Martin Mystere Dev Albüm 3 Kara Adamlar

Başlatan hennessy, 19 Temmuz, 2011, 21:15:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Martin Mysterein en tehlikeli düşmanlarının kökenleri, tarihçesi ve efsaneleri.Bence Martin amcaya başlayan herkezin ilk okuyacağı kitap. En büyük düşmanı kara adamlar nasıl ilk ortaya çıkmış nasıl örgüt haline gelmiş nasıl olayların içine girmiş mükemmel bir konu sizi bekliyor................

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

alan ford

Alıntı yapılan: hennessy - 19 Temmuz, 2011, 21:15:18

[Bence Martin amcaya başlayan herkezin ilk okuyacağı kitap.

Martin Mystere'nin en sevdiğim macerasıdır Kara Adamlar. Ama iki nedenle yukarıdaki cümleye katılmıyorum.

1- Kara adamların Martin Mystere'ye neler çektirdiklerini bilmeden bu macerayı okumak , kara adamları bilerek okumak kadar keyif vermeyebilir.

2- Bu macerayı okuduktan sonra diğer martin Mystere maceraları biraz yavan gelir. Serinin en iyisiyle başlamanın her zaman böyle yan etkileri vardır. Bu macerayı okuduktan sonra klasikler bile keyif vermez adama. Yeni seriden zaten hiç bahsetmiyorum :(
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hennessy

Alıntı yapılan: alan ford - 19 Temmuz, 2011, 22:53:482- Bu macerayı okuduktan sonra diğer martin Mystere maceraları biraz yavan gelir. Serinin en iyisiyle başlamanın her zaman böyle yan etkileri vardır. Bu macerayı okuduktan sonra klasikler bile keyif vermez adama.

Bende malesef buna katılamıyacağım o kadar baba serüvenler dolu olan martin klasik seri içinde kara adamlar ön plana çıksada okuduktan sonra öbürlerin hele klasik serilerin yavan gelmesi bence kabul edilemez :) Ayrıca kara adamların martine çektirdiklerini tabi bilmek lazım ama bu kara adamların nerden çıktığını görmek için bence biçilmiş kaftan....

hanac

Daha geçen hafta okumuştum bu albümü.

Başlık açmayı düşünüyordum, Murat önce davrandı.  :)

Hikaye çok sağlam, bana bir bilim-kurgu gibi geldi. Sanki Nathan Never okuyordum.

Ayrıca Martin olaya bir anda nasıl girdi anlamadım, sanki bir şeyler eksik kaldı orada.

Kastettiğim şu, Martin 79. sayfada bir anda ortaya çıkıyor ve Bay White ile kaçış halindeler.

darkwood

Ben Marti amca'nın maceralarını 2.kez okurken KSM seri orjinal sırayı takip etmeyi tercih ettim.
Kara Adamlar çoğu macerada zaten Marti amcanın hemen ensesinde bitiyorlar.
Hiç okumayanlar için, KSM lerden 15 cilt kadar okuduktan sonra bu macerayı okumak daha doyurucu ve keyif verici olabilir.  ;)
Darkwood Sakinleri..

NIC

Bende okuduğumda Nathan Never okuyormuş hissine kapılmıştım,sanırım bunun sebebi Lal'den çıkan aylık serideki 4. ve 5. maceralar(kavruk ülke-çöl akıncıları)Hikayeyi yine esposito bros çizmiş konuda hafiften benziyordu diye aklımda kalmış...

orjinal kapaklar;

Lal'in kapağımsıları;

Ayrıca bu maceranın en iyi martin macerası olduğuna katılmıyorum,hatta martin macerası gibi bile durmuyor,konu ve çizimler güzel o ayrı tabi

s.b

Martin'in en çok başını ağrıtan hiç kuşkusuz Kara Adamlar'dır. Bu kitapta Kara Adamlar teşkilatının nasıl ve kimler tarafından hangi amaç için kurulduğunu okuyacaksınız. Ve belki de onlardan eskisi kadar nefret etmeyeceksiniz. Martin ilk olarak 79. sayfada görünüyor. Martin'in fazla görünmediği bir macera olmuş bu Kara Adamlar sayısı. Kara Adamları tam olarak tanıyabilmek için mutlaka okunması gereken bir sayı.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hennessy

s.b

6 çocuk babası ol da seni de görürüz yeğen. Her neyse, ayrı kalsak da ben hep buradayım.

haysat

Abi facebook'dada yazdığım gibi en çok sevdiğim dev albümlerden birisidir..

Konu ve çizimleri harika.

Kara adamları ve amaçlarını anlatan güzel bir hikaye..

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

s.b

Bazı arkadaşlarımız sevdikleri çizgi romanların normal serisini okuyorken bir türlü bu Dev Albümlerini okumaya başlayamadılar. Halbuki bu tam maceralı büyük boy kitapların tadı bir başka oluyor.