Ken Parker Özel Seri - Rodeo

Başlatan caretta, 11 Temmuz, 2012, 21:42:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bilal ceylan

Arkadaşlar ne basıyorlar ne de telifini birakıyorlar. Anlamıyorum bu nasil bir tutumdur.

Gabby

Alıntı yapılan: Bilo - 03 Nisan, 2019, 08:16:51
Arkadaşlar ne basıyorlar ne de telifini birakıyorlar. Anlamıyorum bu nasil bir tutumdur.

:D :D ...

Alıntı yapılan: ferzan - 07 Haziran, 2018, 10:39:00
Milazzo ve Trevisan çizimli harika bir albümdü... Milazzo 'nun doygun tarzıyla, flashback sahneler de Trevisan 'ın bol taramalı güzelim üslubuyla anlatılmış...

Milazzo'nun MM' sine ilaveten, Trevisan'ın Batı kostümleriyle westerne uyarladığı Hamlet'iyle belki de  Ken Parker'in en özel albümlerinden biriydi Norma'nın Prensi...
Ayrıca  bana Milazzo mu, Trevisan mı sorusunu aklıma düşürmüş bir sayıdır. :)

Yılların damıtımıyla oluşan, doruk noktasındaki Trevisan'ın seyirlik çizgi üslubu Ken Parker konseptine her açıdan çok yakışıyor. Keşke çok daha fazla öyküyü resimleyebilseydi.
Gel de Berardi'nin şiirsel anlatılarını, oradan-buradan topladığı bildik western sinema sahnelerini kolajlayıp seriye kaynak israfından başka bir şey veremeyen Giovanni Cianti
ile boşa harcanan zamana yanma.  :)

Millais'in 1851 tarihli Ophelia'nın Ölümü tablosunun Trevisan yorumu...

Zeljko

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

KenParker

Uzun bekleyişin ardından nihayet
Hem de iki tane birden ::)

hanac

Bu Özel Seri Sayı 12'mi oluyor ?

ferzan

Alıntı yapılan: hanac - 03 Mayıs, 2019, 14:12:57
Bu Özel Seri Sayı 12'mi oluyor ?

Yok abi, Rodeo son iki albümdür çifter çifter basmaya başladı bu seriyi...Yani bu Özel Seri 11 'de de iki sayı var...Diğer sayının kapak görseli de arka kapağa basılıyor...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Nightrain

Bu özel seri birbirinden bağımsız hikayelerden mi oluşuyor?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Zeljko

Alıntı yapılan: Nightrain - 03 Mayıs, 2019, 14:46:02
Bu özel seri birbirinden bağımsız hikayelerden mi oluşuyor?

Sorunun tam karşılığı olur mu bilmiyorum ama Ken Parker kendi içerisinde zaman tutarliligi olan, çocuğunun büyüdüğü kendisininde yaslandigi ve belli bir sonu olan (İtalyanca olarak sonunu okudum spoiler vermicem ama  8)) siradisi bir seridir. Boyle olunca hikayeler birbirinden bagimsiz olmuyor haliyle.

Zeljko

Alıntı yapılan: ferzan - 03 Mayıs, 2019, 14:26:06
    Yok abi, Rodeo son iki albümdür çifter çifter basmaya başladı bu seriyi...Yani bu Özel Seri 11 'de de iki sayı var...Diğer sayının kapak görseli de arka kapağa basılıyor...

Melez hikayesinin devaminin 12. sayida olacak olmasi keyfimi kacirdi,kimbilir ne zaman okuruz devamini  ??? Ayrica kapakta fiyat 25 tl yaziyorken sitelerde indirimli fiyatinin 29 tl olmasina anlam veremedim açikçasi

orhan şafak

Yine de helal olsun bu rodeoya istikrar istikrardır arkadaş bazı diğerleri gibi maymun iştahlı değil bu adamlar.O kitaptan bu kitaba atlayıp yüzüne gözüne bulaştırmadan seri tamamlanacak.

KenParker

Alıntı yapılan: orhan şafak - 03 Mayıs, 2019, 16:54:33
Yine de helal olsun bu rodeoya istikrar istikrardır arkadaş bazı diğerleri gibi maymun iştahlı değil bu adamlar.O kitaptan bu kitaba atlayıp yüzüne gözüne bulaştırmadan seri tamamlanacak.
İstikrar mı?...
Ken Parker Özel Seri sayı 10 .........................Nisan 2018
Ken Parker Özel Seri  sayı 11 ........................Mayıs 2019  ;D
1982'den beri yayınlanıyor ve seri çoktan bittiği halde bizde bir türlü bitirilemedi. Bu hızla 2099'da inşallah.

Zeljko

11. kitabı almamla bitirmem bir oldu haftasonu bir daha okuyacağım. Ilk hikaye tam macera daha önce yayinlanan " Korkusuz Serif" hikayesi ile benzerlikler taşıyor. Bazı panellerde de Berardi'nin yazdığı tek Tex kitabı olan Oklohamayi okuyorum gibi hissettim. Kadim okuyucular benzerlikleri farkedecektir. Diger hikaye "Melez"i daha çok beğendigimi söyleyebilirim. Yalniz Melez'in kapağı ile içeriği uyumlu değil, kapak hikayeyi yansıtmiyor ayrica fiyati da 25 değil 35 tl.
Ne diyelim inşallah 12. kitap için çok beklemeyiz

caretta

12. Kitabın yayınlanma zamanı gelmedi mi? Son sayı Mayıs'ta çıkmıştı...

pizagor

Facebook'ta 12. sayıyı satışa koyan var ???
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...