Invincible

Başlatan emre ozdamarlar, 03 Temmuz, 2012, 11:29:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İkarus

Alıntı yapılan: dayıcomics - 07 Nisan, 2021, 06:36:11
Bu seriyi alan kimse hemen basmalı, yoksa hype kaybolacak.
muhtemelen 2.sezon 2023 ilkbaharında gelecek.O zaman basarlar diye düşünüyorum

Abysmal

Birileri dilimizde bassa da okusak  :-\ Animasyonu da güzel kim bilir çizgi romanı ne kadar güzeldir. Felix yayınları topluca bassa keşke.

ghostrider

Basmasınlar daha iyi bu seri aşırı sert sahneleri var;kesin Saga serisi gibi sansür yaparlar o yüzden basmasınlar.Yetişkinler için deyip basabilirsin bu tarz ürünleri
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Nightrain

Bu pahalıkta bu kadar uzun bir seriyi basacak bir babayiğit var mı ki? Zaten ülkede seri olarak basılan çizgi romanlarda bir devam sorunu var. Ciltler çok geç geliyor.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

Alıntı yapılan: Nightrain - 30 Ekim, 2022, 09:33:51
Bu pahalıkta bu kadar uzun bir seriyi basacak bir babayiğit var mı ki? Zaten ülkede seri olarak basılan çizgi romanlarda bir devam sorunu var. Ciltler çok geç geliyor.

Esas soru ve aci gerçek bu

Abysmal

Alıntı yapılan: Nightrain - 30 Ekim, 2022, 09:33:51
Devam sorunu ve koşullara katılıyorum da ne zamana kadar basılmayacak bu seri  ?
Koşullar iyiken de devam ciltleri ülkede geç geldi hep. Bu kronik bir sorun bence. O yüzden hangi baba yiğit basar bilmiyorum ama hazır animasyonu da izleniyorken basılsın da okuyalım.

battlehammer

Invincible normal şartlar altında ilgilenebileceğim bir yayın, hatta omnibusları(3 cilt) alışveriş listemde bekliyor uzun zamandır. Ama bizde bununla ilgilenebilecek yayınevlerinin (Arkabahçe, Marmara, JBC vs.) çoğuna şüpheyle yaklaşırdım bugün yayınlamaya başlayacak olsalar. Muhtemelen de seri bitmeden almaya başlamazdım. Eserleri sansürsüz çıkaran, başladığı işi bitirebileceğine güvendiğimiz yayınevi sayısı fazla değil, bu dersleri de kazık yiye yiye öğrendik sonuçta.

dayıcomics

Bu eser anca Compendium olarak basılabilir onda da 800-900tlden aşağı fiyat çıkmaz. Felix koleksiyon isterse basar, başka da kimse basamaz.

Kauss

800-900 yine iyimser olmuş bence. 200 sayfalık ürüne verdikleri fiyat belli. Felix bunu bassa yine limitli basar bir kaç bini bulur bana kalırsa ::)

dayıcomics

Alıntı yapılan: Kauss - 02 Kasım, 2022, 08:43:53
800-900 yine iyimser olmuş bence. 200 sayfalık ürüne verdikleri fiyat belli. Felix bunu bassa yine limitli basar bir kaç bini bulur bana kalırsa ::)

Ben orada Marmara, Presstij gibi yayın evleri basarsa fiyatı bu olur demek istedim. Felix basarsa en az 1200-1300tl. Gerçi ingilizce Compendium fiyatı da 1400tl şu anda :D

Volrath

Yayınevlerinin basmakta, okurların almakta bu kadar zorladığı bir dönemde 25 ciltlik bir seriye girmeyi hiçbir yayınevi istemez. Baskı maliyetlerinin ucuzluğundan olayı manganın yükselişi ortada. Bu arada forumda sıklıkla ülkemizdeki manga yükselişinden şikayet ediliyor ancak dünyada da durum aynı. Takip edenleriniz mutlaka vardır, İngiltere Premier Ligi maçlarının hepsinde ünlü manga yayıncısı Kodansha'nın reklamları dönüyor. Çinli manga yayınevi Tencent de Euroleague maçlarını aynı şekilde reklamlarla süslüyor.

Ülkemizdeki "seri bitmeden almam" tutumunu gayet iyi anlamakla beraber, bir ara ölen ve butik yayınevleri sayesinde yeniden dirilen çizgi roman piyasamızda bu tutum, özellikle bu serilerin basılmasının önünde büyük engel. "Onlar da şöyle böyle yapıyor" tartışması çıksın diye değil, açıkça ortada olanı söylüyorum. Dolayısıyla bu seriyi özellikle yakın zamanda beklemek büyük iyimserlik bence. Çok daha kısa sürmüş/sürecek yayınlara yönelinmesi kuvvetle muhtemel.

Onlar basabildiklerini basmaya, bizler de alabildiğimizi almaya devam edeceğiz. Yapacak bir şey yok.