CORTO HAFTA SONU BÜYÜLÜ RUZGAR DA

Başlatan Büyülü Rüzgar, 20 Şubat, 2012, 18:26:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Alıntı yapılan: Büyülü Rüzgar - 20 Şubat, 2012, 19:06:18
fiyatını yazmayı unutmusum ama sevgili altan eksiği kapatmış tsk.ler altan beye .
Maceralar tuzlu denizde balad (bir tuz denizi şarkısı)-corto maltese nin gençliği tamamen renkli olarak olarak 2 ayrı album 1 poşette 27 .5 tl den cıkıyor tabi bizden indirimli alacaksınız geldiği zaman satış fiyatımızıda acıklarız.

Bir Tuz Denizi Şarkısı Corto'nun gençlik zaanlarını anlatmıyor İlyas abi. Gençliğini anlatan maceraları dost yayınlamadı. Bir Tuz Denizi Şarkısı farklı bir macera. Hatta bunun bizzat Hugo Pratt tarafından yazılmış romanı da var. Çok uygun bir fiyata bu romanı dost'un internet stesinden edinebilirsiniz. Neyse bu macera olsa olsa 1905'te geçen ve kapaktan da anladığım kadarıyla gençlik yıllarını anlatan ve ülkemizde yayınlanmamış olan "La Jeunesse", "The Early Years" ve Türkçeye "İlk Yıllar" adıyka çevirebileceğimiz Corto macerası. Renklisi 1985'te yayınlanmış.
Crom! Ölüleri Say...

alan ford

Gerçi elimize alıp bakınca söyleriz ama Dost'un kapakları pek bi şahaneydi.  Bu kapaklar ona göre biraz sönük kalmış.  Özellikle Hugo Pratt'ın güzelim imzası dururken düz fontla adını yazmak olmamış.  Yine de Corto'ları birde renkli okumak güzel olacak. Özellikle okumadığım Gençlik Yılları macerasını merakla bekliyorum. (Gerçi sevgili "Peyami"  pek beğenmemişti ama.)

Bu arada NTV diğer çizgi romanları için tişört bastırmıştı kitap fuarında. Acaba Corto tişörtü de yaparlar mı? ( İstedikçe istiyoruz ;))
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Peyami

NTV'nin bu yayın kararı çok sevindirici. Türkçe ve renkli Corto kesinlikle yayınlanmayı hak ediyordu. Sevgili Doğa'nın tişört talebini ben de yineliyorum. Aslında lacoste olsa daha da süper olur  :D

Yalnız ilk izlenimim pek iyi değil. "Tuzlu Denize Balad" şeklindeki çeviriyi beğenmedim. Şimdilik bekleyelim bakalım. Umarım diğer tercümeyi aratmaz.

DAMPYR

Büyülü Rüzgar

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 22 Şubat, 2012, 18:29:13
Alıntı yapılan: alan ford - 21 Şubat, 2012, 10:28:06

Bunların devamı varmı?yoksa hepsi 2 sayımı?.... ???

tabiki dostum bildiğim kadarı ıle corto dan ne varsa cıkacak

caretta

İlyas Bey,
   Tarkan 18 Kuzey Canavarları çıktı mı?

Büyülü Rüzgar

ATİLLA abim şimdi Turkuaz dan arkadaşla konuştum martta cıkacakmış muhtemelen 10 una kadar gelır dıye düşünüyorum ama net bir tarıh alamadım malesef.