Bonelli kahramanlarını renkli okumak ister miydiniz?

Başlatan HacıGeraltEmmi, 27 Mayıs, 2011, 19:55:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

Evet dostlar. Kahramanlarımızı renkli görmek (ama çocuk renklendirmesi şeklinde değil tabi ki) istermiydiniz. Aşağıdaki gibi güzel renklendirilmiş bir Tex, Mister No, Julia, Büyülü Rüzgar vs. bayıla bayıla okurum şahsen. Fikir beyanından çekinmeyiniz lütfen  ;D

[IMG]http://www.hizliupload.com/img/98882489426084313335.jpg[/img]

darkwood

Kim istemez kardeşim. Renkli cıvıl cıvıl fumettiler harika olur.

Bu yayınlardan arada bir renkli sayılarda çıkmıyor değil.
Renkli fumetti macerarı okumak isteyenler için şimdi aklıma gelenler şunlar.

Arkadaşlardan başka hatırlayanlar varsa ekleme yapabilirler.
**Oğlak Maceraperet Teks 100.cilt,
**Lal yeni deri 12.cilt,
**Martin Myster Lal Özel seri 53.clt
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Martin amcamı (artık bizim aileden birisi gibidir) renkli okumak müthiş olurdu söyle kuşe kağda pırıl pırıl bir martin amca okumak of ya hayali bile güzel olur ama mister noyu siyah beyaz okumak isterim o adam renkliye uymuyor bence
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Renkli fumetti gerçekten güzel olur.
    Resimler güzel ama Julia bir başka güzel

hennessy

arşivimde de olan güzel hikaye Martin Mystere ışık yansıması

hanac

Ben istemiyorum. 

Gerçekten istemiyorum, üstüme gelmeyin.  :)

kültürelgüncel

Kim istemez ki? Ama sadece orijinal seride her 100 sayıda bir renkli sayı çıkıyor. Yayın evlerimizin renklendireceğini, renklendirirlerse de güzel olacağını, sanmıyorum pek.
Bildiğim kadarıyla Türkiye'de yayınlanan renkli Martin Mystere'lerin sayısı 3.
İkisi Lal yeni seride. Diğeri özel serinin son sayısı. Doğrusu renkli Martin'lerin senaryolarını pek de başarılı bulduğum söylenemez diğerlerine göre.

Bu arada geçenlerde Hayal Kahvem'in de bahsettiği ilk renkli Zagor vardı ya... Sanırım 13. sayı. O bir harikaydı hakikaten.

Saint2

Çooook güzel olur... Çoook !!!!!

Kampanya yapalım, İtalya'ya ya yollayalım.   8) 8) 8)

darkwood

Sevgili Murat, bahsettiğin bu renkli macera "Işık Yansıması" Martin Mystere Lal Yeni serisi, 33 nolu ciltte yayınlanmıştı.

Lal Özel serisi 53.nolu ciltte ise yine tam macera ile "Tüm Renkler" adı altında, tam macera olarak yayınlandı.

Sevgili Hayal Kahvem'in bahsettiği, Zagor Lal yeni seride yayınlanan Renkli macera ise, "Gökkuşağı Köprüsü" adlı 12 nolu maceradır.

Arşivimde mevcut her 3 macerayıda keyifle okumuştum.

Darkwood Sakinleri..

s.b

Bana kızacaksınız belki ama, ben siyah beyazı tercih ederim arkadaşlar. Siyah beyaz çr daha gerçekçi duruyor sanki.
Tabii hemen diyeceksiniz ki;
--Hayat siyah beyaz mı renkli mi kardeşim?...
--Eee renkli tabii"...
--Öyleyse ne demek daha gerçekçi?"...
--Yahu ne bileyim işte ben öyle seviyorum"...
--Olmaz öyle şey kardeşim, sen tv, sinema vs. izlerken s.b mı renkli mi izliyorsun?...
--Eee renkli tabii"...
--Daha ne s.b diyorsun o zaman? En güzeli renklidir o kadar, tamam mı?...

Yok arkadaş böyle anlaşmamız mümkün değil. Kim neyi nasıl seviyorsa o şey onun için güzeldir.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

Siyah beyaz ağırlıkta olmak üzere, ben her iki şekildede  yayınlanmasından yanayım.
Oranlarsak Fumettilerde %75  tercihim siyah beyazdan yana, %25 baskısı ise Renkli olmalı.  :D
Darkwood Sakinleri..

konnektör

Bencede mutlaka renkli olmalı. Biz orta yaşlı okurlar biraz yadırgasada özellikle yeni yetişen gençler için çizgi romanlar daha albenili olmalı.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

hennessy

renkli kaptan swingleride unutmayalım daha okumadım ama merak ediyorum

rumar80

Bildiğim kadarı ile renkli Swing yok. Onlar HOZ'un güzelliği idi. Hatta teksas ve tommiks için de yapmışlardı

V

Renkli Swing'ler Umar'ın da belirttiği gibi Haşim Bey'in
sevgili Fatih Okta'ya renklendirttiği orjinali siyah-beyaz olan seri.İtalyanlar Fatih Okta'ın yaptığı işi o kadar beğenmişler ki renkli Swing'i İtalya'da yayınlamışlar.
"İstemem,eksik olsun.."