Game of Thrones !!! Spoiler içerir !!!

Başlatan nacho_grande, 29 Nisan, 2011, 00:32:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Bölüm:5/7 Arkadaşlar bazı sitelerde 6. sezonun ilk iki bölümü dublajlı olarak yayında.İsteyenlere özelden msj la site ismini verebilirim Forumda yasak
Bu bölümde mükemmeldi.Cersei oynadığı planın meyvelerini alırken,Tyrion de elinden geleni yaparak zor durumdan kurtulmaya çalışıyor
Sam de kara kalede yaptığı onurlu direnişin mükafatını aldı :o :o
Dünyadaki en güzel kadın kim sahnesinde nefesimi tuttum
60 dklık bölüm su gibi geçti ve bölüm sonunda Cersei'nin başına  gelenler beni mest etti

Bölüm Notu:10/10

doktor1881

Bölüm:5/8 Onlarca dizi takip ediyorum İçlerinde çok güzelleri olduğu kadar çok kötüleride var
Ama bu dizi bir efsane.Terettüt etmeden 1 numaraya yerleştiririm.Hikayede ki karekter çeşitliliği ve her birinin diğerinden düşmeyen temposu...
Bu bölümde Akgezenlerle özgür halkın dövüşü görülmeye değer

doktor1881

Bölüm:5/9 Senaristler harika bölüm çıkarıyorlar 8. bölüm sonu gibi 9.bölüm sonunuda harika bağlamışlar.Bu bölüm sonu Khalessi ileydi
Stannis ve kızı Shereen ile aralarında geçenlerde bölüme damga vurdu

doktor1881

Bölüm:5/10 (Sezon Finali) Cersei cersei olalı bu kadar zulüm görmemiştir
Sezon her tarafta bilinmezler ile sona erdi ve müthiş bir final yaptı
Yazar Starklara gıcık herhalde her final sonunda birini harcıyor

doktor1881

6/1 Bu sezon başlangıcını daha tempolu beklerdim ama tempo düşüktü.Hatta bölüm sonu bile zayıftı
Her krallık gardını almış bekliyor ve kendi içişleri ile uğraşıyor.Krallıkların lordları düşüyor yeni lordlar doğuyor
Ama efsane devam ediyor

Bölüm Notu:8.5/10

doktor1881

10
Bölüm:6/2 (GünceL) Dizi de günceli yakaladığıma sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.Artık bende beni yeni bölümü beklemek zorundayım
Ramsay nin sonu çok kötü olacak bekle Ramsay azrailinyakında seni ziyaret edecek
Lanister ların rahiplerden intikamı çok kötü olacak gibi görünüyor
Daenerys her seferinde kötü yola düşmeyi nasıl başarıyorsun  bu sefer paçayı nasıl kurtulacaksın göreceğiz
Arya ve Bran artık evrimlerini tamamladığına göre bu sezon daha aktif olabilirler
Yine bölüm sonu atraksiyonu mükemmeldi

doktor1881

2
Bölüm:6/3 (GünceL) Bölümde çok hareket olmasa da su gibi aktı. Tahminimce bölüm sonunda yeni bir kral adayı doğuyor
Bu diziyi izlerken ne kadar zaman kaldı diye kontrol etmiyorum hiç bitmesin istiyorum

Bölüm Notu:9/10

doktor1881

1
Bölüm :6/4 (GünceL) Tüm bölüm her yerde politika ile geçti derken Daenerys Tergaryan'ın tekrar küllerinden doğması sahnesi tüm bölümü kurtardı

Bölüm Notu:8/10

ferzan

Neden bilmiyorum ama 5 sezondur istisnasız her bölümünü çok başarılı ve yerli yerinde bulduğum, hikaye akışını, anlatım temposunu ve karakter işlenişini çok beğendiğim ve ele avuca sığdıramadığım bu diziye yönelik 6. sezon itibariyle ilk kez tanımsız duygular beslediğimi fark ettim...Herşey çok mu hızlı gidiyor, çok mu oldu bittiye geliyor olaylar, eskiye nazaran mantık ve sebep-sonuç ilişkilerinin önem vurgusu geri plana mı itiliyor, en az üç-dört bölüm sürmesi gereken önemli anlar tek bölüm içerisinde çok mu hızlı harcanıyor diye kendi kendime sormadan edemiyorum...Gene severek izliyorum, gene etkileniyorum ama daha öncesinde hissetmediğim birtakım yeni ve olumsuz hislere sahibim...

