Silver Surfer - Gerekli Şeyler

Başlatan yunusmeyra, 31 Ocak, 2012, 19:14:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Kitabı bitirdim.John Buscema çizimlerine hayran kalmamak elde değil.Hakketen onun çizimleri bambaşka bunu bir defa daha gördüm.ümitkrnin dediği gibi başlarda Sİlver banada ağlak geldi hep sevgiliye kavuşma arzusu dünyadan soyutlandığı için gariban gibi olması ama hikayeler ilerledikçe sevmeye başladım.Belki her daim okuyacağım bir karakter değil Silver ama Buscema çizimleri oldukça alıp okunası geliyor insana o ayrı artık ikinci kitabı bekleyeceğiz.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

s.b

GÖKLERİN PARLAK ŞOVALYESİ SİLVER SURFER

Sevgili gezegeni Zenn-la 'yı kurtarabilmek için Norrin Radd Galactus'un elçisi olarak kendini kurban eder. Dünyaya geldiğinde ise insanlığını tekrar keşfederek dünyaların yok edicisi efendisine kafa tutar. Şimdi ise yeni evine muhkum olmuş bir şekilde iyiliğin koruyucusu  kötülüğün ise acımasız cezalandırıcısı olmaya devam ediyor. O uzay yollarının parlak muhafızı...
O SİLVER SURFER
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

Siver Surfer hakkındaki bu güzel paylaşımları görünce, geçen yıl vizyona giren 2.filmi aklıma geldi.
Film efektleri ve konusuyla etkileyiciydi. Silver Surfer dünyayı Galactus'a teslim etmek üzere bazı hazırlıklar yapmaya başlar.  Fantastik kahramanlarımızda ona engel olmak için ellerinden geleni yaparlar fakat pek başarılı oldukları söylenemez. Filmin sonunda gelişen bazı olaylar neticesinde Silver Surfer kendi hayatı pahasına dünyayı kurtarır.

Film fragmanının linki aşağıdadır..

http://www.sinemalar.com/fragman/556/fantastik-4-gumus-sorfcunun-yukselisi/2/kucuk
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Bu arada merak edenler için yazalım. Bu kitap Silver Surfer 1-6 sayılarını içeriyor. Yani önümüzde uzuun bir yol var.
Biri Wolverine mi dedi?????   ;)

Berkdinho

Silver Surfer'ın orjinal serisi kaç sayı acaba ? İnternette sadece 2 Essential cildi olduğunu gördüm de.Ya seri uzun Amerika devamını basmadı ya da seri kısa ?

Alıntı yapılan: rumar80 - 05 Şubat, 2012, 23:27:15
   Bu arada merak edenler için yazalım. Bu kitap Silver Surfer 1-6 sayılarını içeriyor. Yani önümüzde uzuun bir yol var.
Biri Wolverine mi dedi?????   ;)

Bari Wolverine 3. sayıyı da basıp Essential 3. cildi tamamlasalardı.Kim bilir kaç sene sonra gelir 3. sayı ...
The Right Man When Things Go Wrong

ExarDarkkiller

Wolverine 3'ün basılma gibi bir niyeti yok diye biliyorum. Wolverine Essential 3 yarım kalmış oluyor böylece :S

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: ExarDarkkiller - 05 Şubat, 2012, 23:38:20
Wolverine 3'ün basılma gibi bir niyeti yok diye biliyorum. Wolverine Essential 3 yarım kalmış oluyor böylece :S

Yarım kalan çizgiromanlar kervanı gittikçe uzuyor yani. O değil üstelik Wolverine gibi bir kahramandan bahsediyoruz ki birçok insan tarafından seviliyor...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Tarkan Kurt

Wolverine gibi bir seriyi yarım bırakan Gerekli Şeyler'in bu seriyi tamamlama ihtimalini sıfır olarak görüyorum ve sırf bu nedenle Silver Surfer'i almayı düşünmüyorum. Eğer Wolverine'i satmadığı için yarım bırakıyorlarsa bunun satma ihtimali nedir? İnşallah yanılırım ve Gerekli bu seriyi tamamlar.

tommikser

Evet uzun zamandır yazamıyordum,biraz kendi işlerimle yoğundum kusura bakmayın.Fakat bu arada da okumaktan hiç geri kalmadım.Okuduklarımdan Gümüş Sörfçü ile başlayayım.

