Bir Kadıköy Hikayesi

Başlatan essegesse, 31 Mayıs, 2012, 17:13:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

demirbaş yayıncılık

Gambit bence daha fazla abuk sabuk yazılar yazma senin amacını herkes anladı .Evet ben gerizekalıyım 30 tl fiyat yazıp sonra 0.80 den kitap satıyorum bunuda ancak senin gibi çok zeki birisi ?çözebilirdi artık benim hakkım da yazma arkadaşım .

hennessy

Yalnız hakketen 0,80 krş.luk fiyat varsa bu araştırmalı ne olursa olsun kimse töhmet altında bırakılmamalıdır.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Arkadaşlar 0.80 TL veya 80 kuruş olacak.

0.80 kuruş, 1 kuruş bile değil yani 0.008 TL   :)

Şaka bir tarafa, Cem Bey zaten yazmış matbaa fiyatı 4.2 TL ye geliyor.

Demek ki birinin eline bedavadan geçmiş ama yine de 0.8 TL ne ?

İnceler 1 TL kalınlar 2 TL dersin. ;D

Ama tekrarlıyorum bu Cem Bey'in çözmesi gereken bir konu.

hennessy

Hasan abi sende benimi takip ediyorsun eski hesap yazıyoruz :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Alıntı yapılan: hennessy - 04 Haziran, 2012, 08:55:16
Hasan abi sende benimi takip ediyorsun eski hesap yazıyoruz :)

Güneş'den sonra sıra sana geldi.  :)

Kamuoyunu yanlış yönlendirmeyelim.

Gambit

Alıntı yapılan: demirbaş yayıncılık - 04 Haziran, 2012, 01:28:01
Gambit bence daha fazla abuk sabuk yazılar yazma senin amacını herkes anladı .Evet ben gerizekalıyım 30 tl fiyat yazıp sonra 0.80 den kitap satıyorum bunuda ancak senin gibi çok zeki birisi ?çözebilirdi artık benim hakkım da yazma arkadaşım .

herkes anladi ama sen anlamadin benim ne dedigimi Cem bey. bak ne yazmisim bir onceki sayfada.

Alıntı Yap30 TL lik yayin .80 TL dan satiliyorsa ya senin depondan calinmistir, ya senin o unlu matbaan vermistir el atindan

bilmiyoum niye anlayamiyorsun ama ben sana 30 TL yazip da 0.80 den satiyorsun demedim hic bir zaman bu baslikda. Cunku ben de musait bir zaman bulursam bir kitap basmak istiyorum ve maliyetinin 3-5 TL arasinda oldugunu biliyorum. Yillarin cizgiromancisi - korsan yayincisi ve normal yayincisi olarak senin de 0.80 TL ya yayin satmayacagini dusunebiliyorum. 

ben herkes hakkinda ister yazarim ister yazmam, o benim tasarrufum. Sen once herkes ile kavga etmeden once sana dogru durust soylenen seylere daha ilimli yaklasmayi bir ogren Cem bey.

Alıntı Yapvaktinizi avukat savci ivir zivirla harcayacaginiza oturup bir yayin programi yapmaya harcasaniz ve bir yayin cikarsaniz herkes icin daha iyi yapmis olacaksiniz

diyen birisine

Alıntı YapYa gambit genemi proğram artık program kafama göre hala anlamadınmı

dersen benden degil kimseden iyi niyet goremezsin.

Gambit

Alıntı yapılan: hanac - 04 Haziran, 2012, 08:52:57
Ama tekrarlıyorum bu Cem Bey'in çözmesi gereken bir konu.

Katiliyorum.

Cizman in bu konuyu acikliga kavusturmasi iyi olacaktir. Ama her ihtimalde bu basligin ana konusu, Cem bey in calinan kitaplari degil. Kadikoy de bazi saticilarin diger saticilari batirircasina, maliyetine kitap satmasinin dogru olup olmamasi. Konudan da cok sapmasak iyi olur yoksa yine demirbas in reklam propagandasina donecek bu baslikda. 

pizagor

Alıntı yapılan: Gambit - 03 Haziran, 2012, 20:44:44
Cizman yayinlari .80 e alip 2 tl ya satmamiski. Oyle bile olsa benim kizacagim kisi oncelikle siz olurdunuz cem bey.  Dedigim gibi baska yayinevleri de boyle sorun yok ve bir demirbas da varsa, bu da basi boslukdandir.

Böylesine ucuza satılabiliyorsa LAL yayınları için de bu durumu sorgulamak lazım! Yayıncı olanların becayişle indirimi yapabildiklerini anlıyorum da peki ya yayıncı olmayanlar, onlar nasıl bu kadar indirebiliyorlar bu kitap fiyatlarını?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Jedmau

Şu yazıları okurken hem çok üzülüyorum hemde çok gülüyorum.

Ya arkadaşlar bir kendinize gelin , konu saçma sapan yerlere geldi.

1- Çizman dediklerini ilgi ile okuyorum. 80 Kuruş tur 8 liradır değil sorun. Benim şahit olduğum bir olay var. Bazı çizgi roman satan insanlar , Yayınevlerine vadeli ödeme yaptıkları için basılan çizgi romanları aldıkları fiyatın çok altına nakit olarak başka yerlere satıyor. Para eline nakit geçiyor , parayı kullanıyor sonra 6 ay sonra yayınevine ödüyor. Bir nevi düşük faizli ihtiyaç kredisi diyebiliriz. Gülelim mi ağlayalım mı bilemedim :)

2- İsim vererek söylemiyorum ama bu dediklerim tüm sahaf , çizgi roman satış yeri ve yayınevi için geçerlidir. Okuyucu ile nasıl konuşacağınızı biraz öğrenin lütfen. Bana şimdi tribüne oynama diyenler olacak ama , biraz şu konuşmalara dikkat ya. Azda olsa hepimiz biraz esnaflık biliyoruz değilmi ? Bu kadar sert yazmanın anlamı yok.

