Silver Surfer Requiem

Başlatan emre ozdamarlar, 06 Ocak, 2011, 22:28:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Simdi okumayi bitirdim, Silver Surfer kimdir nedir bugune dek bir fikrim yoktu, hastasi oldum karakterin.
Anladigim kadariyla Silver Surfer halen orada burada, alternatif serilerde vs gözukmeye devam ediyor ama zamaninda Marvel bu karakteri öldurmus, bu kitap da ölumunun hikayesi.

Yazar JMS, cizer ise Esad Ribic, her ikisi de 10 uzerinden 10 alacak isler cikarmis, hikaye zaten acikli olmaya musait, JMS de hic duygu sömurusune girmeden harika bir son yazmis Silver Surfer'a. Cizer ise costukca cosmus, yetenegini dökturmus bi guzel.

Daha önce bir baslikta yazarlarimizdan Gambit, Gerekli Seyler'e "Bu kitabi basin, elimde Ingilizcesi olmasina ragmen 2 tane alir ese dosta hediye ederim" demis, gercekten de bu övguyu hakeden bir kitap.

Kitapta en hosuma giden panellerden biri ve örnek sayfalar:

hanac

Bu macera mini seri olarak (4 sayı) 2007 yılında yayınlanmış.

2008 yılında da TPB olarak yayınlanmış. Kapağı aşağıdadır.

Ama Emre sonunu söyledin, ben okumam.  :)

rumar80

Silver surfer Marvel'ın en ilginç karakterlerinden biridir. İlk olarak Fantastik Dörtlüde görünüp Galactus'a karşı çıkması ile dünyada sürgün olarak kalmıştır. İlk serisi kısa sürmüştür (Bizde Ali Recan tarafından yayınlanmıştı) Ardından uzun bir süre değişik dizilerde konuk karakter olarak gözükmüş. Defenders takımının düzenli bir üyesi olmuştur.
  Marshall Rogers tarafından başlatılan sonraki seride Galactus'un engelini aşıp uzaya açılmış, değişik maceralar yaşamıştır.
  Yaptığı dev fedakarlığın altında sürekli ezilen, inanılmaz bir güce sahip ancak tamamı ile saf bir kalbe sahip karakteri JMS çok güzel anlatmıştır bu seride.
  Bir aralar gerekli şeyler essentiallarını yayınlayacağını açıklamıştı ama.......
   Bulun okuyun. Bazen en iyi karakterlerin en bilinenler olmadığını da bir kez daha keşfedin.
  Teşekkürler Emre. Bu konuyu açtığın için

hanac

Marvel Şubat ayında yeni bir Silver Surfer mini serisine (5 sayılık) başlıyor.

Yazar: GREG PAK
Çizimler: STEPHEN SEGOVIA
Kapak: CARLO PAGULAYAN

emre ozdamarlar

Abi sonunu söyledim diye okumamazlik etme : )  ben de dusundum yazsam mi yazmasam mi diye ama bilinen bisey gibi bu herkes tarafindan, Amazon yorumlarinda da herkes acik acik yazmis, yani inceden Death Of Superman'da Superman'in ölecegenin bariz olmasi gibi bu kitapda da Silver Surfer icin ayni durum söz konusu : ) Hikayenin tadi kesinlikle azalmiyor sonunu bilince.

Umar Abi, bahsettigin ilk seri, Ali Recan tarafindan yayinlanan, Silver Surfer Essential mi? Jack Kirby ve John Buscema tarafindan cizilen?

rumar80

Sevgili Emre, Ali Recan'ın bastığı ilk seri dediğin seri, ama o zamanlar Essentiallar daha çıkmamıştı. Sadece o seriyi bir de bazı defenders ve avengers maceralarını yayınlamıştı.

emre ozdamarlar

V

Essential oylamasında Defenders'ı Silver Surfer ve Dr.Strange için istemiştim..

"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 07 Ocak, 2011, 18:27:20

Essential oylamasında Defenders'ı Silver Surfer ve Dr.Strange için istemiştim..

Aynen, hatta o nedenle toplamaya çalışıyorum. Sadece 5. bulabildim. Diğer 4'ünü bulabileceğim bir yer var mı? Türkiyede

Norrin___Radd

Selamlar.Bu siteye bugün itibariyle yeni üye olmuş bulunmaktayım.

Bahsi geçen seri bende Türkçe balonlaması yapılmış halde var.İsteyenlerle paylaşabilirim.

omega red

Alıntı yapılan: Norrin___Radd - 07 Mart, 2013, 10:50:19
Selmalar.Bu siteye bugün itibariyle yeni üye olmuş bulunmaktayım.

Bahsi geçen seri bende Türkçe balonlaması yapılmış halde var.İsteyenlerle paylaşabilirim.

forumda korsan paylaşımlar yasaktır.

Norrin___Radd

Alıntı yapılan: omega red - 07 Mart, 2013, 11:40:05

forumda korsan paylaşımlar yasaktır.

Bahsi geçen çizgiromanı Türkçe çeviri olarak zaten bulamayacağımız için pek ''Korsan'' paylaşım olmuyor ama neyse.Polemiğe girmeyelim ilk günden.