Ödüllü Kasım 2011 konusu

Başlatan rumar80, 15 Kasım, 2011, 20:45:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Esteban harikadır.Yakın zamanda yeniden buldum bu çizgi diziyi.İzleyeceğim inşallah.

Aynen çok severek izlediğim bir dizi idi yanlış hatırlamıyorsam kuş şeklinde bir uçaklarıda vardı.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

IMYTH

alan ford

İlk aklımda kalan Smith ve Jones sanırım. İki kovboyun maceraları. Köydeki eve televizyon gelmiş ama elektrik yok. Elektrik geldikten sonra büyük bir merakla başına oturmuşuz. Diziden aklımda kalan parça parça sahneler var sadece. Konusu neydi falan unutmuşum..

Yaş itibarıyla çizgi filmler daha çekici. yukarıda ismi zikredilenlerden başka birde Clamentine var  muhteşem açılış müziğiyle. Tabii ki bir de çocuk dizisi Uzun Çoraplı Kız Pippi. Hala kahramanımdır.  Yıllar sonra kitaplarını da büyük bir keyifle okudum.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

V

Alıntı yapılan: hennessy - 16 Kasım, 2011, 08:31:45

Aynen çok severek izlediğim bir dizi idi yanlış hatırlamıyorsam kuş şeklinde bir uçaklarıda vardı.

Som altından,güneş enerjisiyle çalışan,İnka yapımı ;D bir mekanik kuş-uçakları var.

Maceralardaki arkeoloji ve gizem unsurları Martinseverlerin hoşuna gidecek türden.

Estaban Forever!.. :)
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Alıntı yapılan: kafkaesk - 16 Kasım, 2011, 01:24:55
peki automan'i hatırlayan var mı? http://youtu.be/8lloeUkQ1m8

İlk defa duyuyorum. Çok kısa ömürlü olmuş.

13 bölümde bitirilmiş.

darkwood

Bugün aklıma gelen sevdiğim diziler, Köle İsaura, komiser Colombo, Tatlı Cadı, Kökler, Tatlı Sert, Wolton Ailesi, Dallas, Uzay Yolu, Petroçelli, Uzay Yolu

Darkwood Sakinleri..

pizagor

Çocukluğundan aklına gelen ilk 3 çizgi dizi deseler...

Robotech...

Nils ve Uçan Kaz...

Esteban...

Hele ki Robptech, bugün olsa yine aynı heyecanla başlarım seyretmeye...

Kimsede yok mu bu muhteşem çizgi dizinin bölümleri?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pearl jam

Çocukluk dönemimden Sikinoski' yi tek geçerim.

Türklerden Gülşen Abi ve Süper Baba..

Animasyon Voltran, Ninja Kaplumbağalar, Esteban, Simpsons, Southpark ve Uçan kaz...

Genel olarak da Seinfeld...

V

TRT 3'te Nöbetçi Mahkeme(Night Court) oynardı.Harika komedidir.

"İstemem,eksik olsun.."

V

Blakes 7 vardı.Bu pulp bilim-kurgu oldukça enteresandır..

"İstemem,eksik olsun.."

V

Yerli dizilerden Perihan Abla'yı tek geçerim..

"İstemem,eksik olsun.."

kalidor

Yerli yapım olarak 90'ların sonunda Taylan Biraderler X-Files'ın Türk versiyonu denilebilecek Sır Dosyası adlı bir dizi yapmışlardı. Kamera çekimleri, (ilk 16mm kamera Türkiye'de bu dizide kullanılmıştı) ve sesli çekilmesi ile ilginç bir diziydi. Türkiye'de kaliteli yapımlara bir alerji olduğu için 4-5 bölüm sonra yayından kaldırılmıştı. Taner Birsel ve Mehmet Günsur oynuyordu. İnli-cinli olduğu için korkutuyordu :D

Jeneriği için:

http://www.youtube.com/watch?v=aS4lwGrga98
Crom! Ölüleri Say...

sefik

Alıntı yapılan: kalidor - 16 Kasım, 2011, 13:46:01
Yerli yapım olarak 90'ların sonunda Taylan Biraderler X-Files'ın Türk versiyonu denilebilecek Sır Dosyası adlı bir dizi yapmışlardı. Kamera çekimleri, (ilk 16mm kamera Türkiye'de bu dizide kullanılmıştı) ve sesli çekilmesi ile ilginç bir diziydi. Türkiye'de kaliteli yapımlara bir alerji olduğu için 4-5 bölüm sonra yayından kaldırılmıştı. Taner Birsel ve Mehmet Günsur oynuyordu. İnli-cinli olduğu için korkutuyordu :D

Jeneriği için:

http://www.youtube.com/watch?v=aS4lwGrga98
yerli dizi diyince bir efsane geldi aklima,Iz pesinde :D
Osman yagmurdereli ve Mehmet aslantug

yunusmeyra

70'lerin sonlarıydı galiba..her bölümü bir başka hayal alemine götürürdü biz çocukları..insanoğlunun ebedi düşlerinden..hiç eskimez..bizde yani o zaman ki trt'de bir 10 yıl gecikmeli yayınlanmış dizilerdendi..tabii ki "pulp"'tı..ama biz de çocuktuk..bir de ünlü çizgi roman kahramanı "buck rogers" 'ın uyarlaması "25.yüzyıl" vardı..

ama benim bilim kurgu favorim "galactica" idi..
çizgi film dizilerinden,sinbad,marko,vikingler..

bunun ötesinde yaşı 40 civarında olan tüm arkadaşlarımızın paylaştığı dizi ve çizgi diziler "heybemizdedir"..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Mister NO

Uzay Yolu

Bonanza

Logan'ın Kaçışı

Clementine

Walton Ailesi

Vadideki Hayat

Serüven Peşinde

Ivanhoe

Küçük Ev