Hafta sonu okurken gerçekten çok ama çok iyi geldi bu eski dostu okumak.Bir kere Gerekli Şeyleri baskı kalitesinden dolayı kutlarım.Çok iyi bir baskı yapmışlar.Bu boyutta okumak John Buscema çizimlerine bakmak için bile alınır.

Kitapla ilgili en beğendiğim şey sayın Koray Özbudak'ın enfes tercümesi oldu.Bende Marvel yayınlarının sayıları da olduğundan karşılaştırma yapma imkanı da buldum.Bu tercümeye göre  daha ağdalı ve daha derin bir Türkçe kullanılmış.Bu tarz bir dili tercih ettiği için teşekkür ederim kendisine.

Daha önemlisi bu karşılaştırmalarda önemli bir olayla karşılaştım.Maalesef Ali Recan ve genel yayın yönetmeni Yıldırım Örer bey o zaman bazı sayfaları komple çıkarmışlar.Kendilerine göre işe yaramayacağını düşünerek (?) direkt sayfaları almışlar.Bu durumu görünce gerçekten hayıflandım vede üzüldüm.Yani balonda yazılanı değiştirmeyi anlarımda neden bu sayfaları çıkarmışlar anlamadım.Rahmetliye soramasakta Yıldaray beye bu durumu soracağım.

Sonuç olarak yarım kalır mı kalmaz mı bilemem ama bu çıkan sayı bile beni çok memnun etti.İyi ki çıkardı Gerekli.Burada Alişan'a ve Mişel'e teşekkür ederim.Ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar.İnşallah devamı vede diğer yayınları da okuyabiliriz.

pizagor

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 06 Şubat, 2012, 02:50:32
Wolverine gibi bir seriyi yarım bırakan Gerekli Şeyler'in bu seriyi tamamlama ihtimalini sıfır olarak görüyorum ve sırf bu nedenle Silver Surfer'i almayı düşünmüyorum. Eğer Wolverine'i satmadığı için yarım bırakıyorlarsa bunun satma ihtimali nedir? İnşallah yanılırım ve Gerekli bu seriyi tamamlar.

Gerekli Şeyler ile ilgili ne düşünüyorsam sevgili Tarkan Kurt ifade etmiş...

Akılçelen Kitaplar DeathNote'u bu hızla yayınlamasaydı hala Naruto'nun 2. sayısı çıkacak mı, çıkacaksa ne zaman çıkacak noktasında olurduk... Manga rüzgarıyla, ki bence bunun tek müsebbibi Akılçelen'dir, birkaç albüm daha yayınlanmayı göze alabildi Gerekli. Daha yeni 1. sayısını çıkarmışken, kendisinden beklenmeyen bir performansla One Piece'in 2. sayısını da koydu raflara. Bu ne hız ???, gerçekten çok şaşırdım... İyi ki varsın Akılçelen!

Neyse ki bazı yayıncılar bu işi olması gerektiği yapıyor da diğerleri için referans oluşturuyor... Okur da işini düzgün ve hakkıyla yapanın da arkasında duruyor...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Alıntı yapılan: pizagor - 06 Şubat, 2012, 10:45:07
Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 06 Şubat, 2012, 02:50:32

Gerekli Şeyler ile ilgili ne düşünüyorsam sevgili Tarkan Kurt ifade etmiş...

Akılçelen Kitaplar DeathNote'u bu hızla yayınlamasaydı hala Naruto'nun 2. sayısı çıkacak mı, çıkacaksa ne zaman çıkacak noktasında olurduk... Manga rüzgarıyla, ki bence bunun tek müsebbibi Akılçelen'dir, birkaç albüm daha yayınlanmayı göze alabildi Gerekli. Daha yeni 1. sayısını çıkarmışken, kendisinden beklenmeyen bir performansla One Piece'in 2. sayısını da koydu raflara. Bu ne hız ???, gerçekten çok şaşırdım... İyi ki varsın Akılçelen!

