Mister No'nun Unutamadığınız Maceraları Hangileri?

Başlatan Mister NO, 23 Ağustos, 2011, 12:04:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mister NO

Mister No'nun birbirinden heyecanlı ve sürükleyici bir çok macerası içinde unutamadıklarınız hangileridir?Sizin için unutulmaz olmasının nedenleri nedir?

Kendi adıma bir liste yapacak olursam  :)

1-Amazonya:Okuduğum ilk Mister No macerası idi.Tanışmam bu macera ile olmuştu.Konusu,kahramanın karakteri ilgimi çekmişti.

2-Şeytan Adası:Film gibi senaryosu ile bana Steve McQueen'in Papillon-1973(Kelebek) ve Paul Newman'ın oynadığı Cool Hand Luke-1967 (Parmaklıklar Ardında) filmlerini  hatırlatmıştı.

3-New York'a Geri Dönüş:Yine bir gençlik filmi olan James Dean efsanesini yaratan Rebel Without a Cause-1955(Asi Gençlik) ve Marlon Brando'nun oynadığı The Wild One-1953 (Kanlı Hücum) filmlerinden esintiler taşıyan senaryosu ve çizimleriyle unutamadığım maceralar arasında ilk aklıma gelenlerden 3.sü. ;)

Mister NO

alan ford

Son Kangaseyro.  Tek geçerim. Hiç utanmam her okuduğumda ağlarım :).. 2. dünya savaşı yılları ve Sclavi senaryoları da ayrı bir güzeldir.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hennessy

Son Kangaşseyro-Poseidon operasyonu-Savaş arkadaşı-büyü adası-Tanrı Jaguar ve Kanlı Pençe okuduklarım içinde en beğendiğim hikayelerdir Burda da anlatmıştım http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2940.0.html

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pearl jam

İlk okumamdan 3-4 yıl sonra tekrar okuduğumda beni yeniden çizgi romana döndürmesi nedeniyle Mister No'nun Patricia Rowland ile ilk kez tanıştığı macera kişisel olarak benim için en önemlisi diyebilirim.

Şu sıralar Mister No' ya kaldığım yerden devam etmek istiyorum ama birikmiş bu kadar kitabın içinden nasıl çıkacağım bilmiyorum. KM lerde 4' de yeni maceralarda da 70 de falan kaldım sanırım.

HacıGeraltEmmi

Son Kangaseyro, Poseidon Operasyonu, Eldorado, Ölüm Tuzağı, Küçük Odessa ve Bir Zamanlar New York'ta... Güzel maceralardır hepsi de..

Berkdinho

Henüz KM-14'teyim ama şu ana kadar okuduklarımdan bir derleme yapacak olursam Son Kangaseyro; bu macerada içim burkulur hep. :( Bir Zamanlar New York'ta, en sevdiğiniz 10 macera diye sıralama yapsam kesin ilk 3'ümde yer alır.Mister No Savaşa Gidiyor; yanlışım varsa düzeltin ilk kez Mister No'nun tam adını öğreniyoruz.Daha öncekilerde hep bana dilediğin gibi seslen gibilerinden konuşuyordu.George ve Jerry'nin düşmanlıklarına rağmen birlikte tehlikeler atlattıkça dost olmaya başlamaları ve George'un ölümüyle Mister No'nun baştan beri George'u itham ettiği şeyi yapması gerçekten de dramatiktir.Ormanın Sırrı ( Dev böceklerin olduğu macera ) Mister No'nun böcekleri altından vurup tank benzetmesi yapması beni çok eğlendirmiştir.Genç zoologun ölümüyse aynı oranda beni üzmüştür.Ama ileride daha okunacak çok macera var.KM-14'teki en iyi maceralar listesinden okumadığım birçok macera duruyor daha...
The Right Man When Things Go Wrong

