Ödüllü Eylül 2011 konusu

Başlatan rumar80, 15 Eylül, 2011, 20:14:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Ben yeni zenci spider man in kime aşık olacağını merak ediyorum asıl :) bu arada

Martin amca gibi bazen çekilmez, bazen kitap dükkanına dalıp saatlerce çıkmayan, bazen de maceralara dalıp giden bir adama aşık olmuş diana.

Ne kadar zor, Java Diana dan önce gelen tüm kadınlara karşı tepki ile karşılık vermiş.
Bazen yanlarından ayrılmamış, Martin amca bir hikayede bundan şikayet ederdi.

Ama Diana gelince birden Java kibarlaşmış, efendi takılmaya başlamış, hatta odasına çekilip bu ikiliyi yalnız bırakmış.
Demek ki oda benim gibi Diana'ya kapılmış, güzel bir hatun ve ne olursa olsun sevdiğinin peşinde dolaşan koşan ona yardım eden bir karakter.

Aşk bazen bunu istiyor değil mi oda onu yapmış. Martin hava alanında Diana ile karşılaşıyor,
Diana onu beklemeye geldiğini sanıyor, bizim Martin amca selam verip bir uçağa yetişmem lazım deyip gidiyor yanından.

Hangi sevgili buna katlanır, Diana katlanır.  İlginç bir ikililer, Diana gibi güzel ve akıllı bir kadın ancak Martin amca gibi gizemlerin dedektifine yakışırdı. Martin amca da ona gereken değeri bazen vermese de yeri geldiğinde onu şaşırtmasını da biliyor.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Azerbeycan havaalanından (!) Hasan kardeşimizin istek parçası ile yayınımıza devam ediyoruz.  ;)

Marvel'ın resmi olarak en eski ve en uzun aşkı: Reed/Susan Richards.

Herşey Reed Richards adlı gencin pansiyon olarak Storm'ların evini kullanması ile başlar. Genç Susan ilk görüşte bu delikanlıya aşık olur, duyguları karşılıksız değildir. Kısa süre sonra da aşk başlar. Susan Reed'i her yerde destekler ve takip eder. Bu aşk birlikte uzaya çıkmalarına ve Fantastik dörtlünün oluşmasına da neden olur.
   Serinin başlarında Susan hep Reed'e aşık, kişiliği altında ezilen, o ne derse yapan, maceralarda da takımın genelde en zayıfı olup başı derde giren karakter olmuştur. Evlilik özel sayısından sonra bile bu değişmez. Franklin'in doğması ile olay bir de ev hanımlığı ve anneliğe döner. Durmadan çocuğu için korkan, güçlerini sorgulayan, sık sık takımı terk eden biri olur.
   John Byrne'ün dergiyi devralması ile birlikte en büyük değişim Susan'da yaşanır: Negatif bölgede hamile kalır, ancak çocuğunu kaybeder. Bunun yarattığı depresyonla uğraşırken Psiko adamın etkisi ile Malice kılığına girip takımı tek başına yeneri ardından da Psiko adamla yapılan savaş sonrası kendine inancı ve gücü artar. Artık o Görünmez kadındır ve takımın eşit ve belki de en güçlü üyesidir. Sonraki yazarlar da artık bu değişim ile oynamazlar.
   Tom De Falco'nun yazarlık döneminde olay bir sonraki aşamaya geçer: Reed ve Dr Doom'un öldüğü sanılmaktadır. Bu sallantılı dönemde takımın liderliğini üstlenir ve takımı toparlayıp Reed'i bulur. Sue o kadar farklı bir karakterdir ki artık, eskiden kocasının her dediğine eyvallah derken iç savaş sırasında Reed'in fikirlerine ters düşerek onu terk eder. Tekrar evine dönse bile artık karakterini açıkça gösterebilmektedir.
   Bu kadar yıl boyunca Reed Richards ise aynı sığ kişilik içinde (adamı bir türlü sevemedim) evliliğini sürdürmüştür.
   Peki bu evlilikte hiç üçüncü şahıs olmadı mı? Oldu. Prens Namor ilk gördüğü andan itibaren (Fantastik Dörtlü sayı 4) Susan'a karşı bazı duygular hissetmiştir. Susan'ın da Namor'a bazı duygular beslediği aşikârdır. Bu nedenle sık sık yolları kesişmektedir. Hatta X factor'ın "Görünmez kadın kayboldu" macerasında Dr Doom tarafından kaçırılan ve bilinçaltı dünyasına hapsedilen Susan Richards'ın fantezisinde Namor'u ile birlikte olduğunu görürüz.
   Kısacası ne kadar eski olursa olsun hiçbir evlilik kusursuz değildir.
   İstek parçası bitti. Sıra sizde. Sizce en uyumlu, ideal çift hangisi? 

