Yalnız Kurt ve Yavrusu - Marmara Çizgi (28 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan emre ozdamarlar, 08 Ekim, 2011, 22:34:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

tommikser

İlk sayısını iki kere okuduğum üçüncüsüne başlamak üzere olduğum ve son yıllarda en heyecanla beklediğim kitap.Çıkacak sayı için ne kadar sevindiğimi anlatamam.

darkwood

İlkini beğendim, ikinciside hemen gelirse hiç fena olmaz.
Ama Marmara bu kitabı elimizde görmeden ne desek boş.  8)
Darkwood Sakinleri..

hanac

İlk cildin yarısına kadar okudum.

Mükemmel bir çizgiroman.

2. sayının da hemen çıkacağına çok sevindim.

Bu mangalar satıyor arkadaşlar.

Biz daha çok Bone falan bekleriz.  :)

Tarkan Kurt

İkinci cildin hemen çıkması gayet güzel. Demek ki satış iyi olunca Marmara Çizgi de düzenli ve periyodik yayıncılık yapabiliyormuş. ;D

pearl jam

Süper haber! Zaten yayınevi satan kitabı bizden çok basmak ister diye düşünüyorum.

Son yıllarda okuduğum en iyi çizgi romanlardan biri olan Bone' a da bir güzellik yapsınlar ama.

Bone un yeni bir sayısını okurken sonlara yaklaştıkça hüzünleniyorum resmen :) bir sonraki için kim bilir kaç ay bekleyeceğiz? ( ya da görbilecek miyiz ? ) diye düşüncelere dalıyorum, bu düşünceler eşliğinde bir bakıyorum kitap bitmiş, beklemeye başlamışım bile  :'(  ( çok acıklı oldu  ;D )

alan ford

Daha birincisini alamadan ikinci cilt ha. Helal olsun. Bu aralar taşınma işiyle uğraştığımdan hiç sipariş geçemedim. Bütçe öyle bir delindi ki sıkı bir eleme yapmama gerekecek zaten. Ama yine Yalnız Kurt ve Eniği kaçmaz.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

s.b

Alıntı yapılan: ilke - 19 Kasım, 2012, 18:29:09
fark ettiniz mi arkadaşlar bilmiyorum ama büyük dediğiniz boyut death note ile bire bir. Neden herkese (ben dahil) death note'dan büyük olmuş gibi geliyor bilemiyroum. sanırım kapağın dizaynından.

İlke beyinde belirttiği gibi kitap Death Nothe ile birebir aynı boyutta. Fiyatının diğer Mangalardan yüksek olduğu konusuna gelirsek. Lone Wolf, Death Note'dan %50 daha fazla sayfa sayısına sahip. Tam 304 sayfa.

Lone Wolf'un ne olduğunu kitabın içindeki şu sözlerin bize daha iyi anlatacağına inanıyorum.

-- Edo'dan bir şuikastçi gönderildi. Adı bilinmiyor. Yaşı bilinmiyor. Kılıç okulu ve kullandığı silahlar bilinmiyor. Tek bilinen, yanında küçük bir çocukla gezdiği. Bu yüzden kendisine Yalnız Kurt ve Yavrusu deniliyor. Çok tehlikeli olduğu biliniyor.

Adamımız bir kiralık katil. Kılıcını, parayı verenin emrine göre kana buluyor. Bütün bu katliamları yaparken yanında üç yaşında küçük bir çocuğun bulunması çok luzumsuz kalıyor. Bu ilk ciltteki maceralar 30 ar sayfa civarında. İlk olarak 1970 yılında yayınlanmaya başlanmış. Yani tam 42 yıl önce.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

ferzan

Benim çok hoşuma gitti...İlk cildi okumadan önce döneme Fransız kalmayayım,çok ilgimi çekmese de bir bakayım diyerek Akira Kurosawa'nın 7 Samuray'ı ile Yojimbo'sunu(Bir parça da A Fistfull of Dollars uyarlaması hatırına) izleyip öyle başına oturdum...Birkaç akşamda sindirerek okudum...Şöyle söyleyeyim,ilk kez giriş yaptığım Kurosawa filmleri artı bu kitapla iki gündür pilavı çubukla yiyorum,zerre ilgimi çekmemiş ve çekmeyeceğine de adım gibi emin olduğum Japon dönem anlatılarını fellik fellik arar oldum...Mangadan Gunmm dışında zerre hazetmeyen biri olarak ciltlerin aylık ve düzenli çıkmasını diliyorum...Bir de çizeri Kurosawa hastasıymış,hatta Yalnız Kurt tiplemesi Yojimbo'daki başrol oyuncusunu şiddetle hatırlatıyor bana...Kısaca bilmeden şahane bir giriş yapmışım...Lütfen devam Marmara Çizgi...28 cilt az buz birşey değil ama lütfen devam...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hanac

İlk cildi bitirdim.

Ben de Akira Kurosawa hayranı olduğum için neredeyse bütün filmlerini izlemiştim.

Dolayısıyla japon kültürüne uzak değilim.

İlk ciltteki son hikaye çok iyi;

Yalnız Kurt'un oğluna "Ya Topu seç ya da kılıcı" dediği sahne mükemmel.

tommikser

hanac

tommikser

gamlıbaykuş

Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80