kedidiro

''benim adı mister no'' birmanya'da işkence altında direnişiyle jerry drake'in mister no oluşu...'' haksız suçlama'' isimli yine bir hapishaneden kaçış hikayesi...değinildiği gibi kelebek filminden taşıdığı esintiler güzeldir... ve en son itki sayesinde okuduğum agatha christie romanları tadındaki vahşi batı hikayesi ''kızıl gölgeler'' bunlar da benim ilk etapta aklıma gelenler... ama her mister no macerası kabulümdür, mister no'yu her okuyuş güzel bir maceraya yolculuktur. bunu da söylemeden geçmeyeyim

darkwood

M.No'nun sevdiğim maceralarından şu an aklıma gelenler, Ormanın Kitabı, Gümüş Timsah, Kolombiyalılar Örgütü, Tanrı Jaguar, Xavantesler, Ölüm Tuzağı...
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Arkadaşlar ben mister no almıyorum ama çok eskiden tay yayınlarında bi macerasını okumuştum Dev böcekler mister nonun içinde olduğu bi tesise saldırıyordu.o macera çok güzeldi maceranın adını hatırlayan varmı ?kesin kmlerde yayınlanmıştır...... ???

Berkdinho

Maceranın bulunduğu kitapların isimleri Ormanın Sırrı ve Dehşet Günleri.Nolitta/Diso ikilisinin hazırladığı macera Orjinal 40-42. sayılarda yer alıyor.Tay Yayınları hangi sayılarda yayımladı bilmiyorum ama Lal Kitap KM-10 ve KM-11'de tekrar basımını yaptı.
The Right Man When Things Go Wrong

rumar80

Poseydon operasyonu
  Mr No savaşa gidiyor
  Yağmur
  Operadaki hayalet
  Tsantas
  Ananga 

Mister NO

Alıntı yapılan: yasa66 - 23 Ağustos, 2011, 18:31:41
Arkadaşlar ben mister no almıyorum ama çok eskiden tay yayınlarında bi macerasını okumuştum Dev böcekler mister nonun içinde olduğu bi tesise saldırıyordu.o macera çok güzeldi maceranın adını hatırlayan varmı ?kesin kmlerde yayınlanmıştır...... ???

Bahsettiğiniz macera Tay Yayınlarında bir kaç kez  tekrar etmişti.Detaylar aşağıda.

Tay Yayınları Albüm 47-50 ORMANDA KABUS - Endişe - Yuvaya Dönüş

Tay Yayınları Albüm 168-170 ORMANDA KABUS - Son Çare - Yuvaya Dönüş

Tay Yayınları (104'lük)Sayı 76-78

(Diso-Nolitta) Zengin bir işadamı olan Bay Stark'ı Preta ormanındaki fabrikaya götüren Mister No'yu burada kâbus dolu günler beklemektedir. Fabrika işçileri esrarengiz bir biçimde kaybolmaktadır. Ormanda dev böcekler dolaşmaktadır. Tel örgü çektikleri fabrika binasında mahsur kalırlar ve pek çok arkadaşlarını dev böceklere kurban verirler. Phil adındaki genç bir araştırmacının bulduğu ilaç ile böcekleri öldürmeyi başarırlar.

Cantürk

Kısmet olur da, Afrika serüvenlerine gelebilirsek, çok beğeneceğiniz maceralar olcağına inanıyorum.

NIC

Orjinal sıra 113-200 arasını daha okumadım,bu kitaplara yenileri eklenebilir,özellikle gazetenin biri zagayero diye bir kitap yayınlamıştı tamamını okumadım ama hoş gibiydi o sayıyı merakla bekliyorum,en sevdiğim on ise;

Yaratık
Ananga
İsimsiz Asker
Mister No savaşa gidiyor
Kesik baş tanza
Kızıl Gölgeler
Bir zamanlar NewYorkta
Operadaki Hayalet
Paralı askerler
Şeytanın Evi

Son birşey daha;Sclavi'nin yazdığı Mr. No'ları okurken sanki Dylan Dog okuyor gibi hissediyorum,bir benmi böyleyim merak ettim?