2011 En İyiler Seçimi

Başlatan hanac, 17 Ocak, 2012, 20:23:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

aslında geçen sene fumetti'de ipi göğüsleyen Büyülü Rüzgar'dı ve Ken parker'ın esamisi okunmuyordu. Bu sene toparladılar. Mister No , Martin Mystere ve Zagor'da Klasik maceralar önde giderken Tex yeni maceralarıyla ipi göğüsledi. Bu da aslında İtalya'da da bu maceraların niye yavaşladığının ya da bittiğinin göstergesi. Yalnız Altın Tex  seneye yeni seriyi geçebilir.

Bu arada Frankofon'da Thorgal ve Balacksad aynı sayıda tam puan aldılar , Thorgal aldığı iki puanlarla farkı açtı. Aynı Durum Tarkan ve En Kahraman Rıdvan içinde geçerli. Eğer herkesin tek tercih hakkı olsaydı beraberlikler olacaktı.

Bu arada Tarkan ve Büyülü Rüzgar geçen seneye göre en çok düşüş gösterenler. Tarkan yine birinciliği aldı ama geçen seneki performansından çok uzaktı. Bunda da düzensiz yayınlanmasının etkisi olduğunu düşünüyorum. Büyülü Rüzgar neden bu kadar düştü bilmiyorum. Geriden takip ettiğim bir seri. Maceralar kötüleşmiştir belki.

Bu arada Comics dalında tulum çıkartan Marmara Çizgi'yi tebrik etmek gerekir. Bunu becerebilen şimdilik tek yayınevi.

Death Note ise hakikaten ortalığı yıktı geçti.

Fumetti'de Dylan Dog ve Dampyr'de hatırı sayılır bir oy aldı.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hanac

Toplam 116 kişi oy kullandı.

125 oy hedefimizi tutturamadık.

Bize istifa etmek düşer, şapkamızı alır gideriz.   :)

HacıGeraltEmmi

Aslında tahmin edilebilen sonuçlar çıkmış.

Tetikçi'nin frankofonlarda sıralamada yer almaması, ve Süperman&Spider-Man ikilisinin ortak macerasınının sıralamada yer alması beni şaşırttı doğrusu. Tetikçi bana göre standartların üzerinde bir eser olmasına rağmen, üzerinde dönen sansür, soykırım hikayelerinden etkilendi belki. Süpi ve ağkafanın ortak macerasının bu kadar yüksek oy almasını, okuyucunun eskiye özlemine bağlıyorum ;D bana göre yılın gereksiz yayınlarından biriydi  :-\

Marmara Çizgi'nin kaliteli yayınları ile hakettiği ilgiyi görmesi sevindirici, bu durumda asıl pay sahibinin İlke olduğunu düşünenlerdenim, kendisini kutluyor, kaliteli yayınları için teşekkür ediyorum. (Yürüyen ölüler ve Conan'ı da bir düzene oturtmalarını diliyorum)

Beklentimin en yüksek olduğu yayıncılarımızdan olan 1001 Roman kimsenin yayınlamaya cesaret etmeyeceklerini yayınlayarak büyük çıkış yapanlardan olmuştu. Greystorm ve Volto okuyucunun ilgisi ile hakettikleri yerlerini almışlar gene. Fumetti Yayıncılığına kalite kazandıran Fuat bey'in, gereksiz çıkışlardan uzak, yeni yayınları bizlere kazandırmasını bekliyorum.

Yılın en büyük atılımını ise hiç kuşkusuz Akılçelen yaptı ve Türk okurunun da manga okuyabileceğini Death Note ile herkese gösterdi. Birbiri ardına ciltleri düzenli olarak yayınlayarak ta okuyucunun gönlünde kendine yer edindi. Aklımız çelecek yeni yayınlarını bekliyoruz. En büyük alkışı onlar hakediyorlar bence.

Jedmau

Tüm kazananları tebrik ederim.

Sevgiler
Ertan

darkwood

Tüm katagorilerde ortak olan en önemli hususlar ise kaliteli ve yeni yayınlar neredeyse tüm katagorilerde birinciliği almışlar.
Sadece yerli yayınlarda yeni üretim çizgiromanlar maalesef pek olmadığı için, tekrar yayınlarda beğenimler söz konusu ve derecelendirmede buna göre oluşuyor.
Okuyu artık kaliteli, yeni ve düzenli yayınlara daha fazla ağırlık veriyor, tüm kazanan yayınevlerini kutluyorum.
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Nerdeyse sevdiğim çizgi romanların çoğu birinci olmuş.Yeni yayınların ne kadar ilgi duyulduğunu tekrar görmek çok güzel.Death Note 186 puan ile açık ara birinci olması ne kadar kaliteli bir yayın olduğunu tekrar gösterdi.Katılan oy kullana ve bizleri bu yayınlar ile buluşturan herkeze tekrar teşekkür ederiz.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

kahramanlarsinemada

Organizasyonu oluşturan, oy veren herkese ve bizi çizgi romansız bırakmayan yayınevlerine teşekkürler.

