Dylan Dog Renk Cümbüşü - HOZ

Başlatan hanac, 18 Şubat, 2012, 21:12:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Renk Cümbüşü 2 ve 3 ü ardarda okudum.

Gerçekten nefis renklendirmeler, çok güzel çizimler ve iyi hikayeler.

Bence şu anda Türkiye'de yayınlanan en iyi 3 seriden biri.

Herkese tavsiye ederim.

s.b

DYLAN DOG 3. SAYI

KAPAK İÇİ YAZISI:

Sevgili Dylanseverler,
Kâbuslar Dedektifi'nin Renk Cümbüşü'nde, en çok beklenen maceralardan dördüyle daha karşınızdayız. Dünyanın tartışılmaz en iyi çizim ve çizgi roman ustalarından Sergio Toppi'nin eseri olan kapaktaki korku öğesini, iç sayfaları çevirmeye başladıkça daha çok hissedeceksiniz... Çünki bu sayıdaki dört macera da korku dalında kendi aralarında yarışırlar! Geride bıraktığı yıllara rağmen çizgisi yaşlanmayan üstad Dylan'ı, kendi dinamik ve şık çizgileriyle, heykelvari bir şekilde yorumlamış; ellerine sağlık.

Renk Cümbüşü bu sayısına, Tıto Faraci'nin öyküsü ve Ciuseppe Camuncoli'nin çizgileriyle birleşen "Daimi Düşmanlar" ile başlıyor. Hikâye, hayvanların doğal yaşam alanlarından alınıp, sınırlara mahkum edildikleri için Dylan'ın pek sevmediği Londra Hayvanat Bahçesi'nde geçiyor. Kafesteki birçok vahşi hayvan arasında, şiddeti dizginlenemez birinin etrafında... Onu "Kara Masal" izliyor Bruno Enna imzalı gotik senaryoyu Corrado Roi çizmiş. Bence bu masal için tercih edilebilecek en iyi isim kendisi. Bruno Enna'nın "Hansel ve Cretel" uyarlamasına başka bir masal yazmış âdeta. Öyle ki kendisinin çizgilerinden öykünün mutlu sonla bitebileceğine inanmak zor... Sonrasında, şüphesiz Tex'ten Mickey Mouse'a kadar sahip olduğu tecrübeyle Corrado Mastantuono, "Şeytanın Gelini"ni hem yazmış hem de çizmiş... Anlattığı hikâyede kahramanımız Dylan Doğ, bölgede yaşanan ölüm salgınını durdurabilmek için; olayların başlamasına sebep olduğu düşünülen kayıp bir kızı bulmak zorunda. Fakat davetsiz misafirleri sevmeyen kişiden habersiz... Renk Cümbüşü'müzün son hikâyesi ise Bonelli Editore'nim farklı yayınları üzerinde yoğunlaştığı için birkaç yıl Dylan Doğ serilerinden uzak kalan ama Kâbuslar Dedektifi ile onun adını özdeşleştirdiğim, harikalar yaratan adam Claudio Chiaverotti'nın kaleme aldığı "Karanlığın Ruhu"... Dylan Dog'un belki de en korkunç düşmanlarından biri olan katil Philip Crane yada daha iyi bilinen adıyla Mana Cerace'nin yeniden hayat bulduğu çizimler, Termite Bianca yani Beyaz Karınca ile ün yapmış Patrizio Evangelisti'ye ait...

Artık susuyorum ve sizi Renk Cümbüşü'ne davet ediyorum...
Başak AKSEL ÖZ
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

DAİMÎ DÜŞMANLAR
Yazan: Faraci / Çizen: Camuncoli

Korkunç cinayetler Londra Hayvanat Bahçesi'ni kana bulamaktadır. Öyle ki en vahşi hayvan bile buna muktedir değildir. Sanılanın aksine belki de suçlu, kafesin ardındakilerden biri değildir... Belki de bu bir lanettir!

