Yalnız Kurt ve Yavrusu - Marmara Çizgi (28 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan emre ozdamarlar, 08 Ekim, 2011, 22:34:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gizmoo

KenParker

Alıntı yapılan: nocardia - 21 Kasım, 2020, 15:39:10
Kalan son üç sayı da bir seferde çıkarsa... Ha gayret Marmara Çizgi sonuna kadar yanındayız.
Bak bu iyi fikirmiş. Kalan sayılar bir seferde çıksın. Finali doya doya coşa coşa okuyalım.

Draka

Her yıl 1 sefer bastıklarını düşürsek kesinlikle bir sonraki basım 3 sayıyı da kapsamalı.

nicholaihel

Bitse de okusak ya, hepsini aldım başlamıştım da, ama yarım kaldı. Uzun zaman geçti. Sıfırdan okumak istiyorum.

hanac

ferzan

24. ve 25. ciltleri bitirdim.

24. cilt adeta bir centilmenlik silsilesiydi. Savaşçı onuru nasıl olur, düşmana saygı nasıl icra edilir, düşmanın saygısı nasıl kazanılır, ne gibi referanslarla karşılıklı ufak hoşluklar yaşanır, bombaladı da bombaladı. Bazı mevzuların karşılığını hemen sonraki 25. ciltte gördük. Bu cilt de tamamen kültürel detaylar, adetler, anlayışlar odaklı ve son üçe giden basamakların sonuncusunu oluşturan bir ciltti. Her zamanki gibi elden bıraktırmadı, her zamanki gibi bitmesin diye dualar ettirdi ama maalesef bitti her zaman olduğu gibi. Bundan sonrası artık 3 ciltlik bir yükseliş ve patlayış olacak, belli.

Serinin ortalarından itibaren ciltler arası bir devamlılık başlamıştı ana kronolojiye paralel olarak. Bir yerden sonra tamamen ardışık akışa geçti. Topluca okuyacak olanlar çok şanslı olacak o bakımdan. Son 10 küsur cildi kesintisiz dizi bölümü gibi okuyacaklar. Böyle olunca hikaye de büyüyor, daha ihtişamlı hâle geliyor. Bir de bu ardışıklık dolaylı hikâye büyümesi olayında da mevzular acayip etraflıca ilerliyor. Acele de etmiyor. Son iki cildin başı ile sonu arasında geçen fazla bir zaman yok hikayede ama o 600-700 sayfada eş zamanlı öyle şeyler anlatıldı ki, nitelik tavan yaptı.

Umarım son 3 cilt aynı anda çıkar. Şimdi tekrar basımlarla birlikte aynı anda 4 cilt çıkabildiğine göre herhalde son 3 cildi de birlikte çıkarırlar. Tabi en iyi ihtimalle seneye bu zamanlar anca görürüz diye düşünüyorum. Daha erken olabilirse tadından yenmez ama şartlar malum.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

mersan0

İlk iki sayının ikinci baskı yapması, benim Türkiye de yeni yayınlanan cizgiromanların tutması için uzun süreye ihtiyaç olduğu tezimü doğruluyor. Ne yazık ki hem fumetticiler, hem comicsler hem de mangacılar çok muhafazakar. Yeni bir yayını denemeleri için çok fazla övgü duymaları gerekiyor. Lone Wolf gibi bir mangaya fumetticiler ve comicscişer bildiğin boncuk göz muamelesi yaptılar ve çol sağlam hikayesini dikkate almadılar.PPotansiyel alıcı olan mangacılar ise açıp baktıkkarında boncuk gözlü insanlar göremediler ve bu ne yavvv diye almadılar. Yayın yeni yeni keşfediliyor...

dean

Yagyu'nun "otlar" adını verip yıllarca halkın arasına yerleştirmiş olduğu casuslar, son bir savaş için Edo'da bir araya toplanıyor. Yalnız Kurt olarak da bilirıen suikastçı ronin Itto Ogami, şeytanların yolunu "kurt yavrusu" olarak bilinen oğlu Daigoro ile birlikte yürüyordu ve peşirıde koştuğu intikam ve ölüm, Shogun'un sarayını temellerinden sarsacaktı. Kimse onu durduramıyordu, alçak zehir ustası Abe No Kaii bile. Ama Itto ve Yagyu ölümüne bir dövüşe tutuşmadan önce bitirilmesi gereken bazı önemli işler vardı. Görünüşe göre zehir ustasının sonu geliyordu ama korkusundan dışarı adunını atamıyordu. Bahar gelmişti, şenlik vaktiydi ama bununla birlikte ölümün de zamanı yaklaşıyordu

