İtki ile Aldığınız Çizgiromanlar

Başlatan gamlıbaykuş, 22 Ağustos, 2011, 21:46:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

drfuhrer

sevgili meslektaşım tus gitti bu sene;itki benimle ;D

darkwood

Bu itki ve yeni yayınlar ile benim kütüphanemde çeşitlendi.
Güzel olan herşeyin itkisi bizlerle olsun.   :)
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Alıntı yapılan: drfuhrer - 21 Ekim, 2011, 18:58:06
sevgili meslektaşım tus gitti bu sene;itki benimle ;D

Ama maalesef itkinin karanlık tarafına geçmiş gibisin.  ;)

drfuhrer

itki'nin karanlık tarafına geçmiş gibi oldum maalesef ama çizgi roman ve oyun dünyası benim için nitro vazifesi görüyor bi yerde...onlarla stres attığımda yaptığım her işte daha başarılı oluyorum...arşivim tamamlandı;sırada TUS var...
yaratıcının da izniyle;kardiyoloji veya dahiliye bölümleri var kafamda...

Gandalf

Sevgili drfuhrer, 350 lik zagor serisi bildiğin üzere çizgi romanların kalbi olarak bilinir. Bu seriyi biriktirmek ve tamamlamak hem büyük bir sabır hemde epey bir bütçe gerektirir. Seriyi bir bütün halinde bulupda satın almak istersen, eniyi ihtimalle 10 Bin TL ile 12 bin TL arası bir rakam isterler. Ayrı ayrı yerlerden parça parça lot olarak alma yoluna gidersen bu meblağ 15 bin tl yi geçer bilgin olsun dostum. Serinin ilk 20 adet kitabı şu an 5 bin TL yapıyor haberin olsun. Zaten bu serinin tamamı elinde olup satmak isteyebilecek Türkiyede sadece 1 kişi var, o da bu takıma toplamda 15 bin TL istiyor. Eğer bu seriye girmek istersen mutlaka bana haber ver dostum, benim düştüğüm hatalara düşme sakın.

Saygılarımla
Serdar.

emre ozdamarlar

Hocam bunlari yayarak oku, ust uste Teks'e abanip 1 haftada bitiricem diye kasma, yoksa bayiltir bi yerden sonra. En azindan ben de böyle oluyor, ayni seriyi uzun sure okuyamiyorum.  1 hafta Teks, 1 hafta Dampyr, 1 hafta Marvel, sonra özleyince yine Teks falan :)

gece kartalı

Gandalf, eksiklerini tamamlamaya çalıştığın takımlar hangileri?

drfuhrer

sevgili serdar gözüm korktu ciddi anlamda..fiyatlar hakkaten uçuk..eğer o seriye başlarsam mutlaka sana danışırım;şart oldu artık :)

DAMPYR

Alıntı yapılan: Gandalf - 21 Ekim, 2011, 20:39:44
Sevgili drfuhrer, 350 lik zagor serisi bildiğin üzere çizgi romanların kalbi olarak bilinir. Bu seriyi biriktirmek ve tamamlamak hem büyük bir sabır hemde epey bir bütçe gerektirir. Seriyi bir bütün halinde bulupda satın almak istersen, eniyi ihtimalle 10 Bin TL ile 12 bin TL arası bir rakam isterler. Ayrı ayrı yerlerden parça parça lot olarak alma yoluna gidersen bu meblağ 15 bin tl yi geçer bilgin olsun dostum. Serinin ilk 20 adet kitabı şu an 5 bin TL yapıyor haberin olsun. Zaten bu serinin tamamı elinde olup satmak isteyebilecek Türkiyede sadece 1 kişi var, o da bu takıma toplamda 15 bin TL istiyor. Eğer bu seriye girmek istersen mutlaka bana haber ver dostum, benim düştüğüm hatalara düşme sakın.

Saygılarımla
Serdar.

Gandalf Resimli roman sitesinde Tay Yayınlarının Zagor yayınlarıyla ilgili verdiği verilere göre seriler şu şekilde yayınlanmış:

Zagor Fasikül Dizisi (465 adet)

Zagor Cilt (Siyah başlıklı 350 adet)

Zagor Sayı 1 - 52 arası (Mavi başlıklı 103 adet)
Zagor Sayı 53 - 103 arası (Mavi başlıklı 103 adet)

Zagor Özel Sayı (Yeşil başlıklı 28 adet)

Zagor Büyük Albüm (56 adet)

Gandalf

Alıntı YapGandalf, eksiklerini tamamlamaya çalıştığın takımlar hangileri?

