Hawkeye - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 30 Haziran, 2012, 22:21:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Alıntı yapılan: tommikser - 17 Eylül, 2013, 15:18:50
Ne olacak abi 5 lira kargoyla kitap okuruz.Aslında bir havuz yapıp kitabı okumak isteyen kargoyu karşılayıp okuduktan sonra okumak isteyene yollayacak.Hem yerden paradan tasarruf ederiz ;D

Güzel fikir bir dahaki toplantıya kadar bu okuma ve kargolar devam etsin,
toplantı zamanı kitabı en son okuyan kitabı Hanac a iade eder.
Kitap hakkındaki izlenimlerde masaya yatırılır.
En son kitabın kondisyonuda bakalım ne hale gelecek bunuda test etmiş oluruz.  :D
Darkwood Sakinleri..

hanac

Alıntı yapılan: darkwood - 17 Eylül, 2013, 17:25:56
Güzel fikir bir dahaki toplantıya kadar bu okuma ve kargolar devam etsin,
toplantı zamanı kitabı en son okuyan kitabı Hanac a iade eder.
Kitap hakkındaki izlenimlerde masaya yatırılır.
En son kitabın kondisyonuda bakalım ne hale gelecek bunuda test etmiş oluruz.  :D

Güzel proje ama doktorumuz kabul edecek mi ?  :)

pearl jam

Alıntı yapılan: hanac - 17 Eylül, 2013, 17:27:13
Güzel proje ama doktorumuz kabul edecek mi ?  :)

fikir kabul edilirse o kitap bir de izmir görsün bence :)

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 17 Eylül, 2013, 15:07:21
Şaka maka güzel fikir.

Sektörün köküne kibrit suyu dökecek bir fikir ama gerçekten de güzel. Hakkını teslim etmek lazım.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

emre ozdamarlar

İlk 3 sayiyi okudum, 10 uzerinden 10.
Bugune kadar umrumda bile olmayan Hawkeye favori karakterlerimden biri haline dönustu.

hanac

Doktorumuzdan ses yok.

Acaba Hawkeye okumaya mı daldı ?

drfuhrer

daha elime ulaşmadı maalesef.yarın da il dışındayım.ancak cuma günü elime geçer hawkeye 1.cilt..
havuz fikrine gelince,beğenirsem muallak,beğenmezsem kargo ücretini de öder gönderirim :)
bu arada sevgili hanac'a çok tşk ederim

hanac

Alıntı yapılan: dr.ArAmAS - 18 Eylül, 2013, 22:41:05

Rica ederim.

Satan arkadaş da çok tavsiye etti.

emre ozdamarlar

4-5 ve 7. sayilarda David Aja cizerlik yapmadigi icin biraz rahatsiz oldum acikcasi. 7. sayi zaten Sandy kasirgasi cikinca aceleyle hazirlanip piyasaya sunulmus bir sayiymis.

Neredeyse tum maceranin bir köpegin duydugu, kokladigi, gördugu seyler vasitasiyla anlatildigi 11. sayi ise cizgi roman tarihinde, hikaye anlatiminda bir devrimdir diyorum. Var mi o stili daha önce baska bi yerde gören acaba? Chris Ware kaynakli bir anlatim teknigi olabilir mi cok merak ediyorum.

11. sayidan sayfalar:

darkwood

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 17 Eylül, 2013, 21:26:25
fikir kabul edilirse o kitap bir de izmir görsün bence :)

Alıntı yapılan: dr.ArAmAS - 18 Eylül, 2013, 22:41:05
daha elime ulaşmadı maalesef.yarın da il dışındayım.ancak cuma günü elime geçer hawkeye 1.cilt..
havuz fikrine gelince,beğenirsem muallak,beğenmezsem kargo ücretini de öder gönderirim :)

Benim anladığım doktorumuz kitabı beğenirse İzmir'e kargo ücretini ödemeden yollayacak "veya vitrinine koyacak", beğenmezse kargosunu ödeyerek gönderecek.  ;D
Şimdi okumasını bekliyoruz...  8)
Darkwood Sakinleri..

berkuralcan

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 18 Eylül, 2013, 21:49:26
İlk 3 sayiyi okudum, 10 uzerinden 10.
Bugune kadar umrumda bile olmayan Hawkeye favori karakterlerimden biri haline dönustu.

Eee, biz bi şeyi biliyoruz da söylüyoruz abicim  ;)

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 19 Eylül, 2013, 00:47:40
4-5 ve 7. sayilarda David Aja cizerlik yapmadigi icin biraz rahatsiz oldum acikcasi. 7. sayi zaten Sandy kasirgasi cikinca aceleyle hazirlanip piyasaya sunulmus bir sayiymis.

Neredeyse tum maceranin bir köpegin duydugu, kokladigi, gördugu seyler vasitasiyla anlatildigi 11. sayi ise cizgi roman tarihinde, hikaye anlatiminda bir devrimdir diyorum. Var mi o stili daha önce baska bi yerde gören acaba? Chris Ware kaynakli bir anlatim teknigi olabilir mi cok merak ediyorum.

11. sayidan sayfalar:

11. sayıdaki hikayenin bir hayvanın gözünden anlatılması olayı Chris Ware'in Building Stories'indeki birkaç "parça"da var, yanlış hatırlamıyorsam iki parça dünyayı bir arının gözünden anlatıyor. Fakat tabi Aja ve Fraction'un 11. sayıda yaptıkları çok orijinal bir hareket, bir süper kahraman çizgi romanı için (ki Hawkeye bir süper kahraman çizgi romanı falan değil tabi, orası ayrı konu) olağanüstü bir eser.

Onun dışında, tabi ki Chris Ware kaynaklı bir anlatım çok göze çarpıyor, Aja'nın fazlasıyla etkilendiği çok belli. Altıncı sayıda falan da çok net gözüküyor bu. Aja'nın tarzı Ware ile Jim Steranko arasında bir yerlerde, Steranko'yla da benzerlikler kurmak mümkün, ama tabi panel yapısı, format, "graphic narrative" falan çok Ware-vari. Burada Matt Fraction'a da kredi vermek gerek ama, Aja ne kadar etkilenmişse Ware'den, Fraction da o kadar etkileniyor bence - o tarza uygun senaryo yazmak da tamamen ayrı bir üslup - sonuçta (her ne kadar serinin süperstarı o olsa da) her şeyi Aja yapmıyor.

hanac

Doktorum nerelerdesin ?

Hawkeye'ı çok mu beğendin ?  :)  ;)  :D

dean

Aşırı derecede merak ettim. Artık en kısa sürede okuyacağım.

drfuhrer

nöbet yoğunluğumdan ancak okuyabildim.ama hikaye,anlatım şekli güzel gerçekten.doğruya doğru..
ama çizimleri beğenmedim.onu da söyliyim :)
önyargı değil benimki...zevk meselesi.o hikaye daha iyi çizerleri veya çizim tekniğini hakkediyor.ama yapacak bişey yok:(

rumar80

Çok yakında ikinci cildi okumaya başlayacağım