rumar80

Hazır forum kalabalık ike hatırlatma yapalım.
  Boş geçmeyelim. Forumumuza destek verelim.  :D
  Yorum yazalım.

hennessy

Umar abi bu arada Mary'nin Peter'a tutkusunu es geçmeyeceğim okuduğum altı kitapta da sabrı tutkusu yavana gitmeyecek kadar iyi idi Martin amca nasıl hava alanında diana'nın yanından uçup gitti ise Peter da aynısını yaptı eşi saygı ile karşıladı yalnız kalsa da kocasına desteği on numara dediğini şimdi daha iyi anlıyorum umar abi Marvel Peter ve eşini ayırmayacaktı

hennessy

şu an çukulata renkli şarkıcı michael jackson sizin için söylüyor deyerli izleyiciler hadi çizgi roman ahali gençler hangi aşk ölümsüz bu kahramanlar arasında batmanın ölümsüz aşkı varmı bu arada umar abi?

rumar80

Batman bunca yıllık yayın hayatı boyunca birçok bayanla romantik ilişkiye girmiştir Murat. Bunda Bruce Wayne kişiliğinin verdiği etkiyle sosyal ortamlarda sıklıkla bulunmasının çok yardımı olmuştur.
    Silver StCloud, Sondra Kinsolvig, Vicki Vale, Julie Madison, Talia Al Ghoul, Vesper Child bunlardan aklıma ilk gelenler. Çoook uzun bir süre Vicki Vale esas kız olarak kalmıştı.
    Bu aralar Hush sonrası Selina Kyle ile (Catwoman) düzensiz bir ilişkileri var

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 21 Eylül, 2011, 06:44:49
   Batman bunca yıllık yayın hayatı boyunca birçok bayanla romantik ilişkiye girmiştir Murat. Bunda Bruce Wayne kişiliğinin verdiği etkiyle sosyal ortamlarda sıklıkla bulunmasının çok yardımı olmuştur.
    Silver StCloud, Sondra Kinsolvig, Vicki Vale, Julie Madison, Talia Al Ghoul, Vesper Child bunlardan aklıma ilk gelenler. Çoook uzun bir süre Vicki Vale esas kız olarak kalmıştı.
    Bu aralar Hush sonrası Selina Kyle ile (Catwoman) düzensiz bir ilişkileri var

Teşekkür ederim umar abi evet bende okuduğum ve izlediğim hikayelerde Bruce nin bir çok kadınla ilişkisi olduğunu gördüm ama demekki ölümsüz aşkı yokmuş gibi.

rumar80

Çizgi romanda aşk konusunda klasik tarzın dışına çıkıp Fatoş/Basri (Blondie/Dagwood) ikilisini de anmadan geçmeyelim.
    Zengin br ailenin oğlu olan Basri fakir ama güzel Fatoş'a aşık olur. Ailesinin itirazlarına rağmen evlenirler. Aile Basri'yi reddeder. O da orta sınıf Amerikan grubuna katılır. İki çocukları (zamanla büyürler), köpekleri, komşuları, patronu ve Basri'nin öğle yemeklerini yediği lokantanın aşçısı ile eğlenceli bir gazete stripidir Fatoş.

Konuyu unutmayalım. Yazalım. Sizin için ideal çizgi roman çifti hangisidir.

BAHADIR

Tüm bunların yanında çizgiroman tarihinin ilk aşklarından  Edgar Rice Burroughs'ın Tarzanını ve aşkı Jane'i de hatırlamadan geçmek olmaz...

hanac

Hellboy filminde Liz Sherman ile sevgiliydi ve Liz ikiz çocuklara hamile idi.

Ama çizgiromanlarda böyle bir ilişki yokmuş.

Film senaryosu yazanlar, kafalarına göre takılıyor.

tommikser

Ben Nathan Never ve eşi Laura diyorum.Nereden çıktı derseniz.İlişkileri mutlu bitmemiş hatta vicdani bir muhasebeye yol açmıştır.

Aslında Nathan'ın onu ne kadar sevdiğini diğer maceralarda öğreniriz.

Mutlu bir aşk değildir.Hatta trajiktir ama buna karşın,gerçek sevgidir diye düşünüyorum..

