ÇİZGİROMANDA KAPAK NE KADAR ÖNEMLİ?

Başlatan yalcinerol345, 09 Kasım, 2011, 09:35:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Öncelikle çizgiromanın veya herhangi bir kitabın kapağına bakarım. Kapak albenili olmalıki satın alayım. Fakat sürekli satın aldığım bir çizgiromanı kapak resmini beğenmiyorum diye rafa geri koymam.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

İyi bir kapak bana sadece 'Kapak da güzelmiş, şahaneymiş' dedirtir o kadar...

Kapaktan geçtikten sonra şöyle bir göz attığım iç sayfalar bana çizgiromanı aldırtır...

Misal DY Kızılmaske 2'nin o ışıltılı güzel kapağı, iç sayfaların karanlığını yenemedi...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Gambit

12 oy kapak onemli degildir, 11 oy kapak onemlidir su an itibari ile

kapak manyak onemlidir
oyle onemlidir ki yabanci cizgi romanlarin bile cogunun kapagini baska cizerlere cizdirdikleri olur satis artsin diye (ornek: Alex Ross kapakli farkli ic cizerli, earth x, project super powers...)

Aslan Sukur cizimleri o kadar iyidir ki, bir arkadasin dedigi gibi kapaklar oyle olmasa bir cok kisi bu kadar sevmezdi fumetti leri

Kapak iyiyse cizgi roman ici ve konusu iyidir denilemez, ici kotu olabilir ama ici ne kadar iyi olursa olsun, kapak kotuyse, satislar duser, bu da ayri bir gercektir

Louis Gara

kapak candır, hardcover ve chemise olursa canandır  ;D

You've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?

hennessy

okumama rağmen mandrakenin kapaklarını aslan şkür çizdiği için alıyorum kapak önemli.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Hayal Kahvem

Çizgi Romanda kapağın çok önemli olduğunu düşünmüyordum ama önemli sanıyorum.

Zagor için söylersem eğer...  Ferri'nin çizimleri olunca ne denebilir ki?

Saygıyla alıp kapak çizimlerine derin derin bakıyorsun.

Ama kitap ve dergilerde kapak çok önemlidir bence.

Aynen insanın yüzü nasıl  yüreğini yansıtırsa, dergi ve kitap kapakları da yürekten sinyaller verir.

Duygularını abartmayı seven bir bünyeye sahibim.

Ama abartmıyorum benim için dergi ve kitap kapakları fena halde önemlidir.

mgsar

Alıntı yapılan: hennessy - 19 Ocak, 2012, 12:39:46
okumama rağmen mandrakenin kapaklarını aslan şkür çizdiği için alıyorum kapak önemli.
Aynı şekilde farklı seriler de aynı macerada olsa, okumuşta olsam sırf Aslan Şükür kapağı için Kızılmaskeleri alıyorum.

emre ozdamarlar

DC ve Marvel icin pek cok önemli serinin kapak cizerligini yapan Dave Johnson'in her hafta cikan dergilerin iyi ve kötu kapaklarini hakkinda incelemelerini iceren bir blog.

http://johnsoncoverhi-lo.blogspot.com/

Hayal Kahvem

Emre'nin yazdığı linkten sonra iyice öğrendim.

Çizgi romanlarda  da kapak çok ama çok önemli. ;)

Çizebilmek yeteneğine sahip olmak ne hoştur kim bilir?

Müthiş bir sanat çizmek, resmetmek...  Müthiş!

Aslında çizgileri seven bir ruha sahip olmak da azımsanacak bir durum değil.

Çünkü herkes etkilenmiyor çizgi romanlardan... Çizgilerden.

Allaha çok şükretmem lazım. Çizemiyorum ama çizgileri seyretmeyi seviyorum. Çok şükür! :)

DAMPYR

Kapak çizgi romanı sattıran en büyük özelliktir.Örnek verecek olursak Demirbaş yayınlarının kapaklarını Aslan Şükür çizmeye başlayınca çizgi romanların satış grafiği epey yükselmiştir.Kapak çekici olmassa o çizgi roman ne kadar güzel olursa olsun bizi pek çekmiyor.bu yüzden yayınevlerin dikkat etmesi gereken bir konudur... 8) ;)

haysat

Kapak gerçekten çizgi roman için önemlidir,hele bir ustanın elinden çıkınca daha bir önemli oluyor.
Okuyucu için okuduğu kahramanın kapak resimleri ona "olmaz böyle bir kapak" dedirtiyorsa hem onu mutlu eder,hemde yayınevinin satışlarını artırır.

Gerçekten bazı kapaklar vardırki bakmaya doyamaz insan,Tablo gibidir.

Kapak önemlidir arkadaşlar ....
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

darkwood

Ürünü önce ambalajı sonra içindeki ürünün kalitesi sattırır.
Bu çizgiroman içinde geçerli görünüyor.
Darkwood Sakinleri..