Yalnız Kurt ve Yavrusu - Marmara Çizgi (28 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan emre ozdamarlar, 08 Ekim, 2011, 22:34:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seastar1000

Alıntı yapılan: İdrava - 10 Şubat, 2020, 20:23:51
bende sürekli hanımla yer kavgası yapıyorum😊

Galiba hepimizin derdi aynı 😂😂😂😂😂

KenParker

Alıntı yapılan: seastar1000 - 10 Şubat, 2020, 18:57:30

Seriyi almayı bıraktım fakat deniz çizimleri olan macerayı almak isterim hangi cilt belirtebilirmisiniz
17. Cilt, Hikaye adı: Ölümün İçinde Yaşam.

Zemheri ayındalar. Bildiğiniz gibi Yalnız Kurt'ta rastgele bir zaman yok. Mevsimler bile yaşanarak macera ilerliyor. Bir mağaranın içindeler. Daigoro hasta, ateşler içinde. Babasının getirdiği yemekleri yiyemiyor. Yiyemediği için de ölümün eşiğine gelmiş. Dudaklarının arasından belli belirsiz 'mikan' kelimesi dökülüyor. Bu portakala benzeyen şeyi bulmak için Ogami karlı Japonya'da hızlı bir yolculuğa çıkıyor. O mevsimde bir tek Japonya'nın bir bölgesinde, denizcilerde bulabileceğini öğreniyor. Havada fırtına var. Bütün imkansızlıklara rağmen "Ölümün İçinde Yaşam"ı bulabilecek mi?

Sayfa 282, 283'te tek kare bir deniz manzarası var. Evet fırtınalı havada deniz böyle olur diyorsun. Ancak bu kadar güzel çizilebilir.

Cilt 18 ve 19'da da deniz öyküsü var. Fakat ben çizim bakımından 17'ye hayran kaldım.

seastar1000

Alıntı yapılan: KenParker - 10 Şubat, 2020, 22:00:34
17. Cilt, Hikaye adı: Ölümün İçinde Yaşam.

Zemheri ayındalar. Bildiğiniz gibi Yalnız Kurt'ta rastgele bir zaman yok. Mevsimler bile yaşanarak macera ilerliyor. Bir mağaranın içindeler. Daigoro hasta, ateşler içinde. Babasının getirdiği yemekleri yiyemiyor. Yiyemediği için de ölümün eşiğine gelmiş. Dudaklarının arasından belli belirsiz 'mikan' kelimesi dökülüyor. Bu portakala benzeyen şeyi bulmak için Ogami karlı Japonya'da hızlı bir yolculuğa çıkıyor. O mevsimde bir tek Japonya'nın bir bölgesinde, denizcilerde bulabileceğini öğreniyor. Havada fırtına var. Bütün imkansızlıklara rağmen "Ölümün İçinde Yaşam"ı bulabilecek mi?

Sayfa 282, 283'te tek kare bir deniz manzarası var. Evet fırtınalı havada deniz böyle olur diyorsun. Ancak bu kadar güzel çizilebilir.
👍👍👍👍👍

İdrava

Yarım bırakma konusunda bence bir daha düşünülmeli...

sulkesen

İtalian, Fransız,Amerikan tarzı çizgi roman ları ayrım yapmadan gücümün yettiğince okumaya çalışılıyorum şu an yayınlanan en iyi 2 kitaptan biri fakat satışları çok düşük malesef hakettiği değeri görmüyor

dayıcomics

Çok övmüşsünüz benim gibi manga karşıtı adamı bile manga okumaya başlatacaksınız  ;D

seastar1000

Alıntı yapılan: dayıthegamer - 11 Şubat, 2020, 09:54:36
Çok övmüşsünüz benim gibi manga karşıtı adamı bile manga okumaya başlatacaksınız  ;D

Benden çok daha güzel anlatacak arkadaşlar var forumda ama bu eseri manga kategorisinde değerlendirmek pek sağlıklı olmaz kanaatindeyim manga sevmem ben fumetticiyim diyenlerinde çok beğendiği bir seridir bi bakın derim hele Tex seviyorsanız bu seri tam size göredir

memospinoz

Baya da mangadır aslında.  :D Tür ayrımı yapmadan yapılan sanata ve anlatılan hikâyeye odaklanabilirsek daha güzel olacak eminim.

dean

Alıntı yapılan: seastar1000 - 11 Şubat, 2020, 10:14:03
bu eseri manga kategorisinde değerlendirmek pek sağlıklı olmaz kanaatindeyim

Türkiye'de ağırlıklı olarak Shōnen mangalar çıktığı için bir tanım karmaşası oldu sanırım. Manga'lar çeşitli türlerde çıkar. Lone Wolf and Cub bir Seinen manga'dır. Bu tür yetişkin erkek anlamına gelir. Vagabond, Vinland Saga, Akira, Berserk gibi çok üst düzey işler vardır. Lone Wolf and Cub çok önemli bir manga'dır.

dayıcomics

Enteresan bir biçimde bu manganın animasyonu yok, live action filmleri var. Acaba filmleri nasıl? ;D

Harun Ça

Alıntı yapılan: dayıthegamer - 12 Şubat, 2020, 14:10:29
Enteresan bir biçimde bu manganın animasyonu yok, live action filmleri var. Acaba filmleri nasıl? ;D

6 film ve 3 sezonluk-26şar bölümlü- dizisi var. Diziyi izlemedim onun için yorumum yok filmler içinse yeni ciltler çıkana kadar beni eğlemişti. Çekildiği yılları göz önüne alarak değerlendirmek lazım.

İdrava

An itibari ile 23 cildin hepsini edessa yayınevinden almış bulunmaktayım. Geri kalan 5 cildin bir an önce çıkması dileğiyle...

İdrava

Abi dalga geçmezseniz bir şey söyleyeceğim. Bu virüsten dolayı rüyamda bu seri bitmemiş diye gördüm. Forumda herkes üzüntüsünü dile getiriyordu😄

Mrtekin

They drew first blood...

battlehammer

Ben de ilk 20 cildi aldım, bitmesini bekliyorum serinin kalanı için.