Takipsiz kargo ne kadar güvenli?

Başlatan SkyWolka, 28 Temmuz, 2012, 14:22:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SkyWolka

Merhabalar,
Mycomicshop ve Midtowncomics'ten çizgi roman almayı düşünüyorum ve en ucuz kargoları sanırım takipsiz havayolu kargosu.Ancak bunların süreleri baya uzunmuş ve takipsiz olduğu için sipariş ettiklerini alamayanlar oluyormuş.Tabi ben bunu başka forumlarda okudum yani adamlar çizgi roman dışında başka şeyler sipariş edip alamamışlar.
Acaba çizgi roman siparişlerinde de böyle kaybolma veya gelmeme sorunu varmıdır?Ve bu iki site bu konuda ne kadar güvenlidir?

ErenKoyunoglu

30 - 35 gün sürüyor gelmesi. Takipsiz olsa da Amerikadan çıktığı günü görebiliyorsun. Amerika'dan çıktıktan bir hafta içinde genelde elinde oluyor. Bir iki siparişim oldu problemsiz geldi. Yalnız kargo hariç 75 Euro'yu geçmesin.

SkyWolka

Geçince ne oluyor?Ve sanırım az miktarda sipariş için uygun bu yöntem?

Harun Ça

Alıntı yapılan: SkyWolka - 28 Temmuz, 2012, 14:37:04
Geçince ne oluyor?Ve sanırım az miktarda sipariş için uygun bu yöntem?

Gümrükte sorun yaşayabilir.

SkyWolka

Alıntı yapılan: Mic-Har - 29 Temmuz, 2012, 00:17:20
Gümrükte sorun yaşayabilir.
PTT'yi aradım 100 lira mı 100 dolar mı neyin altında alışveriş yaparsam gümrükte takılmıyormuş.Bütün bu kaybolma ve geç gelme olayları gümrük yüzünden mi?

Harun Ça

Kesin bir bilgiye sahip değilim ama benim bildiğim 50 dolar altı sorun olmuyor birde hediye paketi şeklinde olursa daha rahat geçiyor bazı alışveriş siteleri böyle bir yol izliyor.