ARKADAŞLAR LÜTFEN!!!

Başlatan drfuhrer, 14 Ocak, 2012, 22:35:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

drfuhrer

bu forum hepimizin.geniş başlıklar ilgi çeker.ama mümkünse forumda çizgi roman dünyasıyla ilgili şeyleri konuşalım.oynanan film listeleri veya başka şeyleri foruma taşımasak,daha iyi olmaz mı?ben de kalkar en çok satan oyun,en çok izlenen filmler,van damme'nin oynadığı filmler v.s  v.s  v.s gibi başlıklar açsam,herkes kendi zevkine göre başlık açsa...bu işin sonu gelmez..sevgili kızılmaske kişisel birşey değil bu,yanlış anlama lütfen...

Gambit

ben de bi 15 dakika once hanac a mesaj atmistim bu konuda ne oluyor diye

ArAmAS in dedigine katiliyorum, herkes kendi hobileri ilgi alanlari ile bir seyler paylasirsa .. cikar forumun

lutfen saygili olup cizgi roman ile ilgili haberleri paylasalim

DAMPYR

Alıntı yapılan: ArAmAS - 14 Ocak, 2012, 22:35:27
bu forum hepimizin.geniş başlıklar ilgi çeker.ama mümkünse forumda çizgi roman dünyasıyla ilgili şeyleri konuşalım.oynanan film listeleri veya başka şeyleri foruma taşımasak,daha iyi olmaz mı?ben de kalkar en çok satan oyun,en çok izlenen filmler,van damme'nin oynadığı filmler v.s  v.s  v.s gibi başlıklar açsam,herkes kendi zevkine göre başlık açsa...bu işin sonu gelmez..sevgili kızılmaske kişisel birşey değil bu,yanlış anlama lütfen...

Yok kızmadım haklısında ben her türlü konuyu konuşalım istiyorum.ondan böyle bir başlık açmıştım.ama asıl konumuz çizgi roman tabi sen nasıl istersen..... ;) :)

DAMPYR

Alıntı yapılan: Gambit - 14 Ocak, 2012, 22:39:17
ben de bi 15 dakika once hanac a mesaj atmistim bu konuda ne oluyor diye

ArAmAS in dedigine katiliyorum, herkes kendi hobileri ilgi alanlari ile bir seyler paylasirsa .. cikar forumun

lutfen saygili olup cizgi roman ile ilgili haberleri paylasalim

Tamamdır arkadaşlar bi sakin olun asıl konumuz çizgi roman..... ;) :)

drfuhrer

sevgili kızılmaske seni kişisel olarak tanımıyorum ama seviyorum.çizgi roman dünyası hakkında yazdıkların hoşuma gidiyor çünkü.bunu da bil yani:)
ama dediğim gibi-dediğin gibi çizgi romana hep destek,tam destek....

DAMPYR

Alıntı yapılan: ArAmAS - 14 Ocak, 2012, 22:50:13
sevgili kızılmaske seni kişisel olarak tanımıyorum ama seviyorum.çizgi roman dünyası hakkında yazdıkların hoşuma gidiyor çünkü.bunu da bil yani:)
ama dediğim gibi-dediğin gibi çizgi romana hep destek,tam destek....

Çok Teşekkür Ederim.Çizgi Roman için sonuna kadar arkandayım.... 8) :D

ferzan

Açıkçası,kendi adıma çizgiromanla doğrudan alakalı olmasa da çizgiromana paralel konuların forumda mütevazi bir yer kaplamasını her daim olumlu karşılayabilirim...Haklısınız,burası çizgiroman forumu ve çizgiromanla ilgili şeyler masaya yatırılmalı ama şunu da unutmamalıyız ki sinema,müzik,kitap,tv dizileri ve benzer konular da çizgiroman gibi birer anlatı çeşidi...Pek çoğu çizgiromanlardan beslendiği gibi,bir çok çizgiromanın çıkış noktası ya da barındırdığı göndermeler de bu türlere dair...Burada paylaşılmasaydı,belki varlığından bile haberdar olmayacağım ya da çok geç farkedeceğim epey kazanımım oldu...Laf lafı,konu konuyu açar ama en nihayetinde gene herşey dönüp dolaşıp çizgiromana döner...Bir üye,bir dizinin tanıtımını yapar...Başka bir üye der ki,bu konu aslında falancanın hayatına ışık tutuyor...Oradan başka bir üye yönetmene takılır,senariste giydirir...Oturup araştırdığımızda bir de öğreniriz ki filmin konsept sanatçısı ya da story-board'çusu,kimimizin gayet yakından tanıdığı ünlü bir çizer çıkıverir...Biraz daha eşelediğimizde o film ya da diziden hangi çizgiromanlara dolgu malzemesi çıktığını,hangi öyküde neye gönderme yapıldığını öğreniveririz...Misal verdim ama bu tarz paylaşımların ve yaklaşımların bana kazandırdığı aynen böyle birşey...Bu tarz paylaşımları hakkıyla yapan birtakım üyelerimiz var ve ben devam etmesini can-ı gönülden arzu ediyorum...Şu konuda endişemiz olmasın,tüm yollar çizgiromana çıkacaktır bu forumda hep...Yer kirliliği olmaksızın,başka site ya da forumlarda olduğu gibi işin suyu çıkmaksızın,şu ana dek olduğu gibi tadında devam etmesinden yanayım...Uzun zamandır foruma sadece tadımlık girebiliyorum,çok vakit ayıramıyorum ama sesimin soluğumun kesilmesinden önce bu forumda,mevcut konularda herhangi bir fazlalığa,gereksizliğe veya kirliliğe denk geldiğimi de hatırlamıyorum...Tabii,bu hiç olmayacağı anlamına gelmez ama şu ana kadarki gidişat bence gayet makuldur...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

