Red Sonja'yı istiyoruz...

Başlatan kalidor, 13 Aralık, 2011, 17:15:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

TARİFLİ veya TARİFSİZ RED SONJA'YI İSTEMEYE DEVAM EDİYORUZ

Crom! Ölüleri Say...

kalidor

ÇEŞİT ÇEŞİT veya TEK TEK RED SONJA'YI İSTİYORUZ

Melike Acar'ın ellerine sağlık
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Yeterki yayınlansın, her şekilde kabulümüzdür.  8)
Darkwood Sakinleri..

darkwood

Bu akşam biraz nostalji yapıp Conan'ın eski alfa 48 nolu Tam Maceralı Koleksiyon dizisi ciltlerinden birini okuyacağım.

İçindeki maceralar; Red Sonjalı Büyücüler Savaşı, Zambula Yamyamları ve Meydan Okuyuş.

Not: Büyücüler Savaşının başında 4-5 sayfa okudum. Conan ile Red Sonja kapışır ve Conan Red sonjanın kılıcını düşürür sonra onu kucaklayıp han odasının yolunu tutar.
Devamı mı?   henüz okumadım.  ::)  :) ;) :D ;D

İnanmıyorsanız bunlarda çizim kareleri

Tam sevgili kalidor a göre bir konu aslında...

Darkwood Sakinleri..

darkwood

P.S.: Resimlere bakıpta sakın Red Sonjadan vazgeçtiğimizi filan sanmayın !!!
"hala elinde kılıç ile dolaştığına göre"  ;)  Red Sonjayı istemeye devam ediyoruz.  :o

Darkwood Sakinleri..

kalidor

Alıntı yapılan: darkwood - 15 Mayıs, 2012, 23:32:20
Bu akşam biraz nostalji yapıp Conan'ın eski alfa 48 nolu Tam Maceralı Koleksiyon dizisi ciltlerinden birini okuyacağım.

http://i41.tinypic.com/zvstom.jpg

İçindeki maceralar; Red Sonjalı Büyücüler Savaşı, Zambula Yamyamları ve Meydan Okuyuş.

Not: Büyücüler Savaşının başında 4-5 sayfa okudum. Conan ile Red Sonja kapışır ve Conan Red sonjanın kılıcını düşürür sonra onu kucaklayıp han odasının yolunu tutar.
Devamı mı?   henüz okumadım.  ::)  :) ;) :D ;D

İnanmıyorsanız bunlarda çizim kareleri

http://i42.tinypic.com/rmp4c0.jpg

Tam sevgili kalidor a göre bir konu aslında...

Ah Mesut Abi bu konudan forumda bahsetmiştim, görseller de vardı hatta :D Büyük ihtimal ödüllü konuların birindeydi. Sonunu iyi biliyorum, ilginç ve unutulmaz bir maceradır
Crom! Ölüleri Say...

s.b

Bu macerayı yıllar önce okuduğumu çok iyi hatırlıyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

Macerayı yeniden okudum gerçekten güzel ve sonu oldukça duygusaldı.
Macera sonunda Conan'dan ayrılıp tekrar yollara düşen Red Sonjanın, "gözünden süzülen bir kaç damla yaş ile birlikte" Conan için şu düşünceleride oldukça dikkat çekiciydi;
"Onun tek kadını olacağımı bilseydim kılıcımdan vazgeçebilirmiydim acaba..."

Darkwood Sakinleri..

pizagor

Alıntı yapılan: darkwood - 16 Mayıs, 2012, 15:13:05
Macera sonunda Conan'dan ayrılıp tekrar yollara düşen Red Sonjanın, "gözünden süzülen bir kaç damla yaş ile birlikte" Conan için şu düşünceleride oldukça dikkat çekiciydi;
"Onun tek kadını olacağımı bilseydim kılıcımdan vazgeçebilirmiydim acaba..."

Orijinal konuşma balonunu merak ettim! İlke Keskin ile geçenlerde konuşurken Conan konuşma balonlarının Alfa döneminde fazlasıyla tırpanlandığını farkettiğini söylemişti de ona dayanarak acaba gerçek ifade bu mu diye işkillendim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kalidor

Sevgili Özgür ilgili sayı şu:

(A War of Wizard) CTB:115 (Roy Thomas-John Buscema-Ernie Chan)

Ayrıca Conan 22'lik tam maceralı cep dizisinde ise 3. sayıda ve Conan Alfa Yayınları Tam Maceralı Koleksiyon Dizisi Sayı 48 - Büyücüler Savaşı olarakta yayınlanmış.

Resimli ayrıntılar için:

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,3772.30.html

Hizmette sınır yok. Altın Madalyon Conan formu ;)

Crom! Ölüleri Say...

kadri kerem

Daha geçen gün Kalidor hakkında konuşurken benim de içimden geçmişti bu istek. :) Hatta hemen google amcaya sormuştum Red Sonja'yı, Türkçe'de neler var neler yok diye.

kalidor

bu önemli mevzuyu konu altına da alalım. Trolsem trol deyin :)

Sonja'nın ana olarak 2 farklı çizimi vardır. Birincisi Barry "Windsor" Smith tarafından ilk kez çizgiromana uyarlanması sırasındaki çizimleridir. Zamanında hem Roy Thomas'a hem de BWS'e ödül kazandırmış "Song of Red Sonja" adlı  öyküyü renkli olarak kroniklerin 4. cildi içinde de okumuştuk. BWS'nin tüm kadın çizimleri gibi Sonja'da gayet naiftir.  İkinci ve aşina olduğumuz çizim ise Frank Thorne'a aittir ve tam anlamıyla kılıçlı dişi şeytan konseptini çizgiroman dünyasına kazandırmıştır. Fakat Sonja'ya devrim olan "metal bikini"yi  ise ünlü İspanyol çizer Estaban Maroto (kendisini bazı Brendon öykülerinde de görmekteyiz) giydirmiştir.

Frank thorne 1970'li yıllarda çizgiroman festivallerinde bir parodi olarak yapılan Red Sonja'ya benzeme yarışmalarında da bizzat büyücü rolünde oynamıştır. Google'dan Red Sonja diye arattırdığınızda çıkan siyah beyaz resimler bu döneme aittir. Alfa'nın 200 TL'lik ve 14 sayılık 2. Red sonja serisinde bizzat bununla ilgili bir öykü bile vardır. (bkz. 2 resim yukarıda) Tabii bu dönemlerden aynı zamanda çizgiroman senaristi olan Wendy Pini'yi de unutmamak lazım.

Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Crom! Ölüleri Say...