Dampyr Maxi - Çizgi Düşler

Başlatan darkwood, 05 Ağustos, 2012, 15:43:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

3.cildi bekleyin arkadaşlar onlarda daha iyi hikayeler var.Resmi büyütmek için üstüne resmin üstüne tıklayın... :D :) ;)

s.b

Dampyr Maxi 2. sayının içindeki maceraları beğenerek okudum.

İlk maceranın adı Spectrıana. 160 sayfalık bu macera aşagıda göreceğiniz gibi 7 bölümden oluşuyor.

"Okuyacak bir şeyler bulmalıyım. Bu gece uyumama imkan yok" diyen Dampyr, devasa kütüphanesinin üst raflarından bir kitap alıp okumak isterken ayağının altındaki merdiven kayar ve sert bir şekilde yere düşer. Raftan aldığı Spectriana adlı kitap elinden düşmüş ve sayfaları acılmaya başlamıştır. Dampyr gözlerini bir trende açar. Ardından bu gizemli kitap onu ve arkadaşlarını gerçek mi, hayal mi olduğu anlaşılamayan bir dünyaya çeker.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Maxi Dampyr 2 cildin 2. macerasının adı Gargoyle.

Almanya. Kuzey Bavyera'dayız. Tabi vampir avcımız Dampyr'de orada. Ama avlayacağı şey bir vampir değil.

DAMPYR

Ben bu ciltteki her iki hikayeyide beğendim.Alıştığımız gecenin efendileri yoktu ama genede değişik bir tat verdi bana... 8) :) :D

Gambit

Az once bitirdim

Acik olarak soylemek gerekirse, 3. macera disindaki diger iki macera cidden kotu maceralar diyebiliriz. Hele 2. sayidaki macera, cidden SIKTI, bitse de oteki maceraya geceyim dedim ki Allah'dan 3. macera iyiydi de kurtardi durumu biraz, yoksa Dampyr den SIKILACAKTIM ki, ben severim dampyr'i

Cok SIKI bir dampyr fanatigi degilseniz, bu maxi yi pas gecebilirsiniz, vaktinizi ve paranizi harcamaya degecek bir album degil. Yok ben hepsini almak istiyorum diyorsaniz zaten okumasaniz da alirsiniz, o ayri

Alıntı yapılan: rumar80 - 26 Kasım, 2012, 08:18:58Bu arada iç kapakların arkasında Ümit Kireççi'nin Dampyr üzerine yazılarını da okumanızı öneririm.

Umit guzel yazmis, ben de begendim, ozellikle Vampirler ile gunumuz is dunyasinin baglantilari cok guzel kurulmus. Respect

V

Aynen öyle.Okuduğum en vasat Dampyr öyküleri bu albümde toplanmışlar malesef.Dylan Dog maxiler de keza.
"İstemem,eksik olsun.."

s.b

3 heyecan dolu Dampyr macerası sizleri bekliyor.

rumar80

Şu aralar okuyorum. Bir bitireyim, karalrız bir şeyler.

rumar80

İlk macerayı bitirdim. Harlan'ın konu mankeni olarak kaldığı Afrika'da geçen bir macera. Kötü değil ama bir Dampyr macerası da denmez.

tommikser

Bir ve ikinci macera bence idare ederdi.Ama ücüncù macera tam Dampyr macerasi tadindaydi.Cenk in yazisida guzeldi.Agzina saglik.Ben genel anlamda begendim.

DAMPYR

Dampry Maxi serisi Spesial serisinden sanki daha iyi gibi... 8) :D :)

rumar80

Spesial kesinlikle maxiden daha iyi bence

rumar80

Tarafta gecesini de bitirdim. Halk öykülerinin gerçekliği üzerinden giden vasat bir macera. Ancak Maxi maceraları genel olarak sanki Dampyr bütünlüğüne teğet giden maceralar gibi dürüyor. Bu nedenle çok ta fazla eleştirmeden bir sonraki maceraya geçelim....

rumar80

Bu arada Ege Görgün ve sevgili üyemiz (kendisi uzun zamandır başka yerlere yazsa da) Cenk Könül (kafkaesk) ün yazıları da ayrı bir tat katmış.
   Hele vampir avcısı Pinokyo daha önce duymadığım ama ilgimi çeken bir çizgi roman oldu.

rumar80

Kızıl gelgit te bitti. Bonelli'nin maxileri para kazanmak için çıkardığı çok açık ta Dampyr'e bence yazık olmuş. Arka arkaya üç vasat macera (tabi ki bana göre) okudum. Oğlak neredesin? Haydi artık aylık seriye dönelim.
   Yine de sevgili İlker ve çizgili düşlere bu seriyi de yayınladığı için teşekkür ederim. Sezar'ın hakkı Sezar'a.