Dampyr Maxi - Çizgi Düşler

Başlatan darkwood, 05 Ağustos, 2012, 15:43:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NIC

Yayın editörü Doğan Egmont zamanından tanıdığımız Ege Görgün,bence bu çok büyük bir artı(Lal'in ilk birkaç sayısında da o vardı sonra ayrıldı)

Çevirmen Kozan Demircan olur sanıyordum,inşallah hikaye dışında çeviride güzeldir

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 04 Kasım, 2012, 16:32:48
Dün biraz inceledim.

Baskı kalitesi ve çizimler çok çok iyi idi.

Senaryolarda iyi ise yaşadık.

Her türlü Dampyr'e ben varım.

alan ford

Alıntı yapılan: NIC - 04 Kasım, 2012, 18:36:20
Yayın editörü Doğan Egmont zamanından tanıdığımız Ege Görgün,bence bu çok büyük bir artı(Lal'in ilk birkaç sayısında da o vardı sonra ayrıldı)

Çevirmen Kozan Demircan olur sanıyordum,inşallah hikaye dışında çeviride güzeldir
Ege Görgün'ü tekrar sahalarda görmek güzel. Tamamen sallıyorum ama çevirmen de ilk dönem Zagor Lal çevirmenlerinden Meltem Özgün olabilir mi??. Değilse bile konuya hakim bir editörün kontrolünde kötü bir çeviriyle karşılacağımızı sanmıyorum.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

demirbaş yayıncılık

Benim en çok severek okuduğum kitaplardan birisi dampry keşke zamanında ben telifini alsaydım diye çok pişman olmuşumdur.Her sayısını bir solukta okumaktayım.Yeni çıkan dampry maxi yide hemen aldım ve iştahla okumaya başladım fakat ilk macerada hadi yürüde ense traşını görelim çevirisini okuyunca resmen dampry den soğudum ve devamını okuyamadım.
Diğer dampry çevirilerinde hiçbir şekilde sokak jargonu kullanılmadığından mıdır nedir bu sözler bana çok itici geldi.Dylandog da arşaklı jargon sırıtmıyor fakat dampry de konu ve kitabın bütünlüğüne bakınca böyle bir çeviri hiç iyi durmamış .Bende ilk yayınladığım teksas ta çelik blek bir klübenin kapısını kırarken nara atmıştı ve çok eleştiri aldı.Buda teksas ın bütünlüğüne uymamıştı.Sevgili ilker bence çeviriyi oğlağın dampryi çevirttiği kişiye yaptırması daha iyi olacak gibi geliyor.Yoksa birbiriyle çelişen iki dampry okumak zorunda kalacağız.

s.b

Az önce Dampyr Maxi'yi okuyup bitirdim. En fazla 3. macera olan Ormandaki Gölgeleri beğendim. Yıllar önce Dampyr'in ilk dört sayısını okuyup "bu çizgiroman bana göre değil demiştim".  Fakat bu Maxi cilt beni Dampyr'e bir şans daha vermeye sevketti. Normal seriden birkaç sayı daha okumam lazım.

ORMANDAKİ GÖLGELER.

V

Ben de o ilk dört sayıya hasta olmuştum Sami Abi.Dampyr'in öyküsü çok iyi başlamış ve zamanla katılan yan katrakterlerle öykü

hayli genişlemiş,zenginleşmişti.Şimdi bir durgunluk evresi geçiriyor gibi.Maxiyi henüz okumadım ama umarım Dampyr için taze

kandır.. ;)
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Ben de ilk maceralar ile Dampyr'in müptelası olmuştum. Merakla ve özlemle yeni sayıları bekliyorum.

ümitkr

Çevirmenimiz Böbreklerinden taş aldırmış, duyulur... İyiymiş, paylaşmak istedim ;)

s.b

darkwood

Geçmiş olsun, bu aynı zamanda çeviri için bekleyen bazı yayınlarında hızlanacağı anlamına geliyor sanırım.
Darkwood Sakinleri..

rumar80

İlk macera bitti. Kahramanımız bu macerada biraz geri planda kalıp sadece kısa bir aksiyon sahnesinde aktif olsa da günü kurtaran başkası oldu. Bu tür maceraları ben daha çok seviyorum. Herşeyi kahramanın yapmadığı, sonucu etkileyen başka bir "ana" karakterin olduğu maceralar bana daha ilginç geliyor.
   Bu arada iç kapakların arkasında Ümit Kireççi'nin Dampyr üzerine yazılarını da okumanızı öneririm.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: rumar80 - 26 Kasım, 2012, 08:18:58
   Bu arada iç kapakların arkasında Ümit Kireççi'nin Dampyr üzerine yazılarını da okumanızı öneririm.

İç kapakları var mı ??? bendekinde yok :o

kalidor

Yok Abbas Abi endişelenme, iç kapak yok :)  Oğlak paraya kıyıp iç kapakları koymuyor ama etiket fiyatını 25 TL koymasını biliyor.
Crom! Ölüleri Say...

HacıGeraltEmmi

Panik oldum bir an ;D

Dampyr Maxi Çizgi Düşlerden çıktı Fatih, Oğlak'ın günahını almayalım durduk yere ;D ayrıca bu durumu Özer sahafa yakıştıramadığımı belirteyim. kapaklar olsa fena olmazdı yani.