rumar80

Bence de forumumuzda diğer konular ile ilgil paylaşımlar yerini almalı. Bazen bilmediğimiz bir kitap, ya da filmi buradan öğrenebiliyoruz. Tabii ki ağırlık çizgi romandan yana olmalı ama diğerlerini de reddetmemeliyiz.
  Benim tek itirazım her hangi bir konuda başlık açılmışsa en azından diğer üyelerin de sindirebilmeleri için benzer bir ikinci konuyu en az bir gün sonra açabilmemizin daha uygun olacağıdır. Böylece açılan konu hak ettiği değeri alır ve kalabalıkta kaynamaz.

darkwood

Arkadaşlar yazdıklarınıza katılıyorum. 
Bu konuyu daha önce yönetici arkadaşlarımız ile aramızda tartışarak, forumun ana sayfasını 5-6 ay kadar önce çizgiroman ağırlıklı olarak yeniden düzenledik ve çok azınlıkta da olsa diğer çizgiroman ile alakası olmayan konular için "çizgiroman dışı" diye anasayfamızın alt kısımına küçük bir bölüm açtık.
TV Sinema Edebiyat bölümü gibi kısmen çizgiromanı kapsayan, bazı bölümleri ise yerinde bıraktık.
Konu paylaşımlarında en önemli nokta, ana başlığa ait alt konuları açıp bu alt konuyla ilgili paylaşımlarda bulunmaktır.
Bazen ana başlıklar ile ilgili ilgisiz alt konular açılabildiği gibi bazende konular paylaşım esnasında başlık dışına çıkıp farklı paylaşımlara dönüşebilmektedir.
Yönetici arkadaşlarımız ana konu ile ilgisiz başlıkları fark ettikleri zaman bu başlık ve altındaki paylaşımları gerekli bölümlere taşımaktadırlar.
Herkese keyifli paylaşımlar.
Darkwood Sakinleri..

Gambit

darkwood konu o degil

bir cizgiroman forumunda tabii ki sinema bolumu olabilir.

bu bolum, cizgiroman veya cok guncel bazi filmleri tartismak icin zaman zaman baslik acilarak kullanilabilir

bir gunde bir kullanici (bu durumda kizilmaske :)  ) 20 tane baslik acip bilmem kimin filmleri diye baslik aciyorsa, hem o bolum hem de forum amacindan uzaklasmis olur

degisik kategoriler olmalidir, yararlidir ama kullanimi da belirli olculerde olmalidir

DAMPYR

Bu konuda yazı yazan yazmayan herkeze teşekkür ederim.ben forumumuzu diğer klasik forumlardan farklı herşeyin bulunduğu,konuşulabildiği( tabi ana konu gene çizgi roman olan) bir forum haline getirmeye çalışıyorum.yaptığım listelerdeki amaç ustalara saygı kuşağı gibi birşeydi unutmayınki serdar gökhanın cüneyt arkının...vbg sanatçılarının oynadığı çoğu flim çizgi romanlardan alınmadır.haklısınız başlıkları tek tek açmak lazımdı onda acele ettim.bunun için özür diliyorum.ama ben istedim ki herkez sevdiği sanatçı ve oynadığı bir filmi hakkında yorum yapsın.beni beğenmeyen arkadaşlarada kızılmaske yumruğu yiyip kurukafa dövmesi ile hayatları boyunca dolaşmamaları için uyarıyorum.ve ana konumuza geri dönüyorum.... ;D ;D ;D