Sonuçları ben de sayfamdan paylaştım:
http://www.kahramanlarsinemada.com/2011in-en-iyi-cizgi-romanlari-secildi/

DAMPYR

Liste hemen hemen okuyucuların sevdiği çizgi romanlardan oluşmuş.Demekki eskiye özlem ,yeniyede merak var sonucu çıkmış diyebiliriz..... 8) :D ;)

haysat

En iyi comics serisinde ilk 3'de Marmara çizginin adı var .
Demekki okuyucu düzgün yapılan işleri her zaman ödüllendiriyor.
Erdem Bey ve ilke arkadaşımıza teşekkürler.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

barisvolkan

Bana göre tahmin edilen ve olması gereken  sonuçlar.Okuyucu devamlılığı ,kaliteyi,  begeniyi katmış harmanlamış ama keşke katılım çok olsaydı.Arkadaşların oy kullan  mamasını anlamış değilim.Bu forum emek ederek hazırlamış sadece katkı isteniyor. Üzüldüm.Tüm kazanan yayın ve yayınevlerini candan kutlar,devamlılık bekleriz.

pearl jam

Alıntı yapılan: designer73 - 16 Mart, 2012, 13:11:48
Aslında tahmin edilebilen sonuçlar çıkmış.

Süpi ve ağkafanın ortak macerasının bu kadar yüksek oy almasını, okuyucunun eskiye özlemine bağlıyorum ;D bana göre yılın gereksiz yayınlarından biriydi  :-\

Beni de tek şaşırtan sonuç bu oldu galiba.

Bir de Şemsiye Akademisi ve Siperlerdeydik' in ilk üçe girmesini isterdim. Şemsiye Akademisi'nin güçlü rakipleri vardı ama Siperlerdeydik ilk üçe kesin girer diye tahmin ediyordum. Sanırım Ntv'nin yayımladığı klasik çr uyarlamaları arasında kaynayan ( belki onlarla aynı kalitede olduğu önyargısı oluşmuştur ) bir kitap olmuş. Sıradan insanların dramatik ama gerçek hikayeleri aracılığıyla savaşın anlamsızlığı ve acımasızlığını gözümüze gözümüze sokan kitap, yılın en iyi çizgi romanlarından biriydi bence.

Yahu aslında bir de kategori fark etmeksizin yılın en iyi çizgi romanını seçsek ne güzel olur. Altın Palmiye gibi bir ödül olurdu :)

hanac

Alıntı yapılan: pearljam - 17 Mart, 2012, 15:37:09
Yahu aslında bir de kategori fark etmeksizin yılın en iyi çizgi romanını seçsek ne güzel olur. Altın Palmiye gibi bir ödül olurdu :)

Faik aklın yolu bir. Böyle bir çalışma zaten yapılacak.

Öneri Özgür'den, uygulaması da ondan olsun.  :)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,4319.0.html

hanac

Alıntı yapılan: barisvolkan - 17 Mart, 2012, 15:12:31
Bana göre tahmin edilen ve olması gereken  sonuçlar. Okuyucu devamlılığı ,kaliteyi,  begeniyi katmış harmanlamış ama keşke katılım çok olsaydı. Arkadaşların oy kullan  mamasını anlamış değilim.Bu forum emek ederek hazırlamış sadece katkı isteniyor. Üzüldüm.Tüm kazanan yayın ve yayınevlerini candan kutlar,devamlılık bekleriz.

İngiliz ÇR Ödüllerinde olduğu gibi bir sayfa hazırlamak istiyoruz seneye.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,4578.0.html

Böylece herkes çok hızlı bir şekilde oyunu kullanabilecek, daha sonra mail adresi tarafından onaylanması şarı da var.

Böylece bir ID Number'dan fazla oy verme ihtimali de ortadan kalkıyor.

Bu konuda bana yardımcı olacak biri var mı ?

pearl jam

Alıntı yapılan: hanac - 17 Mart, 2012, 16:00:23

Keşke böyle bir kategoriyi Özgür fikri ilk ortaya attığında en iyiler seçimine ekleseymişiz. Şimdi o kadar kişiden yeniden oy toplamak zor olacak.

DAMPYR

Alıntı yapılan: pearljam - 19 Mart, 2012, 16:20:31
Alıntı yapılan: hanac - 17 Mart, 2012, 16:00:23

Keşke böyle bir kategoriyi Özgür fikri ilk ortaya attığında en iyiler seçimine ekleseymişiz. Şimdi o kadar kişiden yeniden oy toplamak zor olacak.

Evet zaten zar zor oy kullandı millet şimdi nasıl olacak böyle birşey...... ???