Her zaman derim , okuyucu ile geçinemeyen kendi ile iyi geçinemez. Evet yeri geliyor çok ağır cümleler yazılıyor , ithamlarda bulunuluyor. Benimle konuşan arkadaşlar bilirler , ne denirse desin her zaman ortamı yumuşatıp gönül almak isterim. Çünkü bizi var eden önce o okuyucu sonra sahaftır. Saygıyı yitirsek olduğumuz yerde bile sayamayız.

3- Cem Bey , bence biraz sakin olmanızda fayda var. Sizi hiç tanımadım , hatta bu başlık açılmadan önce ne sizden ne mağazanızdan nede bu yayınları bastığınızdan haberim vardı. Bu forumda belki en aksak yayın yayımlayan yayınevlerinden biriyim. Sağlık nedeni olsun başka neden olsun farketmez. Yayınlarım aksak çıkıyor.

Fakat daha bu forumdan bir kişinin veya başka bir forumdan bir kişinin bana bu şekilde yüklendiğini görmedim , kızanlar oluyor , laf atanlar oluyor ama ne benim kalbimi kıracak nede onların kalbini kıracak bir olay olmadı daha şükürler olsun.

Diyeceğim şudur ki , haklısınız yada haksızsınız demiyor , doğru veya yanlışta demiyorum , bence stiliniz çok yanlış.

Kalkıp kafama göre basıcam yok period demek başka bir şey , Arkadaşlar period oturtmada zorlanıyoruz , inşallah en kısa zamanda düzelteceğiz demek başka bir şey. Aradaki saygı kaybolmasın yeter.

Not : Bu arada sanırım yayınlarınız siyah beyaz ve hamur kağıda basılıyor. 1000 Adet için 4200 lira bana faiş geldi. İsterseniz matbanız ile tekrar görüşün. Birim maliyetleriniz çok yüksek geldi bana.

Sevgiler
Ertan

essegesse

"
  sn labirent ÇİZMAN cok ıyı tanıdıgım durust ve ıyı bir esnaftır lutfen yazılarınızda levent arkadasımızı rencıde edıcı sekılde yazmayınız BURSA da cızgıromanı  ınsanlara sevdırebılmek ıçın yaptıgı ugrasları bilsenız ınanın cok farklı dusunursunuz"

İlyas'a aynen katılıyorum.Çizman bu konuda yalan söyleyebilecek bir kişi değildir.Daha önce de yazdığım gibi,Bursa fuarı öncesi beni arayıp bu fiyatlara Demirbaş bulduğunu söylemişti.Ben bile inanamamıştım.

essegesse

Not : Bu arada sanırım yayınlarınız siyah beyaz ve hamur kağıda basılıyor. 1000 Adet için 4200 lira bana faiş geldi. İsterseniz matbanız ile tekrar görüşün. Birim maliyetleriniz çok yüksek geldi bana.

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

hanac

Alıntı yapılan: Gambit - 04 Haziran, 2012, 09:09:31
Ama her ihtimalde bu basligin ana konusu, Cem bey in calinan kitaplari degil. Kadikoy de bazi saticilarin diger saticilari batirircasina, maliyetine kitap satmasinin dogru olup olmamasi.

Evet Süleyman haklı. Konudan uzaklaşmayalım.

Esas konu hakkında görüşlerimizi yazalım.

kalidor

Alıntı yapılan: Jedmau - 04 Haziran, 2012, 09:57:19
Şu yazıları okurken hem çok üzülüyorum hemde çok gülüyorum.

Ya arkadaşlar bir kendinize gelin , konu saçma sapan yerlere geldi.

1- Çizman dediklerini ilgi ile okuyorum. 80 Kuruş tur 8 liradır değil sorun. Benim şahit olduğum bir olay var. Bazı çizgi roman satan insanlar , Yayınevlerine vadeli ödeme yaptıkları için basılan çizgi romanları aldıkları fiyatın çok altına nakit olarak başka yerlere satıyor. Para eline nakit geçiyor , parayı kullanıyor sonra 6 ay sonra yayınevine ödüyor. Bir nevi düşük faizli ihtiyaç kredisi diyebiliriz. Gülelim mi ağlayalım mı bilemedim :)

Zamanında ticaretle uğraştığımızdan biliyorum vadeli alıp daha sonra aldığın fiyatın altına peşin olarak satış yapma işine bizim memlekette "Kürt İşi" derler. Yani ırkçı ve gereksiz bir deyim ama işte ticaret jargonunda en azından bazı bölgelerde bu şekilde yerleşmiş. Depoda beklemiş çok mal varsa nakit sıkıntısında belki bazı zamanlar nefes aldırabilir ama bu işin sonu kesinlikle ve apaçık iflastır.
Crom! Ölüleri Say...

yalcinerol345

Bence söylenmesi gereen her şey söylendi.Benim bu yazılardan sonra anladığım şu;Her satıcı belli zamanlarda süper indirim yapabilir.İsteyen istediği yerden alış veriş yapabilir.Fiyatlara göre şimdi A satıcısından yarın B satıcısından.

BAHADIR

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 04 Haziran, 2012, 13:28:02
Bence söylenmesi gereen her şey söylendi.Benim bu yazılardan sonra anladığım şu;Her satıcı belli zamanlarda süper indirim yapabilir.İsteyen istediği yerden alış veriş yapabilir.Fiyatlara göre şimdi A satıcısından yarın B satıcısından.

Kanımca yanlış birşey yok  :)