Mister No: Almanak- Lal Kitap

Başlatan s.b, 28 Şubat, 2012, 21:06:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Alıntı yapılan: Gambit - 01 Nisan, 2012, 22:44:10
Alıntı yapılan: Kızılmaske - 21 Mart, 2012, 12:22:08
Alıntı yapılan: darkwood - 21 Mart, 2012, 12:19:03
Bazı sahaf arkadaşlarımızda kitap tükenmiş diye bir duyum aldım.

Burada da(Antalya) D R deki tüm almanaklar satılmış..... ;D ;) :)

1 tane mi gelmisti :D

Annem Antalya da oturur bu arada ve ben Nisan Ayinda gelecegim, vakit olursa mesaj atarim bir cay icmek icin
yok 5 adet vardı hepsi satılmış.ama yerine 1 adet daha koymuşlar.Antalyaya gelirsen seni otele(çalıştığım yere) beklerim.sana kahve ısmarlarım.... :D :) ;)

Gambit

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 03 Nisan, 2012, 12:21:33
yok 5 adet vardı hepsi satılmış.ama yerine 1 adet daha koymuşlar.Antalyaya gelirsen seni otele(çalıştığım yere) beklerim.sana kahve ısmarlarım.... :D :) ;)

valla cok mu kotumserim bilmiyorum ama 5 adet almanak satildiysa, guzel basari Antalya icin.

Otel ve kahve, gelirim tabii  :D ay sonuna dogru, mesaj atarim bi aksilik olmaz ve gelirsem

selamlar

DAMPYR

Alıntı yapılan: Gambit - 03 Nisan, 2012, 19:07:30
Alıntı yapılan: Kızılmaske - 03 Nisan, 2012, 12:21:33

valla cok mu kotumserim bilmiyorum ama 5 adet almanak satildiysa, guzel basari Antalya icin.

Otel ve kahve, gelirim tabii  :D ay sonuna dogru, mesaj atarim bi aksilik olmaz ve gelirsem

selamlar

D&R'ler birbirlerinden kitap siparişi verip kitap getirtiyorlar.Satılanlar sadece o D&R den değildir.başka D&R lere kitapları göndermiş olabilirler.Antalyaya Gelen herkeze kapım açık..... :D :) ;)

rumar80

Hangi otel bilelim de biz de gelelim.... ;D

DAMPYR

Alıntı yapılan: rumar80 - 03 Nisan, 2012, 19:50:17
  Hangi otel bilelim de biz de gelelim.... ;D

Her zaman beklerim Antalyaya gelirseniz uğrayın bana Antalya Kunduda Miracle Resort Hotel ben Muhasebedeyim.... ::) :D ;)

Gambit

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 03 Nisan, 2012, 19:58:07

Her zaman beklerim Antalyaya gelirseniz uğrayın bana Antalya Kunduda Miracle Resort Hotel ben Muhasebedeyim.... ::) :D ;)

e hani Antalya'daydi otel  ;D :P

En iyisi siz sehire gelin de kahveyi ben ismarlayayim dostum  :)

rumar80

DAMPYR

Alıntı yapılan: Gambit - 03 Nisan, 2012, 20:06:12
Alıntı yapılan: Kızılmaske - 03 Nisan, 2012, 19:58:07

e hani Antalya'daydi otel  ;D :P

En iyisi siz sehire gelin de kahveyi ben ismarlayayim dostum  :)
Otel Şehrin içinde Laranın devamında...... ;D :) ;)

DAMPYR

hennessy

Alıntı yapılan: s.b - 20 Mart, 2012, 23:40:29
1998 Almanağı

Uzaklara Gitmenin Zevki

Sevgili dostlar, geleneksel ''macera''nın bayraktarı olarak kabul edilmekten hiç de
şikayetçi olmadığımı itiraf etmeliyim. Neyse ki, zamana ve modaya bağlı olarak ortaya çıkan inkâr edilmez değişimlere rağmen arkamda, taşıdığım bayrağı izleyen
ve yaptığımız seçimlerden dolayı bize takdirlerini ifade eden hâlâ pek çok okuyucumuz var. Üstelik özellikle son zamanlarda, denilebilir ki ''macera''nın romantik savunucuları daha da arttı. Kitapçıları dolaşıp raflara şöyle bir göz atacak
olursanız ne kadar çok macera romanının yer aldığını siz de görürsünüz. Gazete ve dergilerin kitap sayfalarına yeni ve eski yazarların, gezegenimizin en çekici ve en egzotik toplarına doğru uzandığı sayısız kitaplarla ilgili eleştiri yazılarına rastlamanız mümkün. Bu insanlar için ne yöne gidildiğinin hiç önemi yoktur, yeter ki onların dinmek bilmeyen öğrenme merakına yeni dürtüler sunsun: yani Jack London
ve Jack Kerouac ve hatta yeni yerler ve yeni insanlar keşfetme konusunda eşi benzeri bulunmayan Brucu Chatwin gibi insanlar. Son yirmi yıl içinde dünyayı dolaşmaya çıkan herkes Chatwin'e az ya da çok şey borçlu. Ben kendi açımdan, ilk kitabını okumamış olsaydım, unutulmaz iki ay boyunca Patagonya'nın o rüzgârlı yollarında asla dolaşmazdım.

Sergio Bonelli

Mister No Almanak'ı demin bitirdim.Sami abi'nin dediği gibi tek yayınlanan almanak bu olacağından arşivde saklanmalı.Ama birazda hayal kırıklığına uğramadım dersem yalan olur.Aslında nedense bir türlü elim almaya gitmesede bu kitabı sonunda aldım.Kitaptaki en sevdiğim hikaye yukardaki oldu.Mister No gibi bir karaktere sahipseniz ve ikinci dünya savaşı gibi dipsiz bir kuyulu konunuz var ise daha güzel hikayeler çıkarabilirdi Bonelli ailesi diye düşünüyorum.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mister NO

Mister No Almanakı nihayet okudum.  :)

İlk 3 macerayı vasat bulduğumu söyleyebilirim.

Dreamland isimli macerayı beğendim. Farklı bir konu ve polisiye havasında finalini merak ettirerek okutuyor.

Ardenne 1945 ise bence 5 macera içinde en iyisi. Diso'nun harika çizimleri haricinde Michele Masiero'nun film gibi senaryosu ile de dikkat çekiyor. 2.Dünya Savaşı filmlerini düşününce bu senaryodan iyi film çıkardı diye düşünüyor insan. Savaşın insanlar üzerindeki etkileri, zorlukları oldukça iyi anlatılmış. Bir dostluk ve arkadaşlık destanı havası da taşıyor. Mister No maceraları arasında mutlaka okunması gerekenlerden.  ;)