25 Eylül Edirne Toplantısı

Başlatan alan ford, 07 Eylül, 2011, 20:51:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: vega - 17 Şubat, 2012, 22:03:05
Alıntı yapılan: Saint2 - 01 Kasım, 2011, 00:34:48
Edirne'ye gidelim derim ben... Ama bayağı ciddi bir org. gerekir.  :-X :-X

Abi aman aman ciddi bir organizasyona gerek yok. Resimli romandan 4 arkadaşım bir hafta sonu arabalarına atlayıp 2 saatte geldiler. Hava karlı olmasına rağmen gayet eğlenceli oldu. Tek detay eğer biraz erken gelmeye çalışırsanız, çizgi roman sohbetinin yanı sıra mini bir Edirne turu atabilir ve bu turu meşhur Edirne ciğeri ile süsleyebiliriz. Motive unsuru olması açsıından gidilecek mekan (burası benim favorimdir ama Ahmet abi mesleği icabı bu işin piridir farklı tavsiyesi varsa sözünü dinlemek mecburidir) burasıdır: http://www.cigerciniyaziusta.com.tr/

Gurmeliğe girmeyeyim dedim ama bana da Aydın'ı önermişlerdi... Valla aslında Edirne 'de 4-5 ayrı yerde ciğer tadmışlığım vardır, hepsi de mis gibidir. Edirne'de öğlen ciğer - akşam ciğer - ertesi gün yine ciğer yemişliğim de vardır...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Tarkan Kurt

Benim şahsi görüşüm Edirne'de ciğer konusunda hem lezzet olarak hem de porsiyonlarının fazlalığı olarak hiç bir mekan Aydın'ın eline su dökemez. Aydın'da bir seferde 1,5 porsiyon ciğeri tek başına bitirecek adam bizim forumda 3-4 kişiyi geçmez. Şimdi ismlerini sayardım ama ayıp olur. (hanac, rumar,saint 2, güneş ve pizagor) :)

alan ford

Aydın candır. Lakin sıra beklemek bazen sıkıcı olabilir. Pazarları kapalıdır birde. Hafta sonu gelecekler için not düşelim.

Bu arada yolu düşenleri mutlaka bekleriz.  Ciğer ikramımızdır ;)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pizagor

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 22 Şubat, 2012, 13:38:00
Benim şahsi görüşüm Edirne'de ciğer konusunda hem lezzet olarak hem de porsiyonlarının fazlalığı olarak hiç bir mekan Aydın'ın eline su dökemez. Aydın'da bir seferde 1,5 porsiyon ciğeri tek başına bitirecek adam bizim forumda 3-4 kişiyi geçmez. Şimdi ismlerini sayardım ama ayıp olur. (hanac, rumar,saint 2, güneş ve pizagor) :)

1,5 üzerine cila niyetine bir de 1 porsiyon yerim ama artık kiloma dikkat ediyorum... Hedef 85, evlendiğim zamanki kilom :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

darkwood

Alıntı yapılan: pizagor - 22 Şubat, 2012, 14:35:27
Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 22 Şubat, 2012, 13:38:00

1,5 üzerine cila niyetine bir de 1 porsiyon yerim ama artık kiloma dikkat ediyorum... Hedef 85, evlendiğim zamanki kilom :)

Tamam o bir porsiyonuda bana ayırın, o zaman. Canım birden ciğer çekti nedense.  :D

Ciğer konusunda ise yıllar önce  Mersin de yediğim, bol soğanlı, bol porsiyonlu ve çok hesaplı ciğer şişler aklıma geldi. Hiçte fena değildi...
Darkwood Sakinleri..

Vega

Ciğerci konusunda resmi otoritenin Ahmet abi olduğunu tekrar etmekle birlikte, kişisel görüşüm özünde köftecilik yatan, üç ayda bir aşçıbaşısı değişen ve pazarlama dehasının sonucu olarak kendi kendini meşhur ilan eden Aydın yerine, Ali Paşa Çarşısının arkasındaki ciğercilerden (bir iki istisna hariç) tercih edilmesi yönündedir.
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

tunaorhun

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 28 Eylül, 2011, 20:07:26
Antalyadada bir kişi daha var. ama birtürlü onu bulamadığım için toplantı yapamıyoruz.buradan tekrar sesleniyorum.antalyadaki diğer üye kiiiiiiiiiiiiiiiiiiim...... ????;D ;D ;D

Antalya'daki öbür üye benim.