Çizgi romanın gücü adına 3 Saniye!

Başlatan HacıGeraltEmmi, 01 Eylül, 2011, 13:06:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

çizgi romanın kendine özgü anlatım olanaklarına dair çok güzel bir örnek..paylaşım için çok teşekkürler..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

emre ozdamarlar

HacıGeraltEmmi

İlk bakışta çok ilgimi çekmemişti açıkçası (basit bir kapak, simsiyah ilk sayfa kareleri filan.. bu ne leyn demiştim :P ) ama sayfalardaki akıcılığı ve kurguyu farketmemle beraber "neymiş be abiiiii" :o oldum. Herbir karesinin, her detayını dakikalarca inceledim. Kesinlikle müthiş bir anlatım!

Peyami

Designer73 arkadaşımızın bu etkileyici çalışmayı buraya taşıması ve işin zahmetli kısmı olan resimleri yüklemesi iyi olmuş. Ben de işin daha kolay kısmının ucundan tutarak olayın ne olduğu konusuna biraz açıklık getireyim çünkü burada okuyanlar sadece kısa bir deneysel çalışma olduğunu zannedebilir.

Bu eser, tamamı 72 sayfa olacak "3 Saniye" isimli bir çizgiromanın birkaç sayfasına ait. Eylül ayında çıkması planlanıyor. Konu son derece basit ama bir o kadar da yaratıcı: Tüm öykü sadece 3 saniyeyi kapsayacak. Sadece 3 saniye... Hemen nasıl yani demeyin...Bir düşünün...3 saniyede neler olmazki...Mesela yazarın dediği gibi ışık 900.000 km yol yapıyor bizim küçümsediğimiz bu süre zarfında.

Marc-Antoine Mathieu, objelerin tanıklığından faydalanarak, 3 saniye içinde, "bakış açılarının gizlediği" ilişkileri ve suç ağını okuyucuya nefis bir anlatım tekniği ile adım adım aktarma yolunu seçmiş. Tam bir usta işi.

Gerçekten harika bir buluş olmuş. 
"Heyecanla bekliyoruz" lafını hak eden bir çizgiroman olacakmış gibi görünüyor.

emre ozdamarlar

Bu aciklamayla daha da efsanelesti bu hikaye simdi.

drfuhrer