Martin Mystere Seri - LAL

Başlatan hennessy, 25 Nisan, 2011, 19:37:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Martin Yeni Seri'de zaman zaman çok iyi maceralar çıkıyor.

Epey ara verdim, bir ara toptan okyayım.

darkwood

160 Sayfalık tam maceralı yeni seriye geçtikten sonra Martin kendini bir parça toparladı.
Bonelli yazar-çizerleri okunabilir macera sayısılarını üretmeye başladılar.
Ben klasikler ile dönüşümlü olarak bu sayıları okuyorum oldukça iyiler.
Darkwood Sakinleri..

s.b

Ben daha o sayılara gelemedim. İlk fırsatta 101. sayıya başlayacağım.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

DAMPYR

Martin yeni seride arasıra iyi konular çıkıyor bazen,bazende iyiki vazgeçmişim diyorum... ::) :o :)

s.b

New York. Saat 03:00. Bronx Mahallesi.
Gece karanlığında sokak lambalarının loş aydınlığında bir araç ilerlemektedir. Direksiyonda yaşlı bir adam vardır.

-- Biz mi daha güçlüyüz, granit bir taş parçası mı? Taş bu dünyadan bir şey istemez, oysa biz hırslıyız. Hayatın olmadığı yer dengeli statik ve ebedidir. Hayat olan yerde ise, kaos, korku ve düzensizlik vardır. Belki başlangıçta günahsız ve masumduk. Ama kaprisli bir tanrı bizi zamanın sefil köleleri haline soktu. Sonuçta artık defolu yaratıklarız. Beni dinliyor musun hayatım?

Yanındaki kadın kendinden geçmiş yarı baygın bir şekilde hafifçe inler. Sanki bedeninden bütün yaşam enerjisi çekilmiştir.

İnsanların yaşam enerjilerini çalarak uzun yıllar yaşayabilen bu ırk nereden gelmiştir?
Martin bu tehlikeli adamlara karşı esrarengiz bir kadının yardımına ihtiyaç duyacaktır.

hennessy

Sami babayı yeni Martin Forever ilan ediyorum. Benden çok Martin amcacı.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Yeni Martin forever'cısı için, "Yup yup yup"  ;D
Darkwood Sakinleri..

s.b

Martin'i Tay Yayınlarının Atlantis'inden beri okuyorum. Her zaman, daima ve her yerde Martinciyiz.

kalidor

Alıntı yapılan: s.b - 04 Mart, 2013, 22:30:04

Yanındaki kadın kendinden geçmiş yarı baygın bir şekilde hafifçe inler. Sanki bedeninden bütün yaşam enerjisi çekilmiştir.

İnsanların yaşam enerjilerini çalarak uzun yıllar yaşayabilen bu ırk nereden gelmiştir?
Martin bu tehlikeli adamlara karşı esrarengiz bir kadının yardımına ihtiyaç duyacaktır.

Bence bu ırk Moda civarından geliyordur. Eşim bir bankanın Moda şubesinde çalışıyor da oraya hergün iş olsun diye giden, oturduğu yerden bankoya gidene kadar yapacağı işlemi unutan, üstüne bir de çemkiren ihtiyarlarla uğraşmaktan bütün enerjisi, yaşama sevinci çekilip her akşam eve bitap düşüp geliyor. Martin amca bu olaya da bir el atsın bence  >:(
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

Alıntı yapılan: s.b - 05 Mart, 2013, 08:55:58
Martin'i Tay Yayınlarının Atlantis'inden beri okuyorum. Her zaman, daima ve her yerde Martinciyiz.
Bileydim Martinin Tüm Serisini sana verirdim.Hiç olmassa Martin okumaktan zevk alan birinin elinde olurdu.... :'( :-\ :D

s.b

KARNAK TAŞLARI

Romalıların Galli, Yunanlıların Galati dedikleri Keltler Boemia ve Orta Almanya'da yaşıyorlardı. M. Ö. 1000 yıl önce İngiltere Adalarına, İspanya'ya, Güney İtalya'ya ve günümüz Fransa'sına göç etmeye başladılar. Tarihçilere göre Karnak Taşlarını bizzat Keltler diktiler. Bazılarına göre ise taşlar zaten oradaydı. Atlantisliler tarafından yapılmış enerji akümülatörleriydi.

Karnak Taşları nasıl bir gizem saklıyordu acaba. Tam Martin ve Java'lık bir macera.

s.b

ANILAR HIRSIZI
Bir adam. Tehlikeli bir adam. İnsanların beynine hakim olabilen. Onların zihninden istediğini silebilen anılarını çalabilen tehlikeli bir adam. Prag'da Martin ve Java'yı tehlikeli saatler bekliyor.

s.b

Martin, Mystere'nin Gizemleri adlı tv proğramında eskiden yaşamış olan dev insanlardan bahseder. Bu proğramı izleyen yaşıtlarına göre çok uzun boylu bir genç kendisinin de o insanların neslinden geldiğini düşünmektedir. Böylece evden kaçar ve atalarının izini sürmeye çalışır. Tabi Martin, Java ve Diana'da bu gencin peşindedirler.

hanac

Martin Mystere Yeni Seri 127'yi okudum

Martin Amca Jules Verne (evet bildiğimiz Jules Verne) tarafından paralel bir dünyaya kaçırılır.

Oradaki dikta yönetime karşı direnişçilere yardım edecektir.

Vasat, olmamış.

hennessy

Sanırım bindiği araç ağır gelmiş kitap sağa yatmış  :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları