Martin Mystere Seri - LAL

Başlatan hennessy, 25 Nisan, 2011, 19:37:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Alıntı yapılan: Gambit - 15 Aralık, 2012, 01:59:07
java dan nefret ederim

ha chewbacca ha java ha da sokaktaki kopek, hic birinin birbirinden farki yok, hatta tam tersine, sokaktaki kopekler sevimlidir, gidip oksayip sevebilirsin
Biliyorum Gambit sen Javanın Babasınıda sevmezdin.Allahtan Avatarımı(Java'yı) değiştirmişim.demekki Gambit benide sevmiyecekmiş.... ;D ::) ;)

DAMPYR

Alıntı yapılan: darkwood - 14 Aralık, 2012, 18:40:06
Java nın önceki maceralarda memleketi Şeffaf Gölgeler Kentindeki bazı kan davalarından dolayı bir kaç kez ortadan kaybolduğuna şahit olmuştuk. Bu seferki macerada farklı bir durum söz konusu gibi..  :-\
Bu seferkinde AŞK var Mesut Demekki Aşk uğruna kahramanlar bile Kankalarını Terkedebiliyor.Bonelli yavaş yavaş hayal dünyasından gerçeğe dönüş yapmaya başladı... 8) ::) :D

hennessy

Alıntı yapılan: Nemo - 14 Aralık, 2012, 08:34:41
Kapağı çok güzel bu sayının.

Java, sevdiği kadın Maria Ossowiecki ile beraber yaşamak için, yıllardır maceradan maceraya atıldığı Martin'i terkediyor. Herşey yolunda gidiyor gibi gözükürken ortaya çıkan genç bir adam ve Necronomicon denilen bir yerde yapılan gizli deneylerde ortaya çıkan esrarengiz bir nesne Maria'yı tehdit ediyor.
SPOLIER İÇERİR........

Ben beğendim hikaye çokmu iyiydi hayır.Ama sonu gerçekten hüzün dolu idi.O an aklıma Dart Vader ın padme öldümü sorusundaki sahne geldi.Martin amca senelerdir aynı evi paylaştığı Java ile yollarını ayırıyor kısaca Java kapıyı çarpıp gidiyor :) Sevgilisi ile yaşamaya başıyor.Ama güzeller güzeli Maria Java'yı çok sevmesine karşın hiç arkadaşı olmamasından şikayettir yollarına genç bir adam çıkar ve Java bu yakınlaşmayı beğenmez.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

DAMPYR

Ara sıra Martinde güzel hikayeler çıkıyor.Murat beğendiğine göre okumak lazım.Bu sayıyı.. 8) ::) ;)

darkwood

Arada bir Marti amca okumadan olmaz, her ay en az bir adette olsa kesin okurum.
Bu son Java macerasını okunacaklar arasında ilk sıraya koydum bile.
Darkwood Sakinleri..

alan ford

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

s.b

Bu iki sayılık macerayı ben beğenerek okudum.

Martin Mystere, Diana ve Java, bir zamanlar Diana'nın hayatını kurtarmak için kendini feda eden Surya'nın(50 ve 51. sayılar) ihtiyar babası Pandit'i ziyarete Kalküta'ya giderler. Pandit misafirlerini nazikçe ağırlar ama bu karşılaşmanın mutluluğu şehirde meydana gelen seri cinayetlerle bozulur. Pandit bu cinayetlerin Kali'ye tapan acımasız Thug tarikatının müridleri tarafından işlendiğinden emindir. Tarikatın başında babasına her zaman kin beslemiş olan Surya'nın ikiz kardeşi Sanjay bulunmaktadır.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Nev Jersey Princeton Üniversitesi. Üniversitenin kütüphanesinde esrarengiz şeyler olmaktadır. Kütüphanedeki bir öğrenci keşfettiği görünmez duvarı aşarak her türlü bilgiye ulaşmayı başarmıştır. Fakat ne derecede tehlikeli bir yola adım attığının farkında değildir. Tarihle, zamanla, icatlarla, bilimle  her şeyle oynayan Kaosun Efendileri bu macerada Martin'i çok terletecekler.

s.b

Martin, Java ve Diana kendilerini Mısır yolculuğuna hazırlarlar. Bu yolculuğun sebebi bazı tuhaf rüyalar ve cinayettir. Ne aradıklarını bilmeden Ölmsüzlerle karşılaşacaklardır. Ardındanda eski bir düşmanla.

s.b

MALTA HAYALETLERİ
Akdenizin göbeğinde Malta Adası asırlardır Hıristiyanlığın beşiği oldu. Şovalyeler, doğudan gelenlerle çarpışmayı ve adayı korumayı görev bildiler.
Ada günümüzde özellikle din ağırlıklı sanat eserlerinin muhafaza edildiği bir kasabadır. Sanatsal zenginlikler, bu adaya binlerce bilim adamını, tarihçiyi, sanat uzmanını, din görevlisini çeker. Ama adadaki bütün bu insanlar yakında büyük bir sürprizle karşılaşacaklar.
Adına uygun bol hayaletli bir macera okumak isteyenler, Martin sizin yardımınızı bekliyor. Yoksa "kafayı yiyecek".

s.b

Yasak Meyva ve Buz Kalpli Prenses adlı iki sayıdan oluşmuş bir macera.