BENDEKİ TAKIMLARLA İLGİLİ EKSİKLERİN SON DURUMU

;-MİSTER NO ( TAY YAYINLARI) 244 LÜK SERİ :
  9 - 10 - 14 - 16 - 33 - 35 - 37 - 47 - 55 - 66 - 68 - 69 - 71 - 72 - 73 - 74 - 142 - 165 - 167 - 186 - 187 - 192 

- MİSTER NO ( TAY YAYINLARI) 104 LÜK YENİ SERİ : 103

- ÖRÜMCEK ADAM BİLKA ( 183 LÜK SERİ ) : 77 - 82 - 97 - 99 - 120 - 158 - 176

- ZAGOR ( TAY YAYINLARI) (350 LİK SERİ ) : 5 - 8 - 12 - 17 - 19 - 37 – 80

Gandalf

Alıntı Yapsevgili serdar gözüm korktu ciddi anlamda..fiyatlar hakkaten uçuk..eğer o seriye başlarsam mutlaka sana danışırım;şart oldu artık

Elimden gelen yardımı yaparım dostum.

DAMPYR

Bir şey soracağım Lal Kitap Klasik ve Yeni seri ile Tay Yayınlarından çıkan sayılara daha ulaşamadı mı ?

Yoksa siz Tay Yayınları Kolleksiyonerliğimi yapıyorsunuz ?.......... ???

alan ford

Kesinlikle Emre'ye katılıyorum. Sevgili " guantanamo" 100 tane yeni Teks'i önüme yığıp , "al dostum oku bunları , çok iyiler" dediğinde çok sevinmiştim. Ama 100 sayıyı üstüste okuyunca hem sıkılmış, hem de karıştırmaya başlamıştım maceraları.  ::)  Yine de bunca zamandır uzak durduğum Teks'e iyi bir başlangıç olmuştu. Tekrardan "guantanamo" 'ya teşekkürü borç bilirim.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Gandalf

Bilindiği üzere Zagorun  orijinal olarak yayınlanan cilt numarası  İtalyada şu sıralar ,  555 .sayıya ulaşmış durumdadır, ülkemizde ise daha önceleri sırasıyla Ceylan Yayınları 1962 yılında başlamak üzere 32 cilt daha sonra ise Tay yayınları 1970 yılında başlamak üzere ; sırası ile 465 fasikül ,350 cilt ,103 cilt, 28 cilt ve son olarak 56 kalın cilt yayınlamıştır.Fakat tüm bu yayınlamalarda hiçbir zaman orijinal serinin sıralamasına uyulmamıştır.Daha sonra ise Ecem yayınları 8 cilt ve 4 büyük süper albüm yayınlamıştır.Bu yayınlardan sonra  Doğan Egmont yayıncılık 32 cilt ve bunları içeren kalın süper albümler yayınlamıştır.Daha sonra ise Aksoy yayıncılık bayrağı almış ve 15 cilt yayınlamıştır.Son olarak ülkemizde  zagoru , orijinal edisyonlara göre  yayınlamayı başarı ile sürdüren Lal Yayıncılık , üç başlık altında Zagoru yayınlamaya başlamıştır. Bunlar Zagor Özel seri , Zagor klasik maceralar serisi ve Zagor yeni seri adı altın yayınlanmaktadır.

Zagor Özel seri nin yayını 62 cilt ile son bulmuştur. Zagor klasik maceralar serisi ise halen devam etmekte olup , İtalaydaki orijinal 1 nolu ciltten başlayarak kalın seriler halinde yayınlanmaktadır. Şuan 62 . si yayınlanmış olan bu seri orijinal edisyonlara karşılık gelen 240. sayıya ulaşmışdır. Yine bu seri ile birlikte yayını sürdürülen diğer seri olan yeni zagor serisi orijinal cilt olan  389 nolu cilte karşılık gelen 1 nolu cilt ile yayınlanmaya başlamıştır.

Yeni serinin ülkemizde yayınlanan enson numarası olan 114 nolu cilt  orijinal sıralamada 502. sıraya denk gelmektedir. İtalya da 600 lere doğru ilerleyen bu seri ile alakalı  olarak ülkemizde , aylık yayınlanan bu seri  bu şekilde devam ederse ortalama 8 yıl daha devam etmesi söz konusu görünmektedir.

Cilt ve Macera bazında koleksiyon yapan arkadaşlar sıralamalarını yukarıda verilen bilgiler  doğrultusunda  yaparlarsa ,en doğru macera ve cilt koleksiyonuna ulaşmış olurlar.

Saygılarımla
Serdar

Daha önce buyazıyı Facebook sayfamda yayınlamıştım , arkadaşları bilgilendirmek babında burayada ekleyeyim dedim.

drfuhrer

aynen katılıyorum.tecrübeyle sabittir...