Y: Son Erkek (Y: The Last Man) - Çizgi Düşler

Başlatan ErenKoyunoglu, 23 Temmuz, 2011, 00:09:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

İlk cildi sabah bitirdim. Hikaye çok iyi. Post apokaliptik olayını çok güzel resmetmişler. Diyaloglar hemen içine çekiyor. Özellikle 4.sayı acayip hoşuma gitti. Hele o rock müzik muhabbetine diyecek şey bulamıyorum. Çizgi Düşler'e buradan kocaman teşekkürler. Bu kadar güzel bir seri ile bizi tanıştırdıkları için. Kesinlikle büyükler için yapılmış bu çr. Sweet Tooth'u da istiyorum. 6 cilt zaten. Bence kesinlikle basılmalı.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

kalidor

Dikkat spoiler içerir:

2. ciltte son "erkek"imiz, bir kasabada yaşanabilir bir koloni kurmuş olan kadınlar  tarafından yaralı olarak bulunur ve tedavi edilir. İlerleyen sayfalarda bu kadınların erkeklerin köküne kibrit suyu girince hapisaneden kaçan mahkumlar olduğu anlaşılır. Bizim oğlan kendi hayatını kurtaran ve boka dönmüş bir dünyada bu kadıncağızlara siz katilsiniz, şöylesiniz böylesiniz diye nutuk çeker. Sonra kadınlar buna rağmen bizim oğlanı amazonlara karşı korurlar. Sonra bizim oğlanın aralarında ufak tefek bir elektriklenme yaşadığı kız öldürülür böylece ileriki maceralarda ayak bağı olması engellenmiş olunur. Dünyada kalmış son erkek işte romantik çıkınca taa ebesinin Avustralya'sına kız arkadaşını bulmaya gider. Yanına kadın askerlerden oluşan bir ordu vereceklerine Nikita kılıklı bir ajan verirler. Yani ilk 2 ciltteki geyik muhabbeti felan iyi de öykü fena Amerikan klişesi arkadaşlar. Okumaya devam edeceğim ama Gambit'in en başta belirttiği gibi pek matah da değil gibi.

Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Diğerlerine göre daha daha fazla sayfalı ve okuma keyfi çok daha iyi olan 3.cildi hafta sonu sıcağı sıcağına bitirdim.
Bu kez Rus-İsrail ajanları ve kozmonotlar arasında kalan kahramanımız yine zorluklarla dolu bir maceranın içinde kendisini bulur.
Darkwood Sakinleri..

ercoktay

Biz ikinci cildi sipariş edelim daha üçüncü cilt çıksın :)

Nightrain

Nette göremedim 3.cildi henüz. Peki fiyatında artış var mı?

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 03 Şubat, 2014, 14:23:39
Nette göremedim 3.cildi henüz. Peki fiyatında artış var mı?

Dostum üstü fiyatı 30.00 tl bu sefer.

Nightrain

Alıntı yapılan: dean - 03 Şubat, 2014, 14:50:18
  Dostum üstü fiyatı 30.00 tl bu sefer.

Netten %25 indirimli alıyorum. Bunu da artık 22.5 TL'den alırım. :P

Harun Ça

hennessy

İlk cildi bitirdim. Umar abinin dediği gibi koltuktan fırlatacak kadar bir hikaye ile karşılaşmadık. Ama okunacak bir hikaye ile karşılaştık. Yürüyen ölülere bence benzemiyor. Orda insan pisikolojisi Var iken burda bir erkek Ve onu yaşatacak Ve öldürecek kişiler Var. Bana saçma gelen ise seVgilisi hiç merak etmiyormu ya bu adam öldümü diye o Amerika ya dönmüyorda bizimkisi ona gitmeye çalışıyor :). İkinci üçüncü cilt elimde ama Nathan NeVer çıkmış yeni almışız isterse hiç erkek kalmasın çizgi diyarında önce Nathan okur bu adam...Bu arada bask ıVe kağıt gene hoşuma gitti. Vertigo okumak istiyorsanız işte güzel fırsat.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

sulkesen

konu değişik ve ilginç ilk cildi yeni okudum ve çok hoşuma gitti

hanac

3. cildi okumayı az önce bitirdim. Toplam 7 fasikülden oluşuyor.

İlk 5 fasiküldeki macera genel olarak iyi idi.

Son 2 fasiküldeki tiyatro hikayesi ise çok hoşuma gitmedi.

Bakalım nereye bağlayacaklar, şimdilik çok gereksiz gibi duruyor.

sulkesen

ilk 2 cildi hemen okudum oldukça güzel ve değişik bir hikaye inşallah bizde de hemen tamamlanır

pearl jam

İkinci ciltle beraber hikaye beni fena halde sarmaya başladı. Yürüyen Ölüler ve Lone Wolf'tan sonra heyecanla beklediğim bir seri daha oldu.

Heyecanla beklenen seri diyince aklıma bone geldi yine. neyse artık.. 

Nightrain