

Bu aralar durmadan Martin okuyorum.

5 yıl falan ara vermiştim arayı kapatıyorum.

119. ve 120. sayıları okudum.

119. sayı "Cape Rock Dehşeti" kendini okutan vasatın üstü bir hikaye idi.

Bir Cadı nedeniyle ıssız kalan bir kasabayı bu cadıdan kurtarma hikayesi.

120. sayı "Kaptan Kidd'in Hazinesi" ni geçen günlerde Gambit okumuş ve beğenmemişti.

Evet bende beğenmedim ama esas sıkıntı şuradan kaynaklanıyor.

Daha önce yayınlanan bir maceranın devamı niteliğinde ve devam edeceği belli olan bir hikaye.

Yani arada kalan bir hikaye olmuş, o yüzden bir şeyler eksik kalmış.

DAMPYR

Martin amca yaşlandı Hasan o yüzden maceralarında pek koşturamıyor ve çok konuşuyor.çizgi roman okurken ilgini bi anda dağıtıyor.Klasik serilerini oku onlar yenilere göre daha iyi.... :-\ :'( ;)

hennessy

Yukarda Hasan abinin dediği gibi vasatın üstünde güzel bir hikaye idi Cape Rock Dehşeti.Cape Rock adlı bir kasabada boşaltılmış ve orada yalnız yaşayan bir adam hayaletler cadılar ne ararsanız var ama çizimler enfesti. Son zamanlardaki Martin amca kitapları içinde en sevdiğim çizimlerle karşılaştım.Gradın adlı çizeri kutluyorum.

hennessy

Martin Mystere İmkansızlar Dedektifi Sayı: 122 Amelia Earhart'ın Son Yolculuğu

Bu ara Martin amcadan leziz hikayeler okumaya başladım Martin KS 30 ve dün ikinci elden aldığım bu güzel hikaye Martin amca özlemimi gidermeme yetti.

1937'de ABD'li meslektaşı Fred Noonan ile Lockheed Electra modeli, çift motorlu bir uçakla dünya turuna çıktı. Yolculuğunun üçte ikisini tamamladığı sırada, uçak Pasifik Okyanusu'nun ortalarında kayboldu ve Earhart'ın izine bir daha rastlanamadı.Bu kaybolmanın amerikan başkanı tarafından yapıldığında tutunda bu işte japonların parmağı olduğuna hatta hala yaşadığına dair efsanelerin dolaştığı bir hikaye bu sefer Martin amca tarafından araştırılıyor.Ve bu hikayenin ardında Birim 73 adında insanlara virüs aşılayarak kobay olarak kullanılan insanlar çıkıyor zevkle okuyacağınız bir Martin amca hikayesi sizleri bekliyor.

kalidor

Birim 73 Japonlarin 2. Dünya savaşında Mançurya'da kurdukları ve sadistçe insanlıkdışı deneyler yaptıkları Birim 731'e apaçık bir gönderme. Zamanında blogumda bu konu hakkında 1-2 satır karalamıştım:
http://fuzun.blogspot.com/2010/01/made-in-japan.html?m=0
Crom! Ölüleri Say...

hennessy

Bugün İlyas'In dükkanında gördüm yarın alacağım kapak ve ismi beni meraklar içinde bıraktı

Hoşçakal Java......

HacıGeraltEmmi

Martin'in çenesinden kaçıyordur ;D

(kaçıncı mesajım oldu bu ::) )