Yıl 1955. Rusya, Karadeniz civarında bilinmeyen bir bölge. Burada haftalardan beri arkeolajik kazılar yapılmaktaydı. Rus arkeolog Grotovsky, önemli bir fosil bulur. Ama KGB'nin bir kolu keşfine sahip çıkar ve Grotovsky'yi çalışmalarını denetimleri altında yapmaya zorlar. Bulunan fosil insanlık tarihinin en eski zamanlarına ait bir meyvadır. Bu meyva nereden gelmekte ve insanlar üzerinde nasıl etkiler yapmaktadır?

s.b

New York. Manhattan'ın Güneyi, Doğu Broadway. Bu yol da geçen yıllarda çok değişti. Eski dükkanların bulunduğu caddelerde, şimdi Trendy mağazalar ve sanat galerileri bulunuyor.
Yine de, New York'da sık rastlandığı gibi, yan sokaklara girilince geçen asrın karakteristik özellikleri hemen gözler önüne serilir.

-- Aman tanrım! İnanılmaz... Bir damla yağmur düştüğünde altın versen Manhattan'da bir taksi bulamazsın! China Tovn'da yediğimiz yemekten sonra bir an önce eve gidip uzanmak istiyordum. Ama şu halimize bak, taban tepiyoruz. Uh...

Martin yanında Diana olduğu halde yağmurun altında yürümekten ve taksi bulamamaktan şikayet ediyordu.

-- Sanki bu bir dejavu... Sen de aynı hisse kapıldın mı Diana?

Diana
-- Mmm... Yani şu anı daha önce yaşadığım hissine mi? Evet, en azından taksi ve yağmur üzerine yaptığın konuşmayı en az beş kere duydum.

Birkaç dakika sonra Martin'in dejavusu gerçekleşecek ve şaşkına dönecektir.
20 sene önce aynı yerde haydut kılıklı bir zenci yolunu kesmiş ve sonrasında kendisini Annabel Lee adlı sarışın bir kız zannettiği anlaşılmıştı. Bu sefer hakiki Annabel Lee ile aynı sahne tekrar edilmektedir.
Bu macera kaçmaz.

s.b

Blues Aşıkları ve Kukuletalılar adlı iki sayılık bir macera.
New York'da zenci bir rahip büyük bir protesto yürüyüşü düzenlemektedir. Eski Blues sanatçılarından biri olan Big Bill Flower, bir şekilde Martin ve Java'yı ikna ederek bu yürüyüşte çatışma çıkmasını engellemek için onları Mississipi'ye sürükler. Blues adamının amacı, ırkçı çatışmayı durdurmaktır.

Binlerce yıl önce Afrika'nın göbeğinde kabileler birbirlerini katlederlerken kulaklarına gelen bir melodiyle kan dökmeyi bırakmış ve savaş son bulmuştu. Simdi ise Martin ve arkadaşları o melodiyi bulmak zorundaydılar.

Müziğin gücüne tanık olmak isteyenler sayfaları aralasınlar.

s.b

Çin. Honan bölgesinde, Kaifeng kasabası. Burada zaman on dokuzuncu yüzyılda durmuş gibidir.
Junk Lu adlı bir ihtiyar sahip olduğu mücevher kutusunu daha fazla koruyamayacağını düşünerek satmak ister. İçerisinde hapsedilmiş ruhlar olduğuna inanılan ve bir imparatoriçeye ait olan bu mücevher kutusunun kapağını açmak herkesin harcı değildir.

Martin ve Java'yı Çin'de yalnız bırakmayalım.

ercoktay

Geçen ay yayınlanan 131 numaralı Hafızasını Yitiren Adam adlı Martin macerası uzun zaman sonra okuduklarım arasında en iyilerden biriydi. Hani o Martin'in ilk dönem hikayelerinde bazı bilgileri gerçek zannedersiniz ya işte bu kitapta da o var. Gerçek olaylardan yola çıkılarak hikayeyi inandırıcı bir şekilde tamamlamak işte bu kitapta o var. Benim çok hoşuma gitti. Herkese tavsiye ederim.

Kısaca konusu Martin hafızası yitik bir şekilde çöplükte uyanır ve kendini bir cinayetin baş şüphelisi olarak bulur.