Game of Thrones !!! Spoiler içerir !!!

Başlatan nacho_grande, 29 Nisan, 2011, 00:32:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 04 Haziran, 2012, 18:41:43
Muhtesem bir sezon finali yapmislar. 2. sezonun duragan havasini son 2 bölumde toparlamis adamlar.

Sezon finalinin son sahnesine 10 uzerinden 15 veriyorum.

2. sezonu bitirdim.

Şimdi işin yoksa Nisan 2013 e kadar bekle.

Gambit

Emre sadece son sahne degil, son 10 dakikasina diyelim mi zira dracarys gibi bir efsanevi sahne de var malum

o ne sahneydi oyle, defalarca izledim arka arkaya

10 uzerinden 15 veririm ben de son bolume

nacho_grande

Dizi 10 bölüm olunca tadı insanın damağında kalıyor. Ama kalitesini de bu şekilde koruduğunu düşünüyorum. Kitapları henüz okumadığım için, senaryo uyarlamasının karşılaştırmasını yapamam, ama hikayeye de belli oranda sadık kalmaları gerekiyor. Tıpkı LOTR gibi, her kitaba 3-4 saatlik bir film şeklinde de çekilebilirmiş.

NIC

Dün gece soluksuz izledim

Gerçekten de son sahne enfesti ama yinede benim favorim 9. bölüm

Kitabını forumda okuyan var mı?Şimdi 2. kitap bitmiş mi oldu?

hanac

Alıntı yapılan: NIC 39 - 05 Haziran, 2012, 08:53:25
Kitabını forumda okuyan var mı?Şimdi 2. kitap bitmiş mi oldu?

İşyerinde bir arkadaş okuyor.

Kitap ile % 95 uyumlu gidiyormuş ve evet şimdi 2. kitap bitti.

tommikser

Kitapla hiçte uyumlu gitmiyormuş Behzat'ım bakma Hanac'ın dediğine.Tercümanı Sibel Alaş kitapla uyumlu gitmeye çalışsa da kitabın yanına yaklaşamamış bir yapım olduğunu söylemişti. ;)

Pulluk

Genel olarak ilk sezonun tadını yakalayamasam da son 2 bölümle zirve yapmayı başardı dizi. Hele hele o son sahne muhteeşm ötesiydi yahu  :D
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

NIC

Kitaptaki her şeyi yansıtamazlar zaten ama hiçte uyumlu olmamasına şaşırdım doğrusu (efektide verim tam olsun  :o :o :o)

Son iki kitabın halen yazıldığını öğrendiğimde de şaşırmıştım ( :o :o :o :o)

Sabah sabah altınmadalyona bu kadar katılım bu ne aşk maşallah buna daha çok şaşırıyorum  :o :o :o :o :o :o :o ,bende kızım kucağımda yazıyorum şu an  :D

tommikser

Ben Sibel Alaş'ın röpotajını okumuştum.Orada çok önemli karakterlerin dizide ya çok az göründüğünü yada görevlerini yansıtamadıklarını söylemişti.

emre ozdamarlar

Ilk kitabi yarisina kadar okudum, sahne sahne, cumle cumle aktarildigini gördugumde kitabi okumayi birakmistim ama 2. sezon da baya bi degisiklikler yapmislar. Kimi önemsiz karakterler abartilmis, asil gorulmesi gereken tipler az gosterilmis vs. Sonucta ana olaylarin akisi ayni ama detaylarda baya bi oynama yapilmis.

Gerci tum bu degiiklikler yazar George RR Martin'in gözetiminde yapiliyor bildigim kadariyla. Dolayisiyla cok korkacak bisey yok.

HacıGeraltEmmi

Son iki bölümü henüz vakitsizlikten seyretmedim, ama sizin gazınızla dün son bölümün sonlarına baktım biraz,  :o  En kısa sürede seyredeceğim...

HacıGeraltEmmi

Biz 3. sezonu bekleyeduralım, HBO konsept tasarımları, Storyboardlar, karakter tanıtımlarının vs. yer aldığı bir kitap çıkartmış.
işte tanıtım filmi : http://www.hbo.com/game-of-thrones/about/video/inside-hbos-game-of-thrones-hardcover-book.html

BAHADIR

Alıntı yapılan: BAHADIR - 09 Ağustos, 2011, 17:22:09
Sırf Altın madalyon itkisi ile 1. bölümü izledim...Hemen saracak değil ya dedim 2. bölümüde yarısına kadar izledim sonra araya ne girdiyse yarım kaldı...Kalış o kalış...Bir daha elim varmıyor izlemeye...

Ama şunu test ettim eğer bir dizi ilk bölümden sizi bağlamıyorsa (Prison Break,Dexter,Lost,Oz v.b.)
diziye alışmanız zor oluyor...Gidin Leverage,Mentalist,Flashpoint,Monk,Fringe,Luther,Hustle izleyin...Kafa yormayan kim kimdi dedirtmeyen eğlenceli tek bölümlük (Fringe istisna) diziler...Keyfinize bakın...Ama biraz daha itkilerseniz "Game of Thrones" u da bitirmeyi deneyebilirim...İtki lazım. :)

Demişim;

Alıntı yapılan: ErenKoyunoglu - 09 Ağustos, 2011, 17:30:23
Sevgili BAHADIR, dizi ilk 5 bölümde bana da eee sonra falan dedirtmişti fakat 6ıncı bölümden sonra epey açılıyor hele 9. bölüm müthiş, biraz daha zorla bakalım. Dexter ve Oz başka alemlerdir beğenmeyen sıkılan tarafımca itina ile tartaklanır :)

Demiş;

2. sezonu herhalde 1- 1-5 ay kada önce bitirdim...Denildiği gibi 4. bölümden sonra dizi bir çoşuyor, durdurabilene aşk olsun...Ben sözümü geri alıyorum...Harbiden tartaklanmayı haketmişim...Kalmışmış...Elim varmıyormuşmuş...Pöh!...Tam dayaklıkmışım...Hatta Murat abinin deyimi ile eşşeği suya gönderip başına da birini dikmek lazımmış...

HacıGeraltEmmi

Kesinlikle kitabını okuyun derim. Dizi ilk sezonunda kitaba sadık ilerlemiş, ikinci sezon bir kısım değişiklikler içersede konuya sadık kalınmaya çalışılmış gibi. Ama önemli sayılabilecek bazı karakterler ve olaylar dizide kullanılmamış. Gene de bir tv dizisi için başarılı bir uyarlama olduğu gerçeği değişmiyor tabi. Kitaba paralel gideceğini varsayarak müthiş bir üçüncü sezon beklediğimi belirtmeliyim.

nacho_grande

3. Sezon yine Nisan' da mı başlayacak acaba? Bekle, bekle nereye kadar? :)