Yalnız Kurt ve Yavrusu - Marmara Çizgi (28 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan emre ozdamarlar, 08 Ekim, 2011, 22:34:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun Ça

Devamınıda bu hızda bekliyoruz. Bitincede Vagabond'a başlansa ne güzel olur. Marmara Çizgi duy sesimizi.

darkwood

Bu iyi bir haber.
İlk sayıyı okududum ve oldukça beğendim, sanırım bu kitabın 2.sayısını da satın alacağım.
Darkwood Sakinleri..

hanac

HacıGeraltEmmi

İlk cildi ikinci tekrar okudum, ilk okumamın aksine çok beğendim. Aceleye getirmeden okumak gerekiyormuş :) 2. cilt ise tek kelime ile muhteşem. Soğuklar Gelirken, Zavallı O Sue ve diğer maceralar... Uzun süre hafızalardan silinmeyecek öyküler. Marmara'yı gönülden kutlarım, gerçekten büyük bir işe imza atmış.

pearl jam

Alıntı yapılan: designer73 - 01 Şubat, 2013, 11:50:27
İlk cildi ikinci tekrar okudum, ilk okumamın aksine çok beğendim. Aceleye getirmeden okumak gerekiyormuş :) 2. cilt ise tek kelime ile muhteşem. Soğuklar Gelirken, Zavallı O Sue ve diğer maceralar... Uzun süre hafızalardan silinmeyecek öyküler. Marmara'yı gönülden kutlarım, gerçekten büyük bir işe imza atmış.

Abbas abinin de  dönmesiyle  ;D forumda lone wolf u beğenmeyen kimse kalmadı

hennessy

2.cilt de bitti.Harika bir hikaye ile karşı karşıyayız hapishane sahneleri çok güzeldi.Hikaye harika gidiyor kesinlikle okunması tavsiye olunur çok şey kaçırırsınız benden söylmesi.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

2. cildi okumayı bitirdim.

Hikayeler ilk cilde göre daha iyi idi.

Özellikle hapishanede geçen ilk macera olan Kırmızı Kedi mükemmeldi.

alan ford

Uzun zamandır çizgi romanla aram ekşi gibi. Serilerden giderek soğuyorum hatta çoğunu takip etmeyi bıraktım. Okuyup bitirebileceğim tek sayılık maceralar ya da kısa seriler ilgimi çekiyor. Ya da çekiyordu diyelim.  Yalnız ve Kurt Yavrusu ise bambaşka bir keyif.  İlk cildi yeni bitirdim ve ikinci cilde başlamadan önce kısa bir molada yazıyorum bunları. Uzun zamandır bir çizgi romanı okurken bu kadar keyif almamıştım. İyi çizgi romanın milleti , zamanı falan olmuyor demekk ki. Teşekkürler Marmara
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

darkwood

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 09 Şubat, 2013, 20:36:46
Yav bu hapishane macerasi hangisiydi, herkes ondan bahsediyo. okuyali cok uzun zaman oldu 2. cildi, biri bi hatirlativersin :)
Ya da bi baslik mi acsak yalniz kurt ve yavrusunun maceralarini kisa kisa özetledigimiz. Toplam 28 cilt, her ciltte 5-6 macera, hic hatirlamiycaz ilerde ne okudugumuzu :)

Tamam o zaman bu hapishane macerasından ufak bir özet geçeyim.

Dikkat İpucu içerir..
"Kahramanımız yangın çıkaran bir elemanı bulup yok etmek üzere bir suikast işi alır. Bu kişi bir mahkumdur ve onun yanına ulaşabilmek için kendini hırsız gibi gösterip hapishaneye attırır. Fakat hapishanedeki mahkum sayısı çok fazla olduğu için bazı mahkumları kendi aralarında infaz ederler ve bu infaz olanlarda genelde yeni mahkumlardır. Bunun sonucunda bizim elemanı infaz etmek isterler, fakat infazcıların hepsi "aslında kendisi infazcı olan" bizim eleman tarafından 2 tahta parçası ile infaz olurlar. Bu kadar özet yeterli sanırım..."
Darkwood Sakinleri..

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 03 Şubat, 2013, 21:04:40
Özellikle hapishanede geçen ilk macera olan Kırmızı Kedi mükemmeldi.

İsveç'den özel bir istek gelmiş.  :)

Kırmızı Kedi hikayesini özetlememiz istenmiş.

Dikkat - Spoiler içerebilir

Kahramanımız bu hikayede bir kundakçıyı bulup cezalandırmak için hapishaneye girer.

Hapishaneye girmesi ile türlü işkencelere maruz kalır.

Kundakçının yerini öğrenmesi ile koğuştukilere hakettikleri cevabı verecektir.

Kundakçı ölüm cezasına çarptırılmıştır ve 1 gün sonra idam edileceği için özel hücrede tutulmaktadır.

Adamımız kendini de o hücreye de göndermeyi başarır ve orada kundakçının ardındaki adamı da öğreniriz.

emre ozdamarlar

alan ford

Bugün birde Yojimbo'yu seyrettim üstüne ki herkese tavsiye ederim. Yarına Yedi Samuray seyrederim birde, deme keyfime  :D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

emre ozdamarlar

Yedi Samuray'i kesfettigim sene 5-6 kez seyretmisligim vardir.

hanac

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 10 Şubat, 2013, 22:35:24
Yedi Samuray'i kesfettigim sene 5-6 kez seyretmisligim vardir.

Toshiro Mifune muhteşem bir oyuncudur.

Hidden Fortress filmini şiddetle tavsiye ediyorum.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1366.msg9169.html#msg9169

rumar80

Shogun dizisinde Efendi Toranaga rolünde de çok başarılıdır.