Böyle düşüneceğim hiç aklıma gelmezdi ama 6. sezonla birlikte asla delinip hasar almayacak bir duvar gibi gördüğüm dizide, benim nezdimde ilk çatlaklar oluştu...Bunda kitaplara yetişilip de dizinin, kitap serisinin önüne geçmesinin bir rolü var mı acaba?..Ya da 7 sezonda seriyi bitirme söylentileri adına anlatılacak onca şeyi bu sezondan itibaren mi toparlamaya çalışıyorlar, bilemedim...Umarım bu hislerim baki olmaz...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

nikopol

Buralar hep spoiler:

Daenerys sahnesini ben begenmedim. Tum mekan aninda alev aldi. Her tarafa benzin dokulmus olsa, ancak bu kadar olur. Daenerys'in mekandan cikmasiyla herkesin secde etmesi de abarti. Ilk sezon sonunda atesten ejderhalarla birlikte ciktigi icin, secde olayi daha anlasilabilirdi.

Jon Snow'un "geri gelmesi" de dunyanin en normal seyiymis gibi karsilaniyor ya... Bir Allah'in kulu da Melisandre'ye "Bacim, sen naptin? Kimdir senin bu tanrin?" diye sormuyor.

Bu sezon, gecmise kiyasla daha cok aksiyon var; ancak bu sefer de diyaloglar zayif. Nerede "power is a curious thing", "chaos is a ladder", "spokes on a wheel" tiradlari.

doktor1881

1
Bölüm:6/5 (GünceL) HBO kanalında yayınlanan dizinin bu sezon ki en harika bölümü yayınlandı.
Sabahleyin 10 dk bakayım diye bilgisayarın başına oturdum,bir baktım bölüm bitmiş
Bölüm Ned Stark'ın 3 çocuğu Sansa,Bran,Arya'nın durumlarını gösterip Meeren kentine daha sonra Khalessi'ye göz attı
Ağırlık noktası Bran ve Hodor'du bölümün
Bu arada HOLD THE DOOR ne demek :o :o :o

BÖLÜM NOTU:10/10        10/10      10/10

kalidor

Alıntı yapılan: doktor1881 - 23 Mayıs, 2016, 10:05:28

Bu arada HOLD THE DOOR ne demek :o :o :o

BÖLÜM NOTU:10/10        10/10      10/10

"Orada dur! "

"Orda dur!"

"Ordur!"

"Hodor!"

Eşekherif'in çevirisi independent'da bile yer almış.

http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv/news/game-of-thrones-hodor-name-reveal-made-absolutely-no-sense-to-viewers-watching-it-dubbed-in-spanish-a7044636.html

Doktorum "Kapıyı tut" demek ama bizim çeviri de iyi olmuş :)
Crom! Ölüleri Say...

doktor1881

Alıntı yapılan: kalidor - 25 Mayıs, 2016, 19:57:22
Doktorum "Kapıyı tut" demek ama bizim çeviri de iyi olmuş :)

Biliyorum arkadaşım o sahne beni çok etkilemişti ??? Forumdaki arkadaşlarda itki yaratmak amaçıyla öyle bir şey yazdım.
Dönüş olmayınca arkadaşlar herhalde daha seretmedi dedim Bölümün o sahnesinde ve Hodor'un konuşmayı unuttuğu sahne dede senarist
Hold The Door(Kapıyı tut) kelimesini sık sık tekralatıp Hodor'u ortaya çıkarmışlar.Dizinin başından beri Dev adam Hodor'dan başka söz söylemiyor.Ona ta o zamandan beri yıllar sonra yapacağı işin görevi verilmiş
Bizim çevirmen eşekherif'ide tebrik etmek gerek.Büyük yaratıcılık yapıp ''Orda Dur'' dan Hodor'u üretmiş

Sn Kalidor  o sahneleri seyrederken sizde ağladınız mı :'( :'( :'(

HacıGeraltEmmi

Yedi, bin belasını versin bu Stark hanesinin (Arya hariç), ki vermiş zaten bolca. Selam verdikleri iflah olmuyor bir daha. Koca kurtlar mı harcanmadı bunların yoluna, ormanın çocukları mı telef olmadı. Çoluk çocuk, kadın erkek yedi krallıkta uğursuzluklarını bulaştırmadık insan bırakmadılar, ne uğursuz haneymiş arkadaş.

doktor1881

Alıntı yapılan: designer73 - 25 Mayıs, 2016, 21:17:20
Yedi, bin belasını versin bu Stark hanesinin (Arya hariç), ki vermiş zaten bolca. Selam verdikleri iflah olmuyor bir daha. Koca kurtlar mı harcanmadı bunların yoluna, ormanın çocukları mı telef olmadı. Çoluk çocuk, kadın erkek yedi krallıkta uğursuzluklarını bulaştırmadık insan bırakmadılar, ne uğursuz haneymiş arkadaş.
Niye Arya hariç ;D ;D ;D