En azından Martin Mystere gibi oyalama,aldatma ne olduğu belirsiz (evleninceye kadar geçen uzun yıllarda) bir ilişki değil.

rumar80

Çizgi roman tarihinin en eski aşklarından biridir Superman/Lois Lane aşkı. Daha ilk karşılaşmalarında elektrik başlamıştır, ama Lois'in de kaderi Görünmez kıza benzer başlarda. Daima başını derde sokan, Superman'in kendisini kurtarmasını benzeyen biri. Zamanla biraz daha ayaklarının üzerinde durmaya başlasa da uzun süre bu yaftadan kurtulamadı.
   Crisis sonrası John Byrne (gene aynı yazar) Superman'i sıfırdan başlatırken Lois'i de daha güçlü ve kararlı biri olarak karşımıza çıkardı. Superman ile ilişkisi tamamen profesyonel seviyede idi. Sonraki yazarlar da bu izden gitti. Lois'in hayatına farklı (!) birini soktular: Clark Kent. Lois önce Clark'a aşık oldu. Ardından Clark gizli kimliğini açıkladı ve sonunda evlendiler.
   Lois o kadar güçlü bir karakter oldu ki balayılarında başlarını dertten kurtaran bile o oldu. Uzun süre boyunca da kocasına her konuda her şekilde destek olmaya devam etti. Yeni dönemde DC yazarları ikiliyi ayırsa da çizgi romanın en bağlı çiftlerindendir Lois/Clark.
   Ya sizin adayınız?

Berkdinho

Çok klasik olacak ama ben de Peter Parker/Spider-Man-Mary Jane Watson Parker demek istiyorum.O kadar badire atlatıp da her şeye rağmen bir araya gelmeleri takdir edilesidir.
   Comics aleminin aşkları sanki daha sağlam.Zagor'da çeşitli bayanlar yer alıyor ama kahramanımız tek atımlık ilişkileri tercih ediyor.Mister No'da ise hepsi onu seviyor ama hiçbiri onu istemiyor.Martin Amca ise Diana Yenge'ye sadık kalmaya çalışıyor ama aşk ya da sadakatten değil de, Diana Yenge'nin korkusundan ötürü.Diğer fumettileri okumadığım için yorum yapamam ama okusaydım yapardım.
The Right Man When Things Go Wrong

Gandalf

Dostlarım , Örümcek adam ile mary jane watson çoğunlukta görünüyor. peki hiç kimse Kara Kedi ile Örümcek adamın aşkını hatırlamıyor mu. Bence bu aşk en güzeliydi. Şöyleki Kedi uğursuzluğunu Örümcek adama bulaştırmak istemiyor fakat onunla beraber olmaktanda geri duramıyordu. Örümcek adam ise o dönemde Mary Jane ile Kara kedi arasında gitgeller yaşamasına rağmen , kara kediye aşık dı. Bu aşk epeyce bir dönem sürmüşdü. Ve bizler yani 1983 - 1984 - 1985 yıllarında bu aşkı ilk elden izleme fırsatı bulmuşduk.Kara kedi ile Mary Jane arasındaki fark ise , Mary Jane Peter Parkere aşık iken , Kara kedi Yanlızca örümcek adamı seviyordu, gerçek kimliğini öğrenmek dahi istemiyordu. Bence Bu ikilinin aşkları en güzel olanıydı. Takdir sizlerin.

rumar80

Kara kedi ile Örümcek adamın aşkları sırasında Peter gerçek anlamda yalnızdı. Mary Jane hayatından çıkmış, sahip olduğu romantik denebilecek ilişki ise Debra Whitman ileydi. Hele ölümden döndüğünü de bilmek aralarındaki bağı güçlendirmiştir. Bir de hemen arkasından kara kedinin doktor ahtapot tarafından öldürülecek kadar ağır yaralanması da örümceğin sorumluluk duygusu ile ona bağlanmasını arttırmıştır.
    Kara kedi örümcek adamı ve yaşadığı maceralı hayatı sevmiştir. Onunla birlikte olmak için süper güçlere sahip olmaya çalışmış hatta Avengers'a para bile teklif etmiştir. Bu bencilliği onu Kingpin'in kucağına ve tuzağına itmiştir. Kara kedi örümceğe bu kadar saplantı ile bağlandığı gibi kafasında da onu çok zengin bir hayal etmiş, bu nedenle de örümceğin evine girerken bile hayal kırıklığını göstermiştir. Hatta Peter kimliğini o kadar önemsememiştir ki aklına estiğinde Peter'ın evine elini kolunu sallayarak gelebilme, "Cevap" tarafından takip edilirken onu oraya kadar götürebilme düşüncesizliğini göstermiştir.
   Felicia bu ilişkide bir kere bencil olmamaya karar vermiş, Kingpin'den aldığı gücün uzun vadede Örümcek adamın ölümüne sebep olacağını öğrenince ilişkiyi sonlandırmak istemiş, ancak örümceğin önce davranması üzerine bu amacına da ulaşamadığı gibi bunu yapmasına engel olduğu için örümceğe kızmıştır.
   Bunları bu kadar net nasıl mı hatırlıyorum? Daha yeni essential Peter Parker'ları okudum da ondan. Bu nedenle o dönemde benim de hoşuma giden bu ilişkiaslında görüldüğü kadar güzel değildir.
   Son not: Örümcek ve kara kedinin ilişkilerinin son döneminde MJ Peter'ın hayatına tekrar girip onun örümcek adam olduğunu bildiğini söylemiştir.
    Sevgiler