Sayfa Sayısı: 312
  Etiket Fiyatı: 39 TL

dean

İki kıJıç, toprağa saplammş halde duruyor. İşbirlikçi Retsudo ile intikam peşinde koşan Itto arasında gerçekleşecek son savaşı bekliyor. Bu iki samuray, birbirlerinden intikam alabilmek için mücadele ediyor. Küçük Daigoro ise bu kılıçlan canı pahasına koruyor. Hatta köyde çıkan bir yangından kaçan bir sürü köylü, onu neredeyse ezip çamura gömdüğünde, hayatı tehlikeye de giriyor. Ancak bu durumdan etkilenen köy halkı, kendisine yardım etmeyi tercih edip bir süre nehrin kıyısında onunla birlikte kalıyor. Bir kez olsun Daigoro, çocuk alınanın keyfine varıyor. Diğer çocuklarla oynuyor ama bu huzur ortamı çok uzun sürmüyor. Shogun'un sarayında tutsak olan Yagyu Retsudo, özgürlüğüne kavuşuyor ve son kalan Yagyu Ninjalannı da Itto'yu öldürmeleri için görevlendiriyor.

Sayfa Sayısı: 304

dean

Yıllardır okumayı beklediğimiz o an geldi çattı. Ronin bir babanın, oğlunun doğumuyla birlikte çıkmış olduğu uzun yolun sonuna geldik. Kanla sulanmış yüzlerce kilometreyi kat ederken akla hayale sığmaz şiddet anları ve kötü hava koşullarıyla boğuşan, yıllar boyunca acı ve trajediye göğüs geren Itto ve Daigoro, bu destansı hikayenin 320 sayfalık son cildinde; onurlu savaşçıların modasının geçmiş olduğu bir çağda dünyaya ufacık da olsa bir umutla bakmamızı sağlıyor. Bu kanlı savaşın artık sona ermesi gerekiyor. O son ölümcül darbeye kadar dramatik kurgu devam ediyor. Çizgi roman tarihinin bu en önemli eserlerinden birini Türkçeye kazandırırken bizi yalnız bırakmayıp buraya kadar eşlik ettiğiniz için hepinize teşekkür ederiz.

Sayfa Sayısı: 320

Draka

Ve böylece Türk okurları için mutlu son. Teşekkürler ve tebrikler Marmara Çizgi.

ZGeralt

28 sayılık bir klasik bitti, Marmara'yı tebrik ediyorum. Kolay iş değil.
Hala almayan kaldıysa da alsın bu nefis seriyi :)

nocardia

Yılmadan seriyi tamamladığı için Marmara Çizgi'ye çok teşekkür ediyorum. Na yalan söyliyeyim bir ara ingilizcesini mi alsam diye çeşitli git-geller yaşamıştım...  İlk sayısından beri alıp bir türlü okumaya başlayamadığım bu seriye yakın zamanda başlayacağım için çok mutluyum :)

mersan0

Son 3 sayıyı 15 Haziranda sipariş vereceğim. Heyecanla bekliyorum sonunu okumayı.
Bilenler bilir Lone Wolf benim takıntımdı ve yıllarca çıkması için Türkiye de tek kişilik kampanya yürüttüm. Bitmesine çooookkkk sevindim.
ŞİMDİ ESAS HABER. BU SERİDEKİ KÜÇÜK OĞLANIN BÜYÜMÜŞ HALİ VE KENDİ SERİSİ VAR. BİZ MARMARADAN İSTEYELİM, BASMAYAN ZEP ZENCİ😂😂😂

OZAN BALIM

Son sayıyı Monster ile birlikte Eganba'dan sipariş etmiştim. 2 kere iptal oldu. Bugün baktım Marmara Çizgi'yi yayınevi listesinden çıkarmışlar. Çok sinirim bozuldu. Bu iki kitap İdefix'te de yok. 2 aya yakın oldu yayımlanalı, hala kitaba erişemedim. Sorun nedir çok merak ediyorum.