KARA MASAL
Yazan: Enna / Cizen: Roi

Bir varmış, bir yokmuş... Bir gün Kâbuslar dedektifi saatlerce bir fırının içinde bağlı kalmış. Ölümü aldatmanın bir yolunu ararken kendine sormuş: Bu, masalın başlangıcı mı, yoksa başka bir kötü son mu?

ŞEYTAN'IN GELİNİ
Yazan ve Çizen: Mastantuono

Kelly, onu çeken karanlığın içinde kaybolduğu günden beri, yaşadığı yer olan Chingal St. James bölgesi bir daha huzur bulmadı. Biri, insanları teker teker davet etmeye başladı... Ama kendi cenazelerine!

KARANLIĞIN RUHU
Yazan: Chıaverotti/Çizen: Evangelisti

Philip Crane öldü. Ama ruhu, hatırasına hakaret etmek isteyenleri lanetlemeye devam ediyor. Onu durdurabilmek için, Dylan tekerlemeyi hatırlamalı: "Çünkü ancak güneş ışığı, Mana Cerace'yi öldürüyor!"

pearl jam

vay be! italyanlar renklendirme yapmayı nihayet öğrenmişler. bir de şu ufacık boyutlarını değiştirseler tam süper olacak  :)

s.b

Renklendirme çok güzel. Hele Karanlığın Ruhu adlı macera olağanüstü renklendirilmiş.

hanac

İtalya'da çıkan 10. renkcümbüşünden bir sahife

DAMPYR

Grunconun elinimi ısırmış o yaratık.Oda her gördüğüne espri yapmasaydı.bizim öcümüzü almış... ;D :o :D

HacıGeraltEmmi

rumar80

Komedi ağırlıklı olacakmış...

DAMPYR

Bence bu sayıyı atlayıp diğer sayıya geçselermiş iyi olacaktı.Bu sayıyı Dylan hayranlarının pek seveceğini sanmıyorum... :-\ :( :D

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: rumar80 - 30 Nisan, 2013, 18:01:46
  Komedi ağırlıklı olacakmış...

Şimdi bir baktımda, zaten maceralardan birinin adı Gülmekten Ölmek imiş. Öldürmesine gerek yok da bakalım gerçekten gülebilecekmiyiz.

Bir de kapak Orjinal ilk sayının çakması (ya da komik versiyonu diyelim) değil mi yanlış mı hatırlıyorum?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

darkwood

Hoz Comics Dylan Dog Renk Cümbüşü Serisinin 4 nolu cildini
Kuzgun Çizgiromanevinden özel fiyatı ile temin edebilirsiniz.

Darkwood Sakinleri..

kalidor

Renk Cümbüşü 4. albüm, "Mizah" aslında o kadar da mizah öğesi barındırmıyor. Tabii çizimlerin genel olarak ve özellikle ilk macerada alıştığımızın dışında olması sebebiyle böyle adlandırılmış. Bizim Dylan, Red Kit'e benzemiş bu ilk macerada :) 2. ve 4. öyküleri çok beğendim. Bu albümü atlamadan okuyalım efendim.
Crom! Ölüleri Say...

hanac

Alıntı yapılan: kalidor - 13 Mayıs, 2013, 08:31:24
Renk Cümbüşü 4. albüm, "Mizah" aslında o kadar da mizah öğesi barındırmıyor. Tabii çizimlerin genel olarak ve özellikle ilk macerada alıştığımızın dışında olması sebebiyle böyle adlandırılmış. Bizim Dylan, Red Kit'e benzemiş bu ilk macerada :) 2. ve 4. öyküleri çok beğendim. Bu albümü atlamadan okuyalım efendim.

Kesinlikle aynı fikirdeyim.

Öyle pek mizah yok ortalıkta, özellikle 4. macerayı çok beğendim.

Bu albümün atlanmaması çok iyi olmuş.

darkwood

Renk cümbüşü Bonellinin en iyi renkli çıkan yayınlarından.  4.cilt için arkadaşlara katılıyorum, çizimler ve hikayeler gayet iyi.
Bu ciltte ilk 2 hikayeyi daha çok beğendimi söyleyebilirim.

Darkwood Sakinleri..