Ödüllü Eylül 2011 konusu

Başlatan rumar80, 15 Eylül, 2011, 20:14:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gandalf

Rumar80 in yazdıklarını okuyunca hikayeyi ve eski günleri tekrar anımsadım.  Evet arkadaşımız konuyu en doğru şekilde özetlemiş. Ama nedense içim biraz burkuldu sanki. Ben felicia ile peter i her zaman daha çok yakıştırırdım belkide öyle olmasını isterdim. Keşke kedi biraz daha vefakar  olsaymış. :'(

BAHADIR

Kediler ne zaman vefakar olmuş ki...Felicia tam kendine yakışanı yapmış... :)

altay1944

-Aşk fizik kurallarına göre işlemiyor işte...Seni seviyorum dylan...Senin de öldüğüne katlanamam... İnan bana bu tek çözüm
-Banshee...
-Ağlama aşkım ...Sadece bir rüyaydı...Ve öldüğümüzde..Bütün rüyalarımızda...Bizimle birlikte..Ölüyor...
la fate del male/orginal no:79

:'(

Hemen hemen her macerasında bir kadın(kız) ile ilişkisi olan kabuslar dedektifi bir sayısında aşık oluyor.Güzel bir aşk.Ve aşk için verilen karar oldukça acıklı. İşte o bölümden bir kısa alıntı.En güzel aşk çok çabuk yaşanandır kimisine göre dylan da böyle oluyor.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hennessy

son haftaya giriyoruz yazın bu evrende en büyük aşk hangisi sizce?
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Oyum tabiki Conan+Belit'e. Onların maceralarını en az 3 kez severek okumuşumdur.
Çizgiroman sever olarak konuya birde şu yönden bakmak gerekir diye düşünüyorum.
Konuştuğumuz bu çiflerden erkek olanlar asıl çizgiroman kahramanı ve maceralar genelde hep onun etrafında şekilleniyor. Bayan olan aşkını ise; kimi zaman macera başında ve sonunsa "özellikle Essegesselerde", kimi zaman macera içinde ufak tefek roller alıyor. Kendi başına başlayıp sonlandırdığı macera ise yok  gibi. Peki bu bayan karakterler içinde ayrı maceralar çizilseydi hangisini okurdunuz, tabiki ben Belit diyorum. Kendine ait birkaç macerasıda mevcut ve Conan ın maceraları kadar zevkle okuturuyor kendini. Yani hem kahraman hemde ölümüne sadık bir sevgili.  Bazen ikisi ile ilgili çok daha fazla macera çizilseydi, ne kadar güzel olurdu demekten kendimi alamadığım müthiş bir çift. 
Birde insanı gerçekten hüzünlendiren, iç parçalayan bir finali varki sormayın..
Darkwood Sakinleri..

sefik

Alıntı yapılan: gunessemerci - 23 Eylül, 2011, 10:28:08
Ben Nathan Never ve eşi Laura diyorum.Nereden çıktı derseniz.İlişkileri mutlu bitmemiş hatta vicdani bir muhasebeye yol açmıştır.

Aslında Nathan'ın onu ne kadar sevdiğini diğer maceralarda öğreniriz.

Mutlu bir aşk değildir.Hatta trajiktir ama buna karşın,gerçek sevgidir diye düşünüyorum..

En azından Martin Mystere gibi oyalama,aldatma ne olduğu belirsiz (evleninceye kadar geçen uzun yıllarda) bir ilişki değil.
Martin'de hic aldatma yok diye biliyorum oysa Nathan karisini aldakmaktaydi.
benim oyum Tex-Lilith'e! bu evlilik Tex'e navajolarin sefi unvanini getirmis,gece kartali olmustur,ayrica hep sadik kalmistir Lilith'e.

hennessy

3 gün daha kaldı yazılara devam
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Son günler dostlar.
   Hediyeyi düşünmeyin, fikrinizi paylaşın

s.b

Swing ile Betty'nin aşkı çok uzun sürmüş ve evlilikle bu aşk ebedileşmiştir. Tam 281 sayı boyunca süren bu birliktelik arada sırada masum öpücüklerden daha öteye gidememiştir. Orijinal 281. sayıdaki bu evlilik törenine hepimizin yakından tanıdığı Çelik Blek'te katılarak bu son sayıyı olduğundan daha değerli hale getirmiştir. Sizlerde bu evlilik töreninin şahitleri olmak istiyorsanız Hoz Comics'in yayınladığı Swing serisinin 62 sayısını okuyunuz. Maceranın adı; Son Zafer. Böylece Swing ile Betty arasındaki aşkın son şahitleri olabileceksiniz.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

kemalkoc50

tabiki  conan ile belittir. nedeni ise başka hangi macerada onların arasındaki sevgiyi ve tutkuyu görebiliyoruz. belitin ölümünden kaç yıl sonra bile conan hala anımsamaktadır. aralarında bir akit , zorlama vs sevgiden başka bağlayıcı hiç bir etken yoktur. hele conan gibi hiç bir kadına bağlayıcılığı olmayan bir kahramanın içinde yer etmek zor iştir. demekki en büyük aşk bunlarınkidir.

rumar80

Son saatler dostlar. Yazın paylaşalım

rumar80

30 değerli arkadaşımız yorum yazdı. Katılan katılamayan tüm dostlara teşekkürler.

