Cyclops

Başlatan emre ozdamarlar, 09 Haziran, 2012, 23:45:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Ilk olarak 2006 senesinde Casterman tarafindan Fransa'da yayimlanan bu seriyi Archaia'nin ingilizce versiyonundan okudum.
Hikaye Tetikci'den tanidigimiz ekip, yazar Matz ve cizer Luc Jacamon'dan.

2054 senesinde Birlesmis Milletler tum askeri operasyonlarini özellestirme karari alir ve ihaleyi Multicorps adli guvenlik sirketi alir. Bu esnada asil adamimiz Douglas Pistoia da bu sirkette asker olarak ise alinmistir. Multicorps askerlerinin kaskinda yasadiklari tum olaylari kaydeden kameralar vardir. Bu yuzden askerler Cyclops (tepegöz) olarak adlandirilmaktadir ve girdikleri aksiyonlar televizyonlarda reyting rekorlari kirmaktadir.

Hikaye ilerledikce Multicorps'un aslinda para icin, savasin ve tv programlarinin devami icin ne kadar kirli islere bulasacagini göruruz. Kahramanimiz Doug da sirket tarafindan kullanildigini anlayinca bir grup arkadasiyla beraber isyan ederler.

Ingilizce versiyonu 8 sayi idi, orjinali de 4 album olsa gerek. Cizimler ve hikaye anlatimi basariliydi, neredeyse bir oturusta okuttu kendini. Warner Bros serinin film haklarini satin almis bu arada.

hanac

Bu güzel tanıtım için çok teşekkürler Emre.

HacıGeraltEmmi

Zamanında İlhan'daki bir broşürde görmüş Jacamon / Matz ikilisinin işi olduğunu öğrenincede direk yayınlanabilir demiştim. Kimbilir şartlar olgunlaşırsa belki bizler de okuma şansı yakalarız.

pukay

direk açınca halo'daki master chief mi dedim,çok benzemiş geldi.

hennessy

Hikaye ilginç gibi tanıtım işin teşekkür ederiz
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları