Martin Mystere Seri - LAL

Başlatan hennessy, 25 Nisan, 2011, 19:37:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Şahane bir iz sürüş, çok vahim bir tespit  :)

İhtiyarlıkla da bağıntılı olabilir!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nemo

Ugrasmayin bizim yasli deveyle.

Özel Alfa Ajanı

dean

Beynin çalışma sistemini quantum fiziği ile açıklamaya çalışmak belki ESP ve telekinezi gibi konulara açıklık getirebilir. Ancak bu çalışmalar kötü amaçlar için kullanılmaya kalkınca neler olur ?

Sayfa Sayısı: 160
  Etiket Fiyatı: 24 TL

hanac

Martin Mystere 138
Son Konvoy

Morales yazmış, Grimaldi çizmiş.

Bu macerayı beğendim. Nazi dönemindeki bir olayın izini sürüyoruz. Aksiyon filmi tarzında akıcı olmuş.

Tavsiye ediyorum.

Martin Mystere 139
Sihirli Noel

Mignacoo yazmış, Bagnoli ve Gradin çizmişler.

Martin'lerin dostunun oğlu Central Park'da sihirbazlık eğitimi görmektedir.

Martin de bu eğitimi verenlerle tanışır, özellikle kendine Okul Müdürü Smith diyen adamla.

Sürpriz finali ile durumu kurtardı.

Vasat bir hikaye idi.

Martin Mystere 140
Altın Tozu

Morales yazmış, Alessandrini çizmiş.

Köpeği gizlice deneylerde kullanılan bir kadının, bu olayın peşine Martin ile düştüğü bir macera.

Hikayenin ana karakteri Stella ilginç biri, ileride yeniden karşılaşacağız gibi.

Bu hikayeyi beğenmedim, tavsiye etmiyorum.

memospinoz

Viyana'da garip bir salgın can almaya devam ederken Martin Amcamız salgının sebeplerini geçmişte bulmaya çalışır. Osmanlı'ların Viyana seferine de uzanan olaylar zinciri salgının akla gelmeyecek bir nedenden kaynaklandığını ortaya çıkaracaktır.

Draka

Alıntı yapılan: dean - 17 Haziran, 2020, 13:55:41

Beynin çalışma sistemini quantum fiziği ile açıklamaya çalışmak belki ESP ve telekinezi gibi konulara açıklık getirebilir. Ancak bu çalışmalar kötü amaçlar için kullanılmaya kalkınca neler olur ?

Sayfa Sayısı: 160
  Etiket Fiyatı: 24 TL

Bu sayıyı çok beğendim.  Hatta bence en güzel Martin Mystere maceralarından biriydi.

hanac

Alıntı yapılan: Draka - 26 Ağustos, 2020, 10:37:13
Bu sayıyı çok beğendim.  Hatta bence en güzel Martin Mystere maceralarından biriydi.

Oooo, çok iyi haber.

ilker

Martin Msytere 198. sayı Büyük Salgın kitabında, Osmanlı'nın Viyana kuşatmasına değinliyor.
Kitabın adı "Büyük Salgın" ama bu sayı 2019 Ekim'de İtalya'da yayınlanmış ve konunun şu anki Koronavirüs pandemisi olmadığını da belirtmek gerek.

ferzan

Martin Mystere Sayı: 199 - İblisler

Kolombiya'da bir konferansa katılan Martin'in uyuşturucu kaçakçıları ile başı belaya girer. Ancak söz konusu olan uyuşturucu bilinenlerin çok ötesinde şeytani bir etkiye sahiptir.

Basım Tarihi   :   Ekim 2020
    Boyutlar   :   16,00 x 21,00 cm
    Kağıt Tipi   :   2. Hamur
    Sayfa Sayısı   :   160
    Etiket Fiyatı   :   24 TL
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hanac

Martin Mystere 141
Dido'nun Hazinesi

Morales yazmış, Cardinale & Orlandi birlikte çizmişler.

Bu macerayı beğendim. Kanada'da bulunan roma dönemine ait gladyatör kılıcının izini sürüyoruz.

Aksiyon filmi tarzında akıcı olmuş.

Tavsiye ediyorum.

Martin Mystere 142
Lagünün Tutsağı

Recagno yazmış, Cappola çizmişler.

Ne okuduğumu bile anlamadım, Casanova ile ilgili bir şey vardı ama. Unutun gitsin.

Martin Mystere 143
İmkansız Yaratıklar Hapishanesi

Vietti yazmış, Devescovi çizmiş. ( http://altinmadalyon.com/altin/zagor-maceralari/zagor-cizerleri/msg195197/#msg195197 )

Bunu tavsiye ediyorum. Maxi MM No:2 de tanıştığımız hapishaneye yine gidiyoruz.

Martin Mystere 144
Olay Ufku

Morales yazmış, Alessandrini çizmiş.

Son yıllarda en beğendiğim MM maceralarından biri oldu.

İsviçre'de CERN araştırma merkezinde tanrı parçacığını bulmak için yapılan deneyler nedeniyle kara delik oluşur.

Çok akıcı bir macera, kesinlikle tavsiye

hanac

Martin Mystere 197
Quantum Beyin

Eecher yazmış, Nisi çizmiş.

Bu macerayı beğendim. Genç bir kadın kör olmuştur, ama dünyayı sadece kör olduğu andaki haliyle görmektedir.

Tavsiye ediyorum.

Martin Mystere 198
Büyük Salgın

Belli yazmış, Romanini ve Sforza birlikte çizmiş.

Burada da ne anlatılmak istenmiş anlamadım bile, gereksiz bir konu-zorlama hikaye.

Bunu da unutalım gitsin.

Draka

Alıntı yapılan: hanac - 06 Aralık, 2020, 14:03:35

Martin Mystere 198
Büyük Salgın

Belli yazmış, Romanini ve Sforza birlikte çizmiş.

Burada da ne anlatılmak istenmiş anlamadım bile, gereksiz bir konu-zorlama hikaye.

Bunu da unutalım gitsin.

Katılıyorum. Bir kaç iyi bölümden sonra çok kötü bir bölümdü.

Ek olarak

Martin Mystere 152
Başkalarının Düşünceleri

Bu hikaye, sanırım en hareketli Martin Mysetere maceralarından biriydi. Bölümün temposu ilk safyadan son sayfaya kadar hiç durmuyor. Okurken de kitabı bitirmeden kalkamadan başından.

hanac

Alıntı yapılan: Draka - 07 Aralık, 2020, 19:02:32
Martin Mystere 152
Başkalarının Düşünceleri

Bu hikaye, sanırım en hareketli Martin Mysetere maceralarından biriydi. Bölümün temposu ilk safyadan son sayfaya kadar hiç durmuyor. Okurken de kitabı bitirmeden kalkamadan başından.

Öneri için teşekkürler.

144. sayıda kaldım, yakında bu sayıya gelirim.

memospinoz

Eski Martin maceraları tadında olan bu öyküde eski bir dost (ya da düşman) şöyle bir görünüp merhaba diyor.

160 sayfa

memospinoz