Yalnız Kurt ve Yavrusu - Marmara Çizgi (28 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan emre ozdamarlar, 08 Ekim, 2011, 22:34:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

KenParker

Bugün ilk 10 cildi aldım. Bakalım söylendiği kadar var mıymış. Yalnız boyutu düşündüğümden biraz küçük çıktı ::)

KenParker

Anlatıldığı kadar varmış. Hatta az bile söylenmiş. Her bölümdeki hikayeler uzatılmaya kalksa başlı başına film yapılacak kadar içeriğe sahip. Ana hikaye ilk önce kendini belli etmiyor. Ciltler okundukça belirmeye başlıyor. 5. cilt bitene kadar ana hikayeyi merak ettim durdum. 10. cilt sonunda zaten taşlar yerine oturuyor. Yine de kendini merak ettirerek devam ediyor.

Çizgiler dönemini düşünürsek zamanın ilerisinde çizilmiş. Bazı paneller insanı mest ediyor. Panel kullanımı, mangalarda sık rastlanan sözsüz resimleyerek anlatım hep başarılı bir şekilde ilerliyor. Sonrak 10 cildi bir müddet ara vererek almayı düşünüyorum. Hemen tüketirsem üzülürüm

hanac

Sanırım okuyup da bu seriyi beğenmeyen yoktur.

Aynı Ken Parker gibi. Ken'de bugüne kadar beğenmeyen sadece 1 kişiye rastladım.

Evet ve o kişi aramızda  ;D

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 22 Eylül, 2019, 19:51:33
Sanırım okuyup da bu seriyi beğenmeyen yoktur.

Aynı Ken Parker gibi. Ken'de bugüne kadar beğenmeyen sadece 1 kişiye rastladım.

Evet ve o kişi aramızda  ;D

Zevkler ve renkler tartışılmaz
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

ghostrider

Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

KenParker

İtalyan devleti karar almış, Ken Parker sevmeyenleri ülkeye almayacaklarmış hocam  ::)
Bu ara Yalnız Kurt yüzünden samuray filmlerine merak sardım. Son Samuray, Seven Samurai filmlerini bilirdim sadece. Artık Harakiri, 13 Samuray... öyle gidiyor

V

Alıntı yapılan: KenParker - 22 Eylül, 2019, 22:38:22
İtalyan devleti karar almış, Ken Parker sevmeyenleri ülkeye almayacaklarmış hocam  ::)
Bu ara Yalnız Kurt yüzünden samuray filmlerine merak sardım. Son Samuray, Seven Samurai filmlerini bilirdim sadece. Artık Harakiri, 13 Samuray... öyle gidiyor
Yalnız Kurt film uyarlamaları fena değil ama görsel kalitesi hayli yüksek böyle bir manganın uyarlamaları daha iyi olabilirdi tabi ki..
Bu arada Zatoichi serisi tüm samuuray filmlerini ayakları altında ezer gönlümce....
"İstemem,eksik olsun.."

Draka

Marmara çizgiden yeni mangalar çıkmış. Sevindim.

Ama az kaldı yaa.  :'( Bitirelim Yalnız Kurdumuzu.

yalcinerol345

Alıntı yapılan: Draka - 29 Ekim, 2019, 11:11:39
Marmara çizgiden yeni mangalar çıkmış. Sevindim.

Ama az kaldı yaa.  :'( Bitirelim Yalnız Kurdumuzu.

Yeni mangalardan İkigami, konu olarak ilgimi çekti ama hiç bir bilgim yok maalesef. Öbür manga da duygusal galiba.
Yok mu bunlar hakkında bilgisi olan?

dean

Yağmur. Zehir. Patlayıcılar. İntikam. Suikastçı ronin Ogami İtto ile can düşmanı Retsudo'nun son karşılaşmaları, bunların hepsinin harmanlandığı bir karışımdı adeta. Sağanak yağışlar yüzünden Edo'yu sel götürürken Retsudo ve kana susamış Yagyu ordusu, taşmaya yüz tutmuş Hetcho Nehri'nin kıyısına akın ediyordu çünkü yüklü miktarda patlayıcının, intikam peşinde koşan samuray Ogami'nin eline geçmesini istemiyorlardı. Bu sırada kurnaz zehirci, Edo'yu sel altında bırakarak her iki taraftan da kurtulmanın planlarını yapıyordu!

Aralarındaki husumeti bir kenara bırakan Ogami ve Retsuda, Edo'nun sular altında kalmasını önlemek için omuz omuza savaşmaya başladı. Aynı sırada Ogami'nin oğlu Daigoro ise tek başına gezinip hayatta kalma mücadelesi verirken, bir yandan da babasını bulmaya çalışıyordu. Yaklaşan korkunç sel ise, karşısında çıkacak her şeyi yıkıp geçmeye kararlıydı!

Sayfa Sayısı: 280
  Etiket Fiyatı: 32 TL

dean

Kutsal el bombaları! Edo sel altında. Köprüler yıkılıyor; nehirler, istinat duvarlarını deviriyor ve her şey akıntıyla birlikte Edo'ya doğru sürükleniyor. Bu sürüklenenlerin arasında intikam peşinde koşan ronin Ogami İtto, oğlu Daigoro ve can düşmanı Yagyu Retsudo da var.

Samurayların tuhaf saygı anlayışı sayesinde Yalnız Kurt'un yavrusu Daigoro, kendisine yardım eden Retsudo tarafından, boğulmaktan kurtarılır. Ve Ogami İtto da kötü niyetli zehirci Abeno Kaii'nin hayatını kurtarır ama belki de boğulmasına izin vermesi gerekiyordur! Eninde sonunda bu iki kılıç ustası, kuruyup birkaç gün sürecek bir kılıç dövüşüne girişecekler.

Sayfa Sayısı: 312
  Etiket Fiyatı: 32 TL

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

İkisi bir arada çıkması güzel haber, bilgilendirme için teşekkürler.
Serinin finali için 5 cilt kaldı. 2020 de umarım tamamlanır.
Darkwood Sakinleri..