Kazanaaaaaannnnn.......

S.B

Sami abiye iyi okumalar dileriz

HacıGeraltEmmi

Kısmet değilmiş bize, önümüzdeki ödüllü konulara bakacaz artık ;D Sami beyi kutlar, keyifli okumalar dilerim. Forumun daimi hediye sponsoruna da şükranlarımızı sunuyorum :D

yunusmeyra

(olaya geç dahil olduk ama bunu yazmasam olmayacak ;))
norrin radd ,zenn-la gezegeninin aklı hür,vicdanı hür bir bireyidir..zenn-la gezegeni ise evrenin
en ütopik yerlerinden biridir..hastalık,açlık,savaş gibi sosyal sorunlarını çözmüş,incelmiş zevk ve
ilimlerin hakim olduğu bir zaman yaşanmaktadır..norrin-rad bu gerçeküstü dünyada sevgilisi shalla-ball ile mutlu mesud
yaşamaktadır..ancak norrin-radd ,düşünmekte ,felsefi ve düşünsel bir çile çekmektedir..iç huzuru kalmamıştır..geçmiş ataları gibi mücadele etmek,hayatına anlam katabilecek eylem ve düşüncenin peşindedir..bu arada "galactus"
adlı bir yabancı gezegenlerine tehdit edici bir güçle yaklaşmaktadır,onu karşılayan ve yolunda gitmeyen
durumun çözümünü bulmak isteyen norrin-radd kötü ve acımasız gerçeği öğrenir..karşısındaki "güç evrenin
doğuşundan beri varolan,"yenilmez" varlık "galactus" 'tur..o,evrendeki uygun gezegenlerin enerjisiyle beslenen ve işi
bittiğinde arkasında bomboş ve cansız bir harabe bırakan  güçtür..norrin-radd üstün bir ideal uğrına "galactus"'un
kölesi olacak ve ona yeni gezegenler bulmak için evreni dolaşacaktır..ödülü sevgilisinin ve gezegenin
hayatını kurtarmak olacaktır..karşılığı ise "galactus" tarafından köle yapılmak ve bambaşka bir molekül yapısıyla
yeniden oluşturulup,akışkan ve gümüş rengi bir dış doku ile kaplanıp ve bir de yanınaverilen uzay "sörfü" eşliğinde evreni dolaşmaktır..
zaman ve mekan ölçülerinin yetersiz kaldığı evrenin ücra köşelerinde efendisine hizmet edecektir.. o "silver surfer"
yani "gümüş kayakçıdır" artık..ancak içinde derin boşluk dahada büyüyecektir..artık hem özgürlüğünden olmuş,hem de
sevgilisinden ayrı düşmüştür..ancak "gümüş kayakçı" düşünen adamdır ve bir süre sonra efendisine hizmet etme durumu
ve efendisinin istekleri onu rahatsız etmeye başlayacak,"galactus" ile derin görüş ayrılıklarına düşen "kayakçı"
galactus'a baş kaldıracak ve bu seferde ,bizim dünyamız ve"güneş sistemi gibi evrene göre çok küçük bir alana hapsedilip cezalandırılacaktır..
"kayakçının" özgürlük isteği ve shalla-ball'a kavuşma isteği ise engellenemez ve acı verici boyutlara ulaşacaktır..
insanların sorunları,egolarının yol açtığı kavgalar ve düşmanlıkları da "kayakçıyı" üzmektedir..bu arada
hem dünyayı tehdit eden süper ve metafizik kötülerle(mephisto-şeytan,loki,dr.doom,uzaylı kötüler v.s.) mücadele etmekte,
hem süper iyilere kendini anlatmaya çalışmakta,hem de insanları düşmanlıklarına göğüs germeye çalışmaktadır.
bu maceralarını hepsinde özgürlüğünü ve shalla-ball'ı hatırlamakta,onlara kavuşmak için mecnun misali acılar çekmekte,
mecnun gibi bazen akıl dışına çıkmaktadır..ancak bizde de marvel yayınlarıyani ali recan tarafından yayınlanan ve ilk
dönem maceralarını kapsayan kitaplarda bütün macerada bir shalla-ball özlemi devam eder,kısa ve destansı bir araya
gelişler,dramatik ayrılıklar yaşanmakta (ki kötüler bir şekilde shalla-ball ile "kayakçıyı"etkisiz kılmak istemektedirler)
ancak ne süper ne normal hiç bir kadın ve erkek bu "aşkı engelleyememektedir..

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

DAMPYR

Hepimiz değişik çizgi romanlar okuyoruz.Size bir sorum var.Sizce çizgi romanlarda en ideal birbirine yakışan en iyi çift kim sizce?........ ;)

Benim cevabım : Kızılmaske ve Diana