Hugo

Başlatan BlackBishop, 26 Ocak, 2012, 11:34:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BlackBishop

Hugo ve Yaratıcısı Bedu.

Kahraman ozan Hugo ve arkadaşlarının yaratıcısı Bedu (Bernard Dumont)'dur. 11 Nisan 1948'de doğdu. Resim çalışmalarını 1975 yılından itibaren Fransa'da yayınlanan Tintin (Tenten) dergisinde yayınladı. Hugo'nun dünyaya gelişi ise 1981 yılına denk geldi.

Doğan Kardeş, doksanlı yılların ilk yarısında Hugo'nun üç macerasını yayınladı. Bunlar Büyülü Fasulye, Kornölu'nun Cücesi ve Tanrının Elması'dır. Yayınlanmayan en az iki macerası daha bulunmaktadır.

rumar80

Frankofonları sevmeme rağmen bilmediğim/hatırlamadığım ne çok yayın varmış.

Yeni bir frankofon uzmanı dostumuz olduğuna seviniyorum. Ellerine sağlık.

tommikser

Tanrı'nın Elması çocukluğumda defalarca okuduğum bir çr.Babam sünnet olduktan sonra canım sıkılmasın diye almıştı belki 100 kere okumuşumdur.Çok ama çok güzel bir çr keşke biri çıkıp yayınlasa.Kütüphanemde çok ama çok özel bir yere sahip.

darkwood

Özellikle Fumetti ve Comiclerin  bollaştığı çizgiroman piyasasında, tek tük yayınlanan yeni Frankofonlara hasret kalmaya başlamıştık.
Doğan Kardeş'in dergilerinden yoksun bıraktığı piyasalara böyle bir süpriz ile giriş yapması güzel bir süpriz oldu. Daha önce yayınladı birçok sevilen çizgi diziyi ve yeni maceralarını bu şekilde kitap olarak piyasaya çıkarırsa gerçekten harika bir iş yapmış olurlar.
Severek okuduğumuz bu yayınlar umarım dahada bollaşır ve piyasada hak ettiği değeri bulur.
Darkwood Sakinleri..

pearl jam

Bu güzel paylaşımları için BlackBishop' a teşekkür ederim.

hanac

BlackBishop fırtınası devam ediyor.  ;)

Kornölu'nün Cücesi'ni çok eskiden okudum galiba, hatırlayamıyorum.

İç sayfa resimlerini görebilir miyiz ?

Bunlar zamanında renkli ve büyük boy olarak mı basıldı ?

tommikser

Abi renkli beyaz kağıda tam büyük boy frankafon gibi değilde ondan daha küçük bir formatta basılmış bu kitaplar

DAMPYR

Benim hatırladığım tek Hugo,Tolga abi ve Hugo. ;D Bu Hugo'yu hiç duymadım ama kapak resimlerine bakacak olursak çizimleride güzel olmalı.... :)