Neyse ki bazı yayıncılar bu işi olması gerektiği yapıyor da diğerleri için referans oluşturuyor... Okur da işini düzgün ve hakkıyla yapanın da arkasında duruyor...

Özgür ve Eyüp Bey'e katılmamak mümkün değil. Ne kadar eski geçmişim olsa ve hala duygusal bağım olsa da New Avengers, Wolverine, Diabolik gibi ortadan kalan yayınlar insanı huzursuz etmiyor değil. Özgür'ün de dediği gibi bir yanda Deathnote örneği varken Naruto ve One Piece'de yaşadıklarımız da insanı düşündürüyor.
Umalım da artık düzenli olarak yayınlarımıoza kavuşalım ve alabilelim.

s.b

Gümüş Kayakçı'nın ilk 6 sayısından oluşan 1. cilt kaliteli baskısıyla göz dolduruyor.
Yaşadığı gezegen olan Zenn-la, teknolojinin imkanlarını alabildiğine kullanabilen halkıyla birlikte yok olma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Bu tehlikenin adı Gezegen Yiyici Galactus'tur. Sefahat içindeki halk korkudan dehşete düşmüştür. Galactus'a karşı koyabilecek tek cesur Zenn- la'lı Norrin Radd'dir. Gezegenin yok edilmemesi karşılığında Galactus'la geri dönülemez bir anlaşma yapar. Galactus tarafından çok özel kozmik güçlerle donatılan Norrin Radd, sonsuza kadar Galactus'un önünden giderek ona açlığını gidermesi için yeni gezegenler bulmak zorundadır. Artık adı Silver Surfer'dır bu uzayın yalnız adamının.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

İlk 6 sayıda öne çıkan maceraların çoğunda, Silver Surfer in doğruluk adına Tanrıları karşısına alıp gerektiğinde onlar ile kapışmasıda oldukça ilgi çekici...
Darkwood Sakinleri..

HacıGeraltEmmi

Birşey itiraf etmek istiyorum; okurken din-i bir metin okuyormuşum (daha doğrusu hristiyanlık propagandası yapılıyormuş) hissine kapıldım ;D Alfa döneminden okumuşluğum var halbuki, yabancı sayılmam yani karaktere. Bu komplo teorileri ömrümüzü yedi arkadaş, herşeyde bir mana arar olduk ;D ;D

ümitkr

Alıntı yapılan: designer73 - 15 Şubat, 2012, 23:49:57
Birşey itiraf etmek istiyorum; okurken din-i bir metin okuyormuşum (daha doğrusu hristiyanlık propagandası yapılıyormuş) hissine kapıldım ;D Alfa döneminden okumuşluğum var halbuki, yabancı sayılmam yani karaktere. Bu komplo teorileri ömrümüzü yedi arkadaş, herşeyde bir mana arar olduk ;D ;D

Designer73 merhaba,

Çoook üstteki yazımda ben olayı doğrudan İncil'e bağlamıştım bazı yönleriyle ama neresinden baksan bu görüşten kurtuluş yok gibi. Örneğin Şeytan Mephisto ilk defa Silver Surfer'ın 3. sayısıyla adım atmış comics dünyasına ve adem oğlunu kandıran şeytan olmaya çalışmış uzun uzun. Dahası Tan Lee - John Buscema yaratısı olan karakter aslında Avrupa halk edebiyatında yeri olan biridir ve asıl adı Mephistopheles'tir. Özellikle Goethe'nin yorumuyla "Faust" adlı oyunda popüler olmuştur fi tarihinde (ondan önce yazılan oyunlar hiç tutmamış). Böyleyken böyle. Dini unsurlardan bağımsız bir Silver Surfer yok gibi ilk zamanlarında :)

Bu arada Faust Marvel'ın açgözlü kötü bilimadamlarından biriyken DC Comics'de şeytanla işbirliği yapan büyücü kötülerinden biridir :)