Dampyr Maxi - Çizgi Düşler

Başlatan darkwood, 05 Ağustos, 2012, 15:43:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Maxi Dampyr'lerin orijinalinde ara kapak oluyor mu?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

s.b

Alıntı yapılan: rumar80 - 26 Kasım, 2012, 21:11:33
   Tabii ki yok abi...

O zaman Fatih ile Abbas ara kapakları çizip bize dağıtsınlar.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: rumar80 - 26 Kasım, 2012, 08:18:58
Bu arada iç kapakların arkasında Ümit Kireççi'nin Dampyr üzerine yazılarını da okumanızı öneririm.

Kafa karıştıran mesajınız için sizi kınıyorum sayın Umar ;D

rumar80

İnsanlar aldı ve okudu mu diye ortaya attım sayın Abbas.  ;)

darkwood

Çizgi Düşler tarafından çıkarılan Dampyr Maxi serisinin 2 nolu yeni cilt sayısını Kuzgun Çizgiromanevin'den promosyonlu özel fiyatı ile temin edebilirsiniz.

Darkwood Sakinleri..

rumar80

Dün akşam okumaya başladım.
  İlk macera korku öyküleri antolojisi şeklinde. Dampyr yağmurlu bir gecede tesadüfen "!" bir kitap bulur. Kitabın içindeki öyküler kahramanı içine çekmektedir.
Bir Dampyr öyküsünden çok Dylan Dog öyküsüne benzemekte. Yine de Dampyr okumak güzel.

rumar80

İlk hikayeyi (Spectriana) bitirdim. Özellikle Tesla ve Caleb'in öyküleri ki Boselli yazmış çok güzeldi. Speciale 4'den sonra yeniden Caleb ile eski Fransa'da bir macera yaşamak güzeldi.

Damyr severler okumadınız mı daha Maxi 2'yi?

s.b

Henüz 2. sayıyı alamadım. Hafta sonu belki Kadıköy'e gidebilirim.

darkwood

Bu itkileyici yazıdan sonra hemen acil okunacak kitaplar arasına bu kitabıda aldım. Ama öncelikle Dampyr Maxi 1'in son macerasınıda okuyup ilk kitabı bitirmem lazım.  ;)
Darkwood Sakinleri..

rumar80

İkinci hikaye de tamamlandı. Daha önce yazdığımı tekrarlayacağım: bir Dampyr öyküsünden çok Dylan Dog hikayesine benziyor. Okutmuyor mu? Okutuyor ama keşke şöyle vampiri, canavarlı bir macera olsa idi.

DAMPYR

Alıntı yapılan: rumar80 - 14 Şubat, 2013, 22:47:26
İkinci hikaye de tamamlandı. Daha önce yazdığımı tekrarlayacağım: bir Dampyr öyküsünden çok Dylan Dog hikayesine benziyor. Okutmuyor mu? Okutuyor ama keşke şöyle vampiri, canavarlı bir macera olsa idi.
Dampyr Maxi 3'te daha iyi hikayeler var.ben onun çıkmasını bekliyorum... 8) :D ;)

s.b

Bilgi sahibi olmak isteyenlere kapakiçi yazısı

darkwood

Dampr Maxi 2 nin ilk macerasını daha doğrusu maceralarını !! okudum. Bu maceranın bir özelliğide 4 ayrı usta yazarın elinden çıkan ortak bir macera olması ve Baggi'inin güzel çizimler ile bunları tamamlaması olmuş.  Kısa kısa hikayelerden oluşan vampir hikayelerinden bir parça arınmış fakat yine bol canavarlı ve kahramanlarımızın kişiliklerine göre ustaca hazırlanmış bu hikayeler diğer Dampyr hikayelerine nazaran değişik aromalı ve oldukça güzeldi.  Bakalım ikinci macerada bizi nasıl bir atmosfer bekliyor.
Darkwood Sakinleri..

HacıGeraltEmmi

Kısa öykülerden oluşan ilk macerayı çok beğendim. Alternatif evren sınıfına sokabiliriz rahatlıkla (özellikle Kurjak'ın bölümünü). Bonelli farklı birşey denemiş, güzel tatlar çıkmış ortaya. İkinci macera ise okunabilir kıvamda, yer yer sıkıcı bile sayılabilir.