Martin Mystere Dev Albüm Sayı:6 Buz ve Ateş Adası

Başlatan hennessy, 26 Mayıs, 2011, 22:25:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Amerikan kıtasının başlangıcı ve İzlanda ile ilgili müthiş bir hikaye tarih severlerin ve Martin amcayı seven herkezin bir solukta okuyacağı hikaye. Loki ile ilgili ilginç bilgiler ayrıca izlanda ile ilgilide ilginç bilgiler kitapta yerini almış hele kitabı bitirdiğimde keşke böyle martin amcanın Türkiye ile ilgili dev albümü olsa diye içimden geçirmedim değilBuram buram tarih kokan bir kitap daha keyifle okudum

...Önceleri hiçbir şey yoktu... Başlangıçtaki kaosun ortasında dönüp duran sonsuz girdap, ginnungagap dışında...
...Sonra yavaş yavaş iki kütle biçim kazanmaya başladı. Birbirlerinden uzaklaştıkça soğudular.
...İki dünya böyle oluşmaya başladı.
Gırdabın kuzeyinde niffelheim oluştu... Sislerin ve gölgelerin dünyası...
...Merkezinde, on iki buz nehri'nin doğduğu hvergelmir bulunuyordu...

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Dev albümler tartışmasız en güzel Martin maceralarının olduğu yayınlardır kanaatimce. Yine de Sergei Orloff gibi bir karakterin gün gaçtikçe kahramanlaştırılmasını da bir türlü sevemediğimi belirtmek isterim. Hele kitabın sonundaki pembe dizi tarzında bitiş.....

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 26 Mayıs, 2011, 22:29:31
    Dev albümler tartışmasız en güzel Martin maceralarının olduğu yayınlardır kanaatimce. Yine de Sergei Orloff gibi bir karakterin gün gaçtikçe kahramanlaştırılmasını da bir türlü sevemediğimi belirtmek isterim. Hele kitabın sonundaki pembe dizi tarzında bitiş.....

Katılıyorum ama sergey in tarih bilgisinede hayranım ne kadar kendisinden tiksinsemde sonu pembe dizi gibi evet ama hakketten keyifle okuduğum bir kitap. Tarih ile ilgili ilginç bilgiler beni çok memnun etti.

V

Esposito Bros'un harika çizimleriyle bu albüm bir başka güzeldir.
"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 26 Mayıs, 2011, 22:35:03
Esposito Bros'un harika çizimleriyle bu albüm bir başka güzeldir.

ah atladığım bir nokta evet çizimler müthişti hele tarihi olayları ve tanrıları müthiş çizmişler gördüğüm en iyi martin çizimlerinden biri idi bu kitap

rumar80

Martin Mystere'in en güzel yanı bu idi zaten. Tarihi bilgilere, özellikle de anlaşılamaz olanlara bir ana tema altında cevap vermek. Bunu temel alan bir evren yaratmak. Castelli bu konuda inanılmaz başarılıdır, ama zamanla her konunun altında buzağı aramaya başlayınca işin cılkı çıktı.
   Dev albümleri biraz da bu nedenle daha çok severim. Daha ayakları yere basan konulardır.

hanac

Dev Albümlere bende Murat sayesinde giriş yaptım.

İlk 3 sayıyı satın aldım

"Noel Baba'nın Esrarı", "Xanadu" ve "Kara Adamlar"

Yakında okurum.

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 26 Mayıs, 2011, 22:37:04
   Martin Mystere'in en güzel yanı bu idi zaten. Tarihi bilgilere, özellikle de anlaşılamaz olanlara bir ana tema altında cevap vermek. Bunu temel alan bir evren yaratmak. Castelli bu konuda inanılmaz başarılıdır, ama zamanla her konunun altında buzağı aramaya başlayınca işin cılkı çıktı.
   Dev albümleri biraz da bu nedenle daha çok severim. Daha ayakları yere basan konulardır.

aynen katılıyorum izlanda ile ilgili ilginç varsayımları vikingler amerika ile ilgili varsayımları tarih kahramanlarını bir arada harmanlaması amerika konusundan izlanda konusuna geçişi hiç sıkmadan sizi sürekliyor lokinin harmanlanması güzeller güzeli aşık olduğu hatun ve karaliçeler çizimler hakketten on numara bir hikaye idi

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 26 Mayıs, 2011, 22:39:41
Dev Albümlere bende Murat sayesinde giriş yaptım.

İlk 3 sayıyı satın aldım

"Noel Baba'nın Esrarı", "Xanadu" ve "Kara Adamlar"

Yakında okurum.

hepsi birbirinden güzel 3 kitap hele Xanadu ve kara adamlar çok beğeneceksin sevgili hasan en kısa zamanda dolabında geniş bir yer ayır martin amca için dev albüm seni saracak benden garanti şimdi elimde greystorm un ikinci kitabı var bana ne oldu ya eve geliyorum hemen elime çizgi roman alıp kahve yapıp dalıp gidiyrum ne olacak benim bu halim :)

darkwood

Bu seriyi aldım fakat, diğer çizgiromanlardan fırsat bulupta okumak kısmet olmadı.
Bu paylaşımdan çok itkilendim, ilk iş olarak bu akşam "Xanadu" adlı macerayı okumayı düşünüyorum.
Mandrakede bu isimde bir yer veya macera vardı sanki  ::)
Darkwood Sakinleri..

alan ford

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Aynı zamanda Yurttaş Kane filminde de Kane'in malikânesinin de adıdır

darkwood

Tamam hatırladım şimdi. Teşekkürler sevgili Doğa.
Narda yengenin bol bol havuzuna girip çıktığı şatonun ismi değilmiyi bu.
Bu yeni Mandrakeleride okumanın zamanı geldi demekki.  ;)
Darkwood Sakinleri..

hanac

Martin Dev Albümleri okumaya devam ediyorum.

Buz ve Ateş Adasını da çok beğendim.

Çizimler 10 numara, hikaye de 8 i hakediyor.

Martin Forever.  :)

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 14 Ağustos, 2011, 10:28:20
Martin Dev Albümleri okumaya devam ediyorum.

Buz ve Ateş Adasını da çok beğendim.

Çizimler 10 numara, hikaye de 8 i hakediyor.

Martin Forever.  :)

İşte itkinin faydaları hasan abiyide martin forever takımına aldık :) hakketten çizimleri ile konusu ile iyi notu hak eden bir kitap