hard cover ciltler hakkında???

Başlatan drfuhrer, 23 Mayıs, 2012, 13:20:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Doktorum cevabını geç verdim kusura bakma.Ben İlker'in Solomon Kane ve Kull sert kapaklarını şöyle yorumlayarak aldığımda bana mantıklı geldi.Bu çizgi romanlar çok kalın.Yumuşak kapak olanını elime aldığımda okumanın sıkıntı olacağını ve zaman içinde dağılacağını düşündüm.Görsellikten ziyade okuma kalitemi arttırıp arttırmamasına odaklandım.Bu yüzden kalın olan çizgi romanların sert kapakları her zaman tercihim oldu.

kalidor

Bence okurken kolay kolay dağılmaz da zamanla kütüphanede bu kalınmış üzerine diğerlerini yaslıyım derseniz yamulabilir. O sebeple böyle kalın ciltleri HC almak varmış zamanında, alamadık ya :'(
Crom! Ölüleri Say...

Tarkan Kurt

Hard cover almam için yayın benim için çok özel olmalı. Çok özenli basılmış olmalı. Örneğin YKY nin Hard cover ciltleri oldukça tatmin edici.

drfuhrer

hard cover'ler üzerinde ekstra ince-resimli bir kapak olmuyor değil mi?watchmen'de vardı mesela?

HacıGeraltEmmi

Koruma kapaklarının olması gerekir aslında, sanırım maliyetten kaçıyor yayıncılar. İlker'le (özer sahaf) konuştuğumuzda Kull için ileriki bir dönemde "bastırıp hc alanlara dağıtacağım" dediğini hatırlıyorum. Nasıl dağıtacağını ve kimlerin hc aldığını nasıl hatırlayacağını sormayı unutmuştum şimdi sormuş oldum ;D

drfuhrer

ben de aldım..tee diyarbakır'a nasıl ulaştıracak acep:))
bu arada kull'un hc 2. cildi çıktı mı ve de x-men omnibus'tan memnun mu alan arkadaşlar?

alan ford

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 28 Ağustos, 2012, 11:54:09
Hard cover almam için yayın benim için çok özel olmalı. Çok özenli basılmış olmalı. Örneğin YKY nin Hard cover ciltleri oldukça tatmin edici.

Evet ama YKY seçenek sunmuyor ki zaten. Red Kit aylık seri hariç hepsini hard cover basmıyor mu?.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kalidor

Alıntı yapılan: dr.ArAmAS - 28 Ağustos, 2012, 19:26:27
ben de aldım..tee diyarbakır'a nasıl ulaştıracak acep:))
bu arada kull'un hc 2. cildi çıktı mı ve de x-men omnibus'tan memnun mu alan arkadaşlar?

Kull 2 daha ABD'de 5 Ekim 2011'de çıkmış. Rahat olun, paniğe gerek yok :D

Crom! Ölüleri Say...

s.b

Ben hard cover kapaklara pek meraklı değilim. Eğer alacağım kitabın soft kapaklısı yoksa o zaman mecburen sert kapaklısını alıyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

konnektör

Kolleksiyonerler açısından orijinal hard cover ciltler bulunmaz bir fırsattır, çünki yıllarca yıpranmadan saklama imkanınız olur.Dikkat edilmesi gereken husus ciltleme yeni yapıldıysa yani cilt içindeki kalın karton veya mukavva ıslaksa, kitap sıcak ortamda bırakılır veya güneş ışığına maruz kalırsa kapakta yamulma olabilir. Bu riski önlemek için hard cover ciltler ilk alındığında en az 6 ay yatay olarak üstlerine başka kitaplar koyarak muhafaza edilmelidir. Kolleksiyoncu değilseniz hard cover ciltler yerine soft cover lara yönelmeniz normaldir, çünki fiyatları daha ucuzdur.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

dean

Hardcover ciltleri tercih etmiyorum. Bunun en büyük ve muhtemelen yegane sebebide fiyatı. Hardcover yerine Softcover alarak daha fazla maceraya ulaşabilirim. Zaten çizgi romanlarıma el bebek gül bebek baktığım için yıpranma söz konusu olmuyor. Arşiv olarak Hardcover'a saygı duyarım orası ayrı.

tommikser

Paran varsa tabii ki güzel birşey.Yalnız ülkemizde hem para olarak pahalı hem kalite olarak kötü.O yüzden genel olarak uzak durmayı tercih ediyorum.

akif1

Kaliteden ödün vermemek gerekir diye düşünüyorum. Sonuçta kitaplığına bakınca çok hoş bir görünüm çıkıyor.

aa

Bazı hard cover larda zamanla cildinde dağılma oluyor. Cilt kalitesi çok önemli.
Esse Gesse Hayranı...

@Serhan

Hardcover olarak türkiyede JBC'nin bastığı kitapları